Valdantieji nebeturi balsų, skelbia opozicija

Opozicija tikina, kad žlugęs antrasis bandymas Joną Liesį skirti Seimo vicepirmininku įrodė, jog valdančioji koalicija negyvybinga. Koalicija tai neigia.

Ketvirtadienį Seimas slaptu balsavimu antrą kartą kovo mėnesį atmetė pasiūlytą liberalcentristo J.Liesio kandidatūrą į parlamento pirmininkės Irenos Degutienės penktuosius pavaduotojus. Šįkart pritrūko trijų balsų, kad J.Liesys taptų Seimo vicepirmininku - iš 137 Seimo narių, dalyvavusių slaptame balsavime, 66 balsavo už jo paskyrimą, prieš šią kandidatūrą irgi buvo 66 parlamentarai, balsadėžėje rasti 5 sugadinti biuleteniai.

Pagal Seimo statutą, kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavime dalyvavusių parlamentarų. Šiuo atveju daugiau kaip pusės balsų nesurinkta.

Kai kovo 10 dieną J.Liesys pirmą kartą buvo pasiūlytas į Seimo vicepirmininkus vietoje sveikatos apsaugos ministru paskirto Raimondo Šukio, už jį slaptame balsavime buvo tik 59 Seimo nariai, prieš 72.

Žlugęs antrasis balsavimas paskatino pastaruoju metu sustiprėjusios opozicijos kalbas apie tai, kad valdančioji koalicija nebeturi pajėgumų efektyviai tęsti šalies valdymo. „Valdantieji pademonstravo, kad neturi daugumos. Jie šįkart buvo susitelkę kaip niekada, bet slapto balsavimo metu išsiaiškinome, kad daugumos nėra“, - sakė didžiausios opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Paklaustas, kas toliau, A.Butkevičius tvirtino, kad šį klausimą „reikia pirmiausia adresuoti koalicijos atstovams – Seimo pirmininkei I.Degutienei ir premjerui Andriui Kubiliui“. „Opozicija toliau dirba savo darbą, vadovaudamiesi savo priimta alternatyvia Vyriausybės programa. Nesiimsime jokių šakių, bet toliau stiprinsime savo gretas, kad galėtume perimti atsakomybę už šalį“, - kalbėjo politikas.

„Jų valia, jų pasirinkimas, kaip jie gyvens toliau“, - pridūrė A.Butkevičius, kalbėdamas apie dabartinę valdančiąją koaliciją.

Socialdemokratas taip pat pareiškė tikįs, kad liberalcentristai apsvarstys susidariusią situaciją ir galbūt prisijungs prie opozicijos gretų, formuojančių naująją valdančiąją daugumą.

Tačiau Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) atstovai tvirtina kol kas nesvarstantys tokios radikalios galimybės. Pats J.Liesys iš pradžių nenorėjo žurnalistams komentuoti susidariusios padėties, tačiau vėliau pareiškė, kad liberalcentristai dar neketina palikti dabartinių valdančiųjų. „Aš tikrai niekur neisiu. Ir partija irgi. Bet gyvenimas parodys, kaip vystysis situacija ateityje“, - sakė J.Liesys.

Premjeras A.Kubilius nedramatizuoja politinės padėties po Seimo vicepirmininko eilinio neišrinkimo. „Apgailestauju, kad nepavyko J.Liesio išrinkti naujuoju Seimo pirmininkės pavaduotoju. Tai rodo tam tikras problemas dėl balsų Seime. Bet turime jų tiek, kiek turime ir į daugiau bent kol kas negalime pretenduoti“, - sakė jis.

Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija formaliai turi tik 70 balsų Seime iš 141, tačiau yra pasirašiusi politinio bendradarbiavimo susitarimą su tris parlamentarus turinčiais opoziciniais valstiečiais liaudininkais.

„Šio balsavimo metu tikėjomės konstruktyvesnio opozicijos požiūrio, bet noras kariauti, regis, yra didesnis. Bet nedramatizuoju situacijos. Dirbsime toliau kaip dirbę, ieškodami paramos savo iniciatyvoms“, - kalbėjo premjeras.


Šiame straipsnyje: koalicijaopozicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių