Valstiečiai liaudininkai vėl svarstys paramą valdžiai

Tik tris atstovus Seime turinti opozicinė Valstiečių liaudininkų sąjunga (VLS) kitą savaitę vėl svarstys, ar toliau remti aptrupėjusią valdančiąją koaliciją.

Taryba rinksis trečiadienį

VLS pirmininkas Ramūnas Karbauskis portalą informavo, kad ateinantį trečiadienį partijos taryba vėl rinksis į posėdį, kuriame bus svarstoma, ar tęsti politinį bendradarbiavimą su valdančiąja keturių centro dešinės partijų koalicija.

„Šįkart nagrinėsime mūsų bendradarbiavimą ne tik tuo aspektu, kaip buvo ar bus vykdomi dar šį pavasarį koalicijos prisiimti įsipareigojimai bei pažadai, bet ir atsižvelgdami į kitų metų biudžeto projektą“, - tvirtino R.Karbauskis.

Be kita ko, valstiečiai liaudininkai taryboje žada apsispręsti, ar remti kitų metų biudžetą, ar teikti projektui kokių nors esminių pataisų.

VLS pirmininkas sakė dar nematęs biudžeto projekto, todėl negalįs komentuoti, ar jis bus paremtas. Tačiau, pasak R.Karbauskio, „neabejotinai bus mūsų pasiūlymų, nes iš tos informacijos, kuri buvo paskleista apie biudžetą, supratome, kad praktiškai jokioms sritims išlaidos nedidėja lyginant su šiais metais“. Tai, anot valstiečių liaudininkų lyderio, „nėra gerai, nes kai kurioms sritims gyvybiškai būtina skirti didesnį finansavimą“. Tarp tokių sričių jis paminėjo socialinę sferą ir švietimą, taip pat investicijas į kovą su didėjančiu nedarbu.

Nepatenkinti tiesioginėmis išmokomis

R.Karbauskis tvirtino nežinąs, kokį sprendimą dėl bendradarbiavimo su valdančiaisiais kitą trečiadienį priims VLS taryba.

Valstiečiai liaudininkai buvo išreiškę nepasitenkinimą tuo, kaip koalicija vykdo praėjusį pavasarį su VLS pasirašytą susitarimą. R.Karbauskis sakė, kad Vyriausybė nevykdo dalies savo duotų pažadų.

Todėl prieš kelias savaites šis partija ėmė svarstyti, ar vis dar verta tęsti politinį bendradarbiavimą su valdančiaisiais. Tuomet taryboje buvo nuspręsta atidėti sprendimą porai savaičių, laukiant išsamesnės informacijos apie tai, kaip žadama atsižvelgti į valstiečių liaudininkų reikalavimus.

Spalio pradžioje Vyriausybė priėmė sprendimą iš nacionalinio biudžeto tiesioginėms išmokoms žemdirbiams skirti 294 milijonus litų, tai yra 70 mln. litų mažiau, nei reikalavo VLS. R.Karbauskis Vyriausybės skiriamą sumą pavadino pasityčiojimu - anot jo, kovą pasirašydami sutartį su valstiečiais liaudininkais dėl paramos, valdantieji žadėjo, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams už 2010 metus sieks 364 mln. litų.

Nežino, ar parama bus nutraukta

Nors VLS ir pademonstravo nepasitenkinimą ministrų priimtu sprendimu dėl „pernelyg mažų“ tiesioginių išmokų žemdirbiams, tačiau R.Karbauskis suabejojo, ar tai gali tapti pretekstu nutraukti susitarimą su valdančiaisiais.

„Klausimas toks – ar 70-80 mln. litų yra ta suma, dėl kurios reikėtų sugriauti valdžią?“, - svarstė valstiečių liaudininkų lyderis. „Kad ir kiek besityčiotų valdžia, galbūt per sukąstus dantis reikėtų rinktis mažesnę blogybę - bandyti ką nors drauge vis dėlto pakeisti“, - pridūrė jis.

R.Karbauskis priminė, kad VLS iš viso valdančiajai koalicijai yra pateikusi 15 reikalavimų sąrašą, o išmokos žemdirbiams - tik vienas iš jų. „Galbūt čia vienetinis atvejis, kai nesilaikoma susitarimo. Bet dabar galime svarstyti, ar Vyriausybei vis dar reikia mūsų paramos“, - sakė jis.

Įsipareigojo nepalaikyti interpeliacijų

Šių metų kovo 9 dieną keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės VLS lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Pagal jį trys Seime esantys valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.

Valdančioji koalicija šiuo metu parlamente formaliai turi tik 69 Seimo narių palaikymą iš 140. Todėl trijų opozicinės valstiečių liaudininkų partijos atstovų parama faktiškai užtikrina koalicijai nedidelę, tačiau vis dėlto daugumą Seime.

R.Karbauskis yra sakęs, kad nemato realios politinės alternatyvos dabartinei koalicijai Seime, kuri gebėtų suformuoti veiksmingą Vyriausybę, todėl VLS „pasiryžusi konstruktyviai paremti esamą Vyriausybę“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių