Valstybės dieną pasaulį apskries „Tautiška giesmė“

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo Karūnavimo dieną, 21 val. (vietos laiku) viso pasaulio lietuviai kviečiami giedoti „Tautišką giesmę“ ir tokiu būdu išreikšti pagarbą savo šaliai ir jos žmonėms.

Prieš metus, pasitinkant Lietuvos vardo tūkstantmetį, tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje jau palaikė šią idėją ir giedojo Lietuvos himną. Siekiama, kad „Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6-ąją taptų unikalia mūsų tradicija, kasmet puoselėjama viso pasaulio lietuvių.

Šiemet „Tautiška giesmė“ ir vėl skambės net 24 val. ir aplink pasaulį keliaus kartu su šviesa: nuo Naujosios Zelandijos ir Australijos per Aziją, Europą ir galiausiai Ameriką.

„Nesvarbu, kur būtum, – Lietuvoje ar išvykęs, mieste ar kaime, svečiuose ar namie, suburk savo šeimą, giminę, draugus, miesto gyventojus – visus, kurie neabejingi Lietuvai. 2010 m. liepos 6-ąją dieną 21 val. visi kartu sugiedokime „Tautišką giesmę“,“ – kviečia analogo neturinti globali pilietinė iniciatyva.

„Tradicija negimsta savaime ar kam nors paliepus, ji gali kilti tik iš mūsų pačių. Nors šiuo visiems sunkiu laiku didžiavimasis savo šalimi gali atrodyti paradoksalus, kiekvienas pilietis gali rasti savo motyvą, kodėl tame dalyvauti: vieniems tai - pasididžiavimas savo šalimi ir galimybė daryti tai, ko nedaro jokia kita valstybė. Kitiems – noras bent mintimis būti kartu su savo artimaisiais, įsikūrusiais už tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos, dar kitiems tai gali būti balsas prieš Lietuvoje vyraujantį abejingumą, neteisybę, susvetimėjimą,“ – sako vienas iš pilietinės iniciatyvos koordinatorių Raimundas Daubaras, prieš metus „Tautišką giesmės“ giedojimą aplink pasaulį iniciavęs su „Tūkstantmečio odisėjos“ komanda. 

Tyrimai parodė, kad 2009 m. liepos 5 d. „Tautišką giesmę“ giedojo 46 proc. Lietuvos gyventojų. „Tautiškos giesmės“ giedojimo vaizdo įrašai gauti iš 56 pasaulio lietuvių vietovių. Unikalus įrašas, kuriame įamžinti praėjusių metų „Tautiškos giesmės“ giedojo vaizdai, šiuo metu saugomas ir eksponuojamas Lietuvos nacionaliniame muziejuje kaip naujausiųjų laikų Lietuvos istorijos dalis.

„Tūkstantmečio odisėjos“ metu užmegzti tiesioginiai ryšiai su užsienio lietuvių bendruomenėmis, nuveiktas didelis koordinacinis darbas, todėl nesinorėtų, kad šis didžiulis įdirbis, puoselėjant mūsų tautinę savigarbą ir siekiant išlaikyti gyvybingus ryšius su išeivija, būtų prarastas. Turime tvirtą pagrindą tradicijai kurti ir tam, kad „Tautiška giesmė“ liepos 6-ąją skambėtų kasmet,“ – sako R. Daubaras.

Neabejojama, kad ir šiemet lietuviai susitelks, palaikys šią idėją ir patys taps jos skleidėjais. Daugiau nei 35 Lietuvos savivaldybės pranešė, kad jos liepos 6-ąją prisidės ir rengs viešą „Tautiškos giesmės“ giedojimą savo miestų centrinėse aikštėse, prie bažnyčių ar kitose miestelėnams reikšmingose vietose.

Prie iniciatyvos giedoti himną kasdien prisijungia ne tik Lietuvos miestų savivaldybės ir užsienio lietuvių bendruomenės, bet ir visuomeninės bei verslo organizacijos.

Idėją vienu metu visame pasaulyje sugiedoti “Tautišką giesmę” prieš metus padiktavo “Tūkstantmečio odisėjos” buriuotojų susitikimai su įvairių šalių lietuviais. Jų metu pastebėta, kad „Tautiška giesmė“ gali skambėti kitaip, taip, kaip Lietuvoje ji skamba labai retai, tik ypatingomis progomis. Kad aplink pasaulį „Tautiška giesmė“ spaudžia žmonių ašaras ir yra labai brangi.

Prisidėti prie „Tautiškos giesmės“ giedojimo tradicijos kasmet liepos 6-ąją kviečiami visi Lietuvos piliečiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių