Valdantieji svarsto, ar dėl apkaltų balsuoti atvirai

Valdančioji koalicija svarsto, ar galėtų būti skubiai priimtos Seimo Statuto pataisos, numatančios, kad balsavimas dėl apkaltų vyktų ne slaptai, bet atvirai.

Tokia galimybė aptarta trečiadienį tradiciniuose premjero Andriaus Kubiliaus pusryčiuose su valdančiosios keturių centro dešinės partijų koalicijos atstovais.

„Šį kartą pusryčiuose daugiausia dėmesio skyrėme Seimo aktualijoms, tarp jų – apkaltoms Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui“, - portalą informavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Pasak jo, valdančiosios frakcijos kol kas nėra priėmusios galutinio sprendimo, kaip balsuos dėl mandatų atėmimo iš Konstitucinio Teismo pripažintų pažeidusių Konstituciją bei sulaužiusių priesaiką opozicinės Krikščionių partijos frakcijos atstovų A.Sacharuko bei L.Karaliaus. „Tačiau iš pusryčiuose dalyvavusių koalicijos atstovų pasisakymų vyrauja akivaizdžios nuostatos, kad Konstitucinio Teismo sprendimas turi būti patvirtintas“, - kalbėjo J.Razma.

Apkaltos A.Sacharuko ir L.Karaliaus klausimai trečiadienį grįžta į Seimo plenarinius posėdžius. Tikimasi, kad po savaitės parlamente bus balsuojama dėl mandatų atėmimo iš šių dviejų prasižengusių Seimo narių.

„Kitas svarbus klausimas, susijęs su apkaltomis, yra tas, kaip turėtų būti balsuojama – slaptai ar atvirai. Apie tai irgi diskutuota koalicijos atstovų pusryčiuose“, - sakė TS-LKD frakcijos seniūnas.

Jis tvirtino, kad valdančiosios frakcijos artimiausiomis dienomis suformuluos savo poziciją dėl to, ar turėtų būti stengiamasi skubiai pakeisti Seimo Statutą, siekiant jame įtvirtinti nebe slaptą, bet atvirą balsavimą dėl mandatų atėmimo iš prasižengusių parlamentarų. „Trečiadienį, galbūt ketvirtadienį pozicijos turėtų būti aiškios. Mes neturėtume užmerkti akių prieš konstitucinės teisės specialistų išvadas, jog tokie balsavimai neturėtų būti slapti“, - teigė J.Razma.

Praėjusią savaitę buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris interviu Lietuvos televizijai užsiminė manąs, kad slapti balsavimai Seime turėtų vykti tik tais atvejais, kuriuos nustato Konstitucija, pavyzdžiui, dėl nepasitikėjimo Vyriausybe ar ministru pirmininku. Tuo tarpu Konstitucijos straipsniuose, kuriuose kalbama apie apkaltą Seimo nariui, nėra nustatyta, kad tokiais atvejais būtinai turėtų būti balsuojama slaptai.

Seime jau yra įregistruotas pasiūlymas pataisyti Statuto straipsnį, kuriame kalbama apie slaptą balsavimą dėl mandato atėmimo iš prasižengusių parlamentarų.

 J.Razma pastebėjo, kad jeigu valdančiosios koalicijos frakcijos manys, jog reikėtų šią pataisą priimti skubiai, bus kreipiamasi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, raginant ją įtraukti pataisos svarstymą ir priėmimą į artimiausių dienų Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

I.Degutienė atsargiai vertina galimybę skubiai keisti Statuto straipsnį dėl slapto balsavimo panaikinimo apkaltų klausimu. Jos nuomone, nėra tikslinga ir garbinga „keisti žaidimo taisykles“, kai A.Sacharuko ir L.Karaliaus apkaltų procesai jau artėja prie pabaigos.

TS-LKD frakcijos seniūnas pripažino, kad būtų „sudėtinga pakeisti Statutą, jeigu Seimo pirmininkė nesutiktų teikti tą pataisą skubos ar ypatingos skubos tvarka“. Tačiau jis pareiškė tikįs, kad Seimo pirmininkė pakeis savo nusistatymą, jeigu matys, kad parlamente yra pakankamai didelė politinė valia įtvirtinti atvirą balsavimą dar iki apsisprendimo dėl mandatų atėmimo iš A.Sacharuko ir L.Karaliaus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių