Valstiečiai liaudininkai parems valdančiuosius, bet kelia sąlygas (papildyta 17.50 val.)

Vos tris atstovus Seime turinti opozicinė Valstiečių liaudininkų sąjunga (VLS) sutinka politiškai paremti apmažėjusią valdančiąją daugumą, tačiau kelia kai kuriuos reikalavimus Andriaus Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei.

Ketvirtadienį įvykusiame išplėstiniame VLS valdybos posėdyje svarstytas valdančiųjų prašymas šiai partijai neremti galimų opozicijos veiksmų, nukreiptų į dabartinės Vyriausybės žlugdymą.

„Jau anksčiau kalbėjome, kad nesvarstysime varianto jungtis prie koalicijos, nes mes balsavome ir prieš dabartinės Vyriausybės programą, ir prieš šių metų biudžetą. Tiesiog svarstytas variantas nebalsuoti už galimas interpeliacijas Vyriausybei ir taip leisti jai veikti toliau“, - po posėdžio sakė VLS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Valstiečių liaudininkų valdyba nusprendė neremti galimų opozicijos politinių veiksmų, nukreiptų į Vyriausybės griovimą, jeigu su valdančiaisiais pavyktų susitarti dėl kai kurių, pasak R.Karbauskio, „veiksmų, padėsiančių ekonomikai ir žmonėms“.

„Bus mūsų reikalavimų sąrašas. Manome, kad jis bus realistiškas. Mes kelsime klausimus dėl sunkios savivaldybių padėties, apie išmokas žemdirbiams, šnekėsime apie panaikintų Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų maisto produktams ir spaudos leidiniams atstatymą. Norėtume, kad būtų paskelbtas moratoriumas bet kokių socialinių išmokų mažinimui“, - sakė jis.

Jeigu dėl šių reikalavimų pavyktų su koalicijos lyderiais susitarti, valdantieji gali tikėtis, kad VLS atstovai Seime parems Vyriausybę, neprisidės prie opozicijos galimai formuojamos naujos daugumos. „Jeigu mes dėl kažko susitarsime ir vėliau kiltų klausimas dėl Vyriausybės išlikimo, jeigu reikės ją palaikyti balsuojant dėl interpeliacijų, tai tada mes nebalsuosime už“, - patikino R.Karbauskis.

Jau penktadienį numatomas valstiečių liaudininkų lyderių susitikimas su Seimo pirmininke Irena Degutiene, kuriame turėtų būti kalbama apie galimą bendradarbiavimą.

VLS pirmininkas pabrėžė, kad ši partija nekelia sąlygų dėl kokių nors postų, nepretenduoja į jokius portfelius Vyriausybėje ar Seime.

Valstiečiai liaudininkai vistik formaliai žada likti opozicijoje. „Jeigu su valdančiaisiais susitariam, tuomet juos paremiam. Bet pirmą susitarimo nesilaikymo dieną prisidėsime prie naujos valdančiosios daugumos formavimo“, - pagrasino VLS valdybos pirmininkas Bronis Ropė.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma tvirtina pozityviai žvelgiąs į valstiečių liaudininkų nusiteikimą. "Bent jau jie neatmeta galimybės kokiu nors būdu bendradarbiauti su Vyriausybe. Žinoma, reikalavimų sąrašas gal kiek ilgokas, bet manau, kad jie nėra ultimatyvūs ir numatomuose pokalbiuose išsišiakinsime, kuriuos iš tų reikalavimų būtų racionalu įgyvendinti", - portalui sakė J.Razma.

Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija šiuo metu ieško paramos, nes formaliai turi tik minimalią daugumą – 71 Seimo narį iš 141. Be to, netrukus ji gali sumažėti iki 70 balsų. „Pliusas yra tas, kad mažumos Vyriausybė bus priversta girdėti opoziciją“, - atkreipė dėmesį R.Karbauskis.

Derybos dėl paramos valdantiesiems su ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija, turinčia 12-os narių frakciją Seime, sužlugo dėl pastarosios iškeltų neįvykdomų sąlygų – reikalavimo pakeisti premjerą A.Kubilių kitu konservatorių politiku.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių