Valstiečiai liaudininkai Vyriausybės įsipareigojimų vykdymo lauks iki rugsėjo pabaigos

Valstiečiai liaudininkai iki rugsėjo pabaigos žada laukti Vyriausybės sprendimų vykdant jiems duotus pažadus. Jeigu Vyriausybės veiksmai netekins, vėl bus keliamas klausimas dėl galimo paramos nutraukimo, sako Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Rugpjūčio 15-ąją baigėsi ankstesnis valstiečių liaudininkų duotas terminas Vyriausybei priimti sprendimus, dėl kurių sutarta užsitikrinus VLS atstovų Seime paramą.

"Liepą buvo susitikimas Vyriausybėje, buvo duoti mums įsipareigojimai dėl datų ir pačių veiksmų. Papildomi įsipareigojimai. Mes su tais pasiūlymais sutikome ir ryžomės laukti", - antradienį BNS sakė R.Karbauskis.

Anot jo, tuomet dalyvaujant premjerui Andriui Kubiliui, kai kuriems ministrams, premjero patarėjams Vyriausybė pažadėjo iki rugsėjo pabaigos priimti daugelį sprendimų, kuriuos inicijuoja VLS.

"Yra įsipareigojimas per rugsėjį tai priimti. Mus tai tenkina, - tvirtino valstiečių liaudininkų lyderis. - (...) Jeigu bus tie pažadai vykdomi, kurie buvo duoti, o jie duoti labai rimtu lygiu, tokiu atveju nebus priežasčių (nutraukti susitarimą - BNS), jeigu ne - sėsimės ir šnekėsimės."

Jis pabrėžė, kad VLS "nežaidžia žaidimų" keldama klausimą dėl paramos nutraukimo.

"Ta parama Vyriausybei, kaip mes suprantame, bus dar aktualesnė rudens sesijoje. Mes norėjome, kad tuos sprendimus jie įgyvendintų. Jei bus valdžių pasikeitimas, jie bus neįgyvendinti dar ilgiau. (...) Mes nesame suinteresuoti valdžių pasikeitimu, nes tik dėl to, kad esame suinteresuoti pačiais sprendimais", - kalbėjo R.Karbauskis.

Liepą per VLS lyderių ir Vyriausybės atstovų susitikimą premjeras Andrius Kubilius teigė, kad rugsėjį Vyriausybė priims sprendimą dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams išmokėjimo.

Valstiečiai liaudininkai taip pat laukia sprendimų dėl mažų kaimo mokyklų išsaugojimo, įstatymo projekto dėl mokesčių žemdirbiams.

Keturių partijų valdančioji koalicija yra įsipareigojusi parengti įstatymo projektus, kurių pagrindu bus sumažintas pelno mokestis ūkininkams iki 5 proc. bei numatyti, kad pelno mokestį mokėtų tik ūkininkai, turintys PVM mokėtojo statusą.

Šių metų kovo 9 dieną keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės VLS lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Pagal jį trys Seime esantys valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.

Pasirašytu susitarimu Permainų koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas, kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešajam transportui panaikinimo, apsispręsti dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos ir dėl individualių įmonių savininkų ir ūkininkaujančių pensininkų pensijų mažinimo principų pakeitimo.

Taip pat pažadėta sumažinti PVM iki 5 proc. Lietuvoje užaugintoms lauko ir šiltnamio daržovėms, 2011-2012 metais kitiems maisto produktams PVM sumažinti iki ES šalių vidurkio, grąžinti 5 proc. PVM lengvatą periodiniams leidiniams ir knygoms, išlaikyti PVM lengvatas vaistams ir transportui.

Valdantieji yra įsipareigoję paspartinti įstatymo projekto dėl atsinaujinančių išteklių plėtros priėmimą, numatant jame, kad iki 2015 metų, t.y. penkeriais metais anksčiau nei reikalauja ES, iš alternatyvių šaltinių bei vietos žaliavų būtų pagaminama ne mažiau kaip 23 proc. energijos.

Žadėta įvesti papildomus 15 proc. didesnius moksleivio krepšelio koeficientus nedidelėms kaimo mokykloms, padidinti finansavimą rajonų ligoninėms ir kita.

Birželio viduryje VLS paskelbė per du mėnesius reikalaujanti sprendimų, dėl kurių pažadėjo paramą valdančiajai koalicijai, priešingu atveju grasinta šią paramą nutraukti.

Valdančioji Permainų koalicija šiuo metu parlamente turi 70 Seimo narių palaikymą iš 140.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių