Valdantieji ieškos galimybių sustiprėti (papildyta 13.10 val.)

Valdančioji koalicija iki Seimo pavasario sesijos, kuri prasidės kovo 10 dieną, bandys ieškoti galimybių išsiplėsti, sustiprindama savo pačios ir savo suformuotos Vyriausybės pozicijas.

Nespėlioja, kokiomis sąlygomis

Trečiadienio rytą valdančiosios keturių centro dešinės partijų koalicijos lyderiai su premjeru Andriumi Kubiliumi prie pusryčių stalo aptarė savo darbo perspektyvas, įskaitant galimą ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos Krikščionių partijos (KP) prisijungimą prie valdžios.

Po daugiau kaip valandą trukusio susitikimo nei vienas iš partijų lyderių nekomentavo rezultatų, tvirtindami, kad tai įpareigotas padaryti premjero patarėjas Virgis Valentinavičius. Pastarasis teigė, kad susitikime aptartos galimybės išplėsti koaliciją partijomis, „kurios paremtų Vyriausybės programą“. Plačiau esą sutarta nekomentuoti.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma portalui užsiminė, kad trečiadienį koalicijos lyderiai susirinko aptarti politinių aktualijų, įskaitant ir galimą G.Vagnoriaus arba kokių nors kitų partijų prisijungimą prie valdančiųjų. „Jeigu V.Valentinavičius pavartojo daugiskaitą, vadinasi, iš tiesų kalbame ne apie vieną partiją“, - pastebėjo seniūnas.

Tačiau J.Razma pripažino, kad trečiadienį nebuvo pasiektas joks konkretus rezultatas. Sutarta tęsti konsultacijas. Jos gali trukti iki pat kovo 10 dieną prasidėsiančios Seimo pavasario sesijos.

Atsisakoma spėlioti, kokiomis sąlygomis KP galėtų prisijungti prie valdančiosios koalicijos.

"Ne vien Krikščionių partija"

"Sutarėme ieškoti galimybių išplėsti koaliciją, derėdamiesi su kitomis politinėmis grupėmis Seime. Daugiau komentarų kol kas nėra", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė A.Kubilius.

"Ne vien Krikščionių partija ar kaip ji ten vadinasi gali pritarti mūsų vykdomai politikai. Kalbėsimės su tomis partijomis, kurios yra pasiruošusios priimti mūsų vykdomos politikos tęstinumui būtinus sprendimus Seime", - pridūrė premjeras, atsakydamas į klausimą, ar dėl paramos bus kalbamasi ir su opozicinėmis Darbo, Socialdemokratų bei Tvarkos ir teisingumo partijomis.

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis patvirtino, kad bus deramasi ne tik su KP, bet ir su kitomis politinėmis jėgomis. "Natūralus sprendimas - egzistuoja Vyriausybės programa, vadinasi, reikia kalbėtis su tais, kuriems ji priimtina. Tai ne tik KP, bet ir kitos partijos", - kalbėjo jis.

"Turim laiko iki pavasario sesijos šį klausimą derinti, spręsti", - pridūrė ministras.

Turi minimalią daugumą

Į G.Vagnoriaus vadovaujamą KP susijungė jo anksčiau vadovauta neparlamentinė Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga, Krikščioniškosios demokratijos partija ir 12 Seimo narių turinti frakcija „Viena Lietuva“, jau persivadinusi Krikščionių partijos frakcija. Ekspremjeras yra užsiminęs, kad jie sutiktų prisijungti prie valdančiosios koalicijos, jeigu ši imtųsi įgyvendinti bent dalį KP pasiūlymų ekonomikos srityje. G.Vagnoriaus teigimu, naujoji partija pretenduotų į dviejų ministrų portfelius Vyriausybėje.

Tuo tarpu ministras pirmininkas A.Kubilius yra sakęs, kad KP turi pritarti dabartinės Vyriausybės programai ir įsipareigoti ją vykdyti, tik tuomet ji gali būti kalbama apie šios politinės jėgos pakvietimą į koaliciją.

Keturių centro dešinės partijų koalicija dabar turi vos pusę Seimo narių balsų – 71 iš 141. Tačiau vienas iš jos narių Žilvinas Šilgalis yra pagrasinęs trauktis ir iš liberalcentristų, taip sugriaudamas šią frakciją Seime, ir iš valdančiųjų, paversdamas juos formalia mažuma. A.Kubilius ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė tvirtino, kad Vyriausybė nesibaiminanti bent kol kas dirbti valdančiosios mažumos sąlygomis.

Trečiadienį popiet KP frakcija ir partijos vadovybė savo posėdyje svarstys darbo valdančiojoje koalicijoje galimybes.

Apie ministrą nekalbėjo

J.Razma teigė, kad valdantieji savo susitikime trečiadienį neaptarinėjo liberalcentristų deleguoto sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko atsistatydinimo pareiškimo. „Šito nesvarstėm, bet ir neturime jokios informacijos, kad ministrą galima būtų atkalbėti trauktis“, - pastebėjo J.Razma.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas pareiškė, kad nuo premjero ir paties ministro apsisprendimo priklausys, ar A.Čaplikas išliks ministerijos vadovo poste.

Premjeras trečiadienį pripažino, kad nepavyko įkalbėti A.Čapliko likti ministro poste ir patvirtino, kad greičiausiai naują ministerijos vadovą turės deleguoti tie patys liberalcentristai.


Šiame straipsnyje: kubiliusValdančioji koalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių