Valdžios riestainio skylės

Vilniaus savivaldybė - lyg skęstantis laivas, kurį apleidžia dešimtys darbuotojų. Opozicija įsitikinusi, kad žmonės bėga nuo despotiškos valdžios, o patys darbuotojai skundžiasi per mažais atlyginimais.

Įsipyko per mažos algos

Rugpjūtis vos prasidėjo, o ant savivaldybės personalo direktoriaus stalo jau guli penki prašymai atleisti iš darbo. Valdžios dangoraižį palieka Julija Griciūtė, dirbusi savivaldybės buhalterijos vyresniąja specialiste, Tarptautinių projektų poskyrio vyriausioji specialistė Irena Petraitienė, Vaiko teisių atstovavimo poskyrio vyriausioji specialistė Indrė Kryžiūtė.

Beje, pastaroji šiuo metu atostogauja, tačiau jos kolegė dienraščiui paaiškino, kad I.Kryžiūtė po atostogų į savivaldybę nebegrįš.

Prašymus išeiti iš darbo taip pat parašė Rolandas Lisauskas, dirbęs Finansų ir ūkio priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu bei Kultūros ir ugdymo departamento Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Markevičiūtė.

Kabinetus apleidžiantys darbuotojai tikino savivaldybės darbastalį išmainę į darbą privačiose bendrovėse.

„Išeinu, nes susiradau kitą darbą. Ten geresnis atlyginimas. Nepasakyčiau, kad savivaldybėje buvo įtempta darbo atmosfera. Aišku, tai priklauso nuo skyriaus, kuriame dirbi. Man asmeniškai neteko pajausti nei skyriaus vedėjos, nei kitų darbuotojų spaudimo", - išėjimo motyvus vardijo K.Markevičiūtė.

Valdžia persekioja darbuotojus?

Vilnių valdančiai „Tvarkos ir teisingumo" partijai oponuojantys politikai tikina, kad iš darbo išeinantys specialistai nėra iki galo atviri.

Likti nežinomas panoręs Liberalų ir centro partijos narys aiškino, kad eiliniams tarnautojams įsipyko valdžios spaudimas, nelogiški reikalavimai ir nuolatinis stebėjimas. Pavyzdžiui, įtampą esą kelia nuolatinis darbuotojų sekimas, su kuo jie bendrauja savivaldybės koridoriuose, kalbasi telefonu.

Seklių vaidmenį, politiko teigimu, dažniausiai atlieka du mero Juozo Imbraso patarėjai: Remigijus Žemaitaitis ir Darius Bernardas Liutkevičius. Esą pastebėję valdininką ilgiau stypsant fojė su vienu iš opozicijos narių, šie iškart jam pirštu grūmoja, pasikalbėti kviečiasi, liepia atidžiau rinktis, su kuo bendrauti.

Įtarimus griežtai paneigė

„Teko girdėti visokių skundų. Kad skyrių vadovai verčiami pasirašyti dokumentus, kurių turinį diktuoja valdžia, o ne sveika specialisto logika. Todėl jie, nepakėlę įtampos ir išeina. Arba kad yra sekami. Mano žiniomis, pagrindine mero informatore dirba tarybos sekretoriato vedėjos pavaduotoja Eugenija Šalčiūtė. Ji priimta dar vadovaujant Artūrui Zuokui, todėl daug žino apie savivaldybės darbuotojus: kada jie priimti, su kuo bendrauja. Nuolat sekama", - atviravo politikas.

Jo žodžius kategoriškai paneigė sekliu pavadintas D.Liutkevičius. Mero patarėjas paatviravo, kad savivaldybėje iš keturių likus vienam vicemerui įtampa kaip tik sumažėjo. O nebelikus reiklių viršininkų ir eiliniai valdininkai labiau atsipalaidavo.

Tuščių kėdžių - dešimtadalis

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas atskleidė, kad darbuotojų kaita intensyvi ne tik šią vasarą, bet ištisus metus.

Jo duomenimis, vien Teisės departamente, kuriame dirba apie 30 specialistų, per metus pasikeitė 9 teisininkai. Tai sudaro kone 30 proc. visų departamento darbuotojų. Šiuo metu savivaldybėje yra apie 80 laisvų darbo vietų. Tai sudaro apie 10 proc. visų etatų.

„Per metus po kelias dešimtis darbuotojų pasikeičia. Dėl įvairiausių priežasčių. Vieni išvažiuoja į užsienį, kiti gauna geresnius pasiūlymus iš privataus sektoriaus, treti - iš kitų valstybinių institucijų, ypač ministerijų.

Jos mus nukonkuruoja darbo užmokesčiu. Atsiradus laisvai darbo vietai skelbiame konkursus ir laukiame dalyvių. Dabar jų padaugėjo, nes universitetai išleido absolventus, jaunus, nepatyrusius, bet žingeidžius", - guodėsi G.Paluckas.

Savivaldybė - puiki mokykla

Didžiausia darbuotojų kaita pastebėta Teisės, Miesto plėtros ir Miesto ūkio departamentuose. Mat tokių specialistų paklausa rinkoje didžiausia.

G.Palucko tvirtinimu, jauniems teisininkams savivaldybė - puiki mokykla. Ten klausimų įvairovė, veiklos sričių labai daug, sudaromos galimybės tiesiogiai atstovauti savivaldybei teismuose, o tai jaunam specialistui neįmanoma dirbant privačiuose teisininkų biuruose. Pastarieji patirties įgijusius teisininkus vėliau pervilioja.

Kitas taikinys - Miesto plėtros departamente dirbantys architektai. Jie puikiai išmano savo darbą, todėl išeina ne tik į privačias bendroves, bet turėdami patirties bei ryšių, ryžtasi kurti individualias įmones.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių