Valtiečiai liaudininkai 294 mln. litų išmokų žemdirbiams vadina pasityčiojimu

Vyriausybė trečiadienį ketina priimti nutarimą dėl 294 mln. litų skyrimo tiesioginėms išmokoms žemdirbiams iš nacionalinio biudžeto.

Tačiau tris atstovus Seime turinčios Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis šią sumą vadina pasityčiojimu - anot jo, kovą pasirašydami sutartį su valstiečiais liaudininkais dėl paramos, valdantieji žadėjo, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams už 2010 metus sieks 364 mln. litų.

"Kitą savaitę svarstysime Vyriausybės elgesį. Bet ar 70-80 mln. litų yra ta suma, dėl kurios reikėtų sugriauti valdžią?" - antradienį svarstė R.Karbauskis.

Anot jo, pirmadienį Vyriausybėje įvyko žemdirbių savivaldos ir Vyriausybės atstovų susitikimas. Po jo numatomų išmokų suma žemdirbiams iš biudžeto padidėjo 10 mln. litų.

"Žemdirbiai dėl šalčio ir kitų gamtos stichijų patyrė 2 mlrd. litų nuostolių. Kadangi buvo pažadėta 364 mln. litų tiesioginių išmokų, niekas nesirinko ir nekėlė klausimų dėl žalos atlyginimo", - BNS sakė R.Karbauskis.

"Kad ir kiek besityčiotų valdžia, galbūt per sukąstus dantis reikėtų rinktis mažesnę blogybę - bandyti ką nors drauge vis dėlto pakeisti", - sakė jis.

Jis priminė, kad LVLS iš viso valdančiajai koalicijai yra pateikusi 15 reikalavimų sąrašą, o išmokos žemdirbiams - tik vienas iš jų.

Kitą savaitę valstiečiai liaudininkai ketina rinktis ir apsvarstyti Vyriausybės elgesį.

"Paklausime, ar Vyriausybei dar reikia mūsų paramos. Galbūt čia vienetinis atvejis, kai nesilaikoma susitarimo", - sakė R.Karbauskis.

Iš nacionalinio biudžeto tiesioginėms išmokoms žemdirbiams tenka apie 30 proc. visos sumos, 70 proc. mokoma iš Europos žemės ūkio garantijų fondo.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, vienkartinei tiesioginei išmokai už 2010 metais deklaruotų žemės ūkio naudmenų plotą reikės apie 905 mln. litų Europos Sąjungos paramos.

Šių metų kovo 9 dieną keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės LVLS lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Pagal jį trys Seime esantys valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.

Pasirašytu susitarimu Permainų koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas, kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešajam transportui panaikinimo, apsispręsti dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos ir dėl individualių įmonių savininkų ir ūkininkaujančių pensininkų pensijų mažinimo principų pakeitimo.

Taip pat pažadėta sumažinti PVM iki 5 proc. Lietuvoje užaugintoms lauko ir šiltnamio daržovėms, 2011-2012 metais kitiems maisto produktams PVM sumažinti iki ES šalių vidurkio, grąžinti 5 proc. PVM lengvatą periodiniams leidiniams ir knygoms, išlaikyti PVM lengvatas vaistams ir transportui.

Valdantieji yra įsipareigoję paspartinti įstatymo projekto dėl atsinaujinančių išteklių plėtros priėmimą, numatant jame, kad iki 2015 metų, t.y. penkeriais metais anksčiau nei reikalauja ES, iš alternatyvių šaltinių bei vietos žaliavų būtų pagaminama ne mažiau kaip 23 proc. energijos.

Žadėta įvesti papildomus 15 proc. didesnius moksleivio krepšelio koeficientus nedidelėms kaimo mokykloms, padidinti finansavimą rajonų ligoninėms ir kita.

Valdančioji Permainų koalicija šiuo metu parlamente turi 69 Seimo narių palaikymą iš 140.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę
  Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę

  Trečiadienį Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė miško auginimo specialistų bendrijos vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko ...

 • Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio
  Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio

  Šiomis dienomis sukanka metai, kai gyvename be žurnalisto Romo Sakadolskio. Ilgametis "Amerikos balso" darbuotojas, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, aktyviai įsitraukė į naujų standartų skiepijimą šalies žiniasklaidoje, jo nu...

 • Legendai nelemta grįžti
  Legendai nelemta grįžti

  Lygiai prieš 70 metų šalies patriotai ir užsienio lietuviai surinko įspūdingą sumą pinigų legendinės Lietuvos kunigaikščių poros Birutės ir Kęstučio paminklo statybai. Kelių aukštų namo dydžio skulptūra su pjedestal...

 • Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų
  Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų

  Nuo šiol reprezentaciniai miesto festivaliai galės pretenduoti į pastebimai didesnį finansavimą. Tikimasi, kad tai padės gerinti festivalių kokybę ir jų žinomumą. ...

  1
 • Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos
  Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos

  Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti....

  1
 • Kova lygioje vietoje: nesutariama dėl paminklo Lukiškių aikštėje
  Kova lygioje vietoje: nesutariama dėl paminklo Lukiškių aikštėje

  Tarptautinės dailės kritikų asociacijos Lietuvos sekcija, Lietuvos dailės istorikų draugijos nariai bei Lietuvos kultūros tyrimų instituto darbuotojai kreipiasi į prezidentę, valdžios atstovus kviesdami palikti Lukiškių aikštę be pami...

  4
 • Universitetų jungimas: situacija – kol kas miglota
  Universitetų jungimas: situacija – kol kas miglota

  Aukštojo mokslo optimizacija būtina, tačiau valstybinės aukštosios mokyklos turi nuspręsti ar reforma vyks nuosekliai ir etapais, ar reikia greitos ir kardinalios pertvarkos – apie tai buvo kalbėta diskusijoje dėl valstybinių auk&sca...

  4
 • A. Veryga telkia specialistus kurti savižudybių prevencijos modelį
  A. Veryga telkia specialistus kurti savižudybių prevencijos modelį

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, kad bus parengtas savižudybių prevencijos modelis, aiškiai nustatantis, kas ir kaip turi reaguoti į ketinimą nusižudyti ar į pačius savižudybių atvejus. ...

  2
 • Kauno skolos tirpsta kaip sniegas: per metus jos sumažėjo 11 mln. eurų
  Kauno skolos tirpsta kaip sniegas: per metus jos sumažėjo 11 mln. eurų

  Kaunas ir toliau sėkmingai vaduojasi iš įsisenėjusių skolų liūno. Per 2016 metus konsoliduota miesto savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių skolų našta sumažėjo 11,4 mln. eurų – nuo 172,1 iki 160,67 mln. eurų, skelbia savi...

  25
 • Įvardijo, kur privalo pasitempti gynybą stiprinanti Lietuva
  Įvardijo, kur privalo pasitempti gynybą stiprinanti Lietuva

  Vienas svarbiausių dalykų, į kurį dar reikia atkreipti dėmesį daugiau investuojant į gynybą, yra žvalgyba. Taip LRT.lt sako ginkluotės ekspertas Darius Antanaitis, vertindamas po politinių partijų susitarimo įvykusius įsigijimus, investicijas ir ...

Daugiau straipsnių