Vaikų žaidimai – Maltiečių sriubai

Padėti galima ir geromis idėjomis. Tai įrodė Maltos Ordinas Lietuvoje, skelbdamas paramos konkursą jaunimui – „Idėjos padėjėjos“.

Jame dalyvavę mokiniai šiemet surinko per 30 tūkst. litų. Žaisdami ir linksmindamiesi vaikai lėšas rinko Maltiečių sriubai, sušildančiai ir maitinančiai kelis šimtus vienišų, skurstančių senelių visoje Lietuvoje. Apie 25 tūkst. vaikų dalyvavo šiuose žaidimuose.

Nuo spalio iki gruodžio svetainėje www.idejospadejejos.lt mokiniai ir mokytojai iš visos Lietuvos užregistravo net 75 idėjas. Aukoti buvo kviečiama įvairiausiais būdais: dainuojant, rodant filmus, kaip tikram kine, vaidinant, raginant prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių arba vaišinant pačių keptais pyragais, iš laukinių sodų obuolių spaustomis sultimis, arbata.

„Šiemet rezultatas – fantastiškas! Tai yra neįtikėtina iniciatyva ir didžiulė gerumo jėga, gyvenanti jaunų žmonių širdyse. Jie išgirdo ir suprato mūsų kvietimo esmę – padėti šalia vargstančiam gali kiekvienas. Tam nereikia būti nei labai turtingu, nei galingu. Padėti yra paprasta ir gera.”, – sakė Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje grafas Douglas von Saurma–Jeltsch. Jis pabrėžė, kad konkurse vaikai dalyvavo iš geros valios, jis nebuvo perdėm reklamuojamas nei per televiziją, nei per spaudą. Oficialiai konkursas pasibaigė, tačiau kai kurios mokyklos savo renginius daro ir vėliau. Tai rodo, kad vaikai dalyvauja ne dėl prizo. Kad konkursa įvyktų, labai daug pastangų dėjo Jaunieji maltiečiai, kurių skyriai veikia 24 Lietuvos miestuose.

Konkurso komisija, kurią sudarė Jaunųjų maltiečių atsovai, „peliukas“ Rimas Šapauskas ir aktorė Ilona Balsytė išrinko šešias „idėjas“, vertas konkurso nugalėtojų vardo.

Įtraukė ir šeimos narius

Originaliausia idėja pripažintas „Maltietiškos sriubos 3D šaškių turnyras“, organizuotas Kaišiadorių rajono Mūro Strėvininkų pagrindinės mokyklos maltiečių būrelio. „Mūsų mokyklos vaikai – labai nuoširdūs, nors „prie žaizdos dėk“. Be to, išskirtinė ir mokyklos situacija, mat Mūro Strėvininkai turi socialinės globos namus, su kuriais aktyviai bendraujame. Vaikai nuolat dalyvauja socialinė veikloje“, – pasakojo dailės mokytoja N. Kriukždaitė.

Akcijos dieną mokykloje ir socialinės globos namuose po pietų sriubos lėkšte kiekvienas rado laišką su pasakojimu apie seno ir vienišo žmogaus gyvenimą. Vėliau šaškių turnyre rungėsi ir globos namų gyventojai, ir moksleiviai. Ji patys buvo žaidimo figūros.

Daugiausiai dalyvių – 1200 – subūrė Vilniaus Žemynos pagrindinės mokyklos „idėja padėjėja“ – „Žemynos karoliukai. Gerumas tau ir man!“. „Sunkiausia buvo sugalvoti, kaip paskatinti prisijungti kiekvieną bendruomenės narį: karoliukai, kuriuos gaminti gali visa šeima, buvo pati geriausia mintis“, – pasakojo mokyklos direktorė Eugenija Surmilavičienė.

Paramos koncerte dainavo ir mamos, tėčiai, buvę mokiniai – operos solistės Aušra Cicėnaitė, Sandra Jonuškaitė, estrados artistas Juozas Gaižauskas.

Gastroles skyrė labdarai

Daugiausiai lėšų surinkusią „idėją–padėjėją“ sugalvojo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokykla, kurios dramos būrelio jaunieji aktoriai išsirengė į gastroles po viso rajono kultūros centrus, mokyklas, kaimo bendruomenes. „Vaikai patys ragino keliauti į tolesnius miestelius ir entuziastingai vaidino“, – prisiminė gimnazijos socialinė pedagogė Sonata Petrauskienė.

Prieš vaidinimus susirinkusiems į spektaklį aktoriai aiškino, kam renkamos aukos. Daugelis Šilalės rajono gyventojų nebuvo girdėję apie Maltos Ordiną Lietuvoje, tačiau pagyvenusiems ir vienišiems žmonėms skirtai sriubai aukojo noriai. Greičiausiai dėl geranoriškumo šios „idėjos padėjėjos“ autoriams pavyko surinkti didžiausią sumą – 2500 litų.

Vaikus dalyvauti konkurse raginę radijo stoties ZIP FM „Radistai“ išrinko zipiškiausią „idėją padėjėją“. Ja tapo Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos „Blusų“ turgelis“. „ Namuose turime daugybę nereikalingų daiktų, kurie praverstų kitiems. Per pertraukas mokykloje organizavome „blusų“ turgų“, – šypsodamasi pasakojo mokyklos technologijų mokytoja Aurelija Urnikienė. Anot jos, vaikai ne tik noriai pirko pačius įvairiausius daiktus, atneštus į „Blusų“ turgelį“, bet ir visą savaitę iki renginio metė aukas į specialią dėžutę

Bus iškilmingai apdovanoti

Specialaus įvertinimo nusipelnė Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Sutrikusio intelekto vaikai, kuriems patiems neretai prireikia pagalbos, ir jų mokytojai nusprendė organizuoti mugę, kurioje prekiavo savo pačių darbeliais, vaišino susirinkusius arbata ir pyragu. „Mūsų mokiniams visada labai smagu, kai jie gali parduoti savo darbelius, o į mugę susirinkę svečiai juos noriai pirko ir aukojo pinigus. Smagu buvo ir prisidėti prie gražios misijos“, – tvirtino mokyklos socialinė pedagogė Vaida Navickienė.

„Idėjų padėjėjų“ konkurso nugalėtojai bus iškilmingai apdovanoti gruodžio 8–ąją, trečiadienį, įvyksiančiame paramos koncerte „Mums reikia tavęs“, kurį 19.40 val. tiesiogiai transliuos LNK televizija.

Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos vienišų ir pagyvenusių žmonių maitinimui. Aukoti galima ir trumpaisiais telefono numeriais: 1416 – auka 2 litai, 1417 – auka 5 litai, 1418 – auka 10 litų. Didesnę sumą galima paaukoti per svetainę internete www.maltieciai.lt.


Šiame straipsnyje: maltos ordinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių