V.Adamkus: Be pagarbos žmogui, Lietuvos vizijos liks bergždžios

Sekmadienį Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo aštuntuosiuose Nacionaliniuose maldos pusryčiuose.

Sveikindamas renginio dalyvius, Prezidentas pažymėjo, kad šis susitikimas vyksta ypatingu laiku: jau kitą savaitgalį Lietuvos žmonės išsakys savo valią dėl valstybės ateities ir išsirinks savo atstovus į pagrindinę šalies politinę instituciją - Lietuvos Respublikos Seimą.

„Noriu tikėti, kad būsimieji Seimo nariai atidžiai įsiklausys į žmonių lūkesčius. Viliuosi, kad jiems užteks dvasios ir valios jėgų žengti atsakingos kūrybos keliu ir kurti tokią Lietuvą, kokią norėtų matyti šalies žmonės", - sakė valstybės vadovas.

Prezidentas V.Adamkus simbolišku sutapimu pavadino tai, kad Nacionalinių maldos pusryčių renginiai prasidėjo likus aštuonioms dienoms iki rinkimų. Valstybės vadovas išsakė viltį, kad toks regimas ženklas - kaip tik šiandien Lietuvos vyskupų kvietimu šalies tikintieji pradėjo maldos ir susikaupimo prieš apsisprendimo rinkimuose oktavą - atkreips dėmesį ne tik į Bažnyčios ganytojų kvietimą atsidėti maldai, bet ir į paraginimą atsakingai rinktis Lietuvos ateitį ir vadovautis pagrindinėmis krikščioniškosiomis vertybėmis.

„Esu tikras, jog visi savo mintimis ir maldomis linkime Lietuvai, kad politinį vadovavimą šaliai prisiimtų žmonės, kurie savo dvasia, charakterio savybėmis ir profesiniu pasirengimu būtų tikri lyderiai ir išdrįstų priimti žmonėms reikalingiausius, nors kartais ir nepopuliarius sprendimus. Kurie atliktų darbus, naudingus ne siauroms interesų grupėms, bet visiems žmonėms", - sakė Lietuvos Prezidentas.

Valstybės vadovo nuomone, šalies viešajame valdyme ir gyvenime vis dar trūksta tikrosios atidos žmogui ir pagarbos žmogiškajam orumui.

„Privalome sugrąžinti šias vertybes į visas Lietuvos žmonių gyvenimo sritis. Būtina suprasti, kad be pagarbos žmogui, be tarpusavio santarvės ir gebėjimo išgirsti, įsiklausyti ir sutarti ugdymo, visos Lietuvos ateities vizijos liks bergždžios. Šiame kelyje svarbiausiu kelrodžiu ženklu galėtų tapti Biblijoje pateikti žmogaus santykiai su Dievu ir su šalia esančiu žmogumi, kurių esmė - meilė savo artimui", - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad šiomis savaitėmis girdime nemažai gražių politinės retorikos šūkių, daugelis kurių tėra tik gražiai skambantys, bet tušti žodžiai.

Prezidentas V.Adamkus susirinkusiems priminė Jėzaus atsimainymo istoriją, kuri pasakojama Evangelijoje pagal Luką. Šventajame Rašte dėstoma, kad ant kalno maldai užlipusio Jėzaus veido išvaizda pasikeitė, o drabužiai pasidarė skaisčiai balti. Evangelija pasakoja, kad apaštalus buvo apėmęs miegas, o atsibudę jie pamatė Jėzaus spindesį ir neapsakomai susižavėjo šiuo vaizdu. Tuomet Petras kreipėsi į Jėzų: „Mokytojau, gera mums čia būti! Padarykime tris palapines: vieną Tau, kitą Mozei ir trečią -- Elijui". Tačiau jis nesižinojo, ką kalbąs. Jam tai besakant, užėjo debesis ir uždengė juos. Jiems panyrant į debesį, mokiniai nusigando.

„Ar artėjantys rinkimai į Seimą neprimena šio evangelinio pasakojimo? - klausė valstybės vadovas. - Daugelio politikų, tarsi gelbėtojų ir išganytojų, veidai, jų drabužiai ir darbai, gražinami ir balinami įvaizdžio bei viešųjų ryšių specialistų, spindėte spindi. O rinkėjus bandoma užmigdyti ir sužavėti meiliausiais žodžiais bei vaizdiniais. Žvelgiant į tokius nuostabius politikus tikrai norisi išskleisti palapines ir visam laikui įsikurti šių gelbėtojų globoje. Tačiau Biblija perspėja - toks noras gali būti pražūtingas. Spindesiui - rinkimų agitacijai - pasibaigus, mus gali uždengti dar tamsesni ir grėsmingesni tikrovės debesys".

Prezidentas V.Adamkus paragino Lietuvos žmones vadovautis Nacionalinius maldos pusryčius lydinčia dvasia ir kuo atidžiau pasverti, kokius realius darbus Lietuvos žmogaus ir visos šalies labui atliko ar galėtų atlikti norintieji būti politiniais vadovais.

Lietuvos Prezidentas priminė, kad šiais metais minime Lietuvą į nepriklausomybę atvedusio nacionalinio judėjimo - Sąjūdžio - dvidešimtmetį.

„Daugelyje renginių girdėjome žodžius: ne tokios Lietuvos tada troškome, ne už tokią Lietuvą kovojome, ne tokią Lietuvos viziją puoselėjome. Tačiau ar tikrai esame patekę į aklavietę ir nebeturime ko siekti ir kuo kliautis? - klausė Prezidentas. - Žinoma, ne visada nepriklausomos valstybės keliai buvo tiesūs. Kartais klaidžiojome negalėdami suprasti: kur slypi mūsų stiprybė, kur veda mūsų kelias, kokiais principais turėsime grįsti savo ir savo valstybės gyvenimą? Tačiau tvirtai tikiu, kad ir šiandien Lietuva turi jėgų žengti Atgimimo keliu, vadovautis prieš du dešimtmečius iš nelaisvės pančių mus išvadavusiomis vertybėmis ir principais".

Valstybės vadovas pakvietė susikaupimu, pagarba šalia esančiam žmogui ir malda ieškoti naujų kelių, kurti norimą matyti kasdienybę, bendruomenę ir kokybiškai naujais santykiais gyvenančią Lietuvą.

Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuos globoja šalies vadovas - tai galimybė politikams, verslininkams, visuomenės veikėjams, jaunimui pasidalyti savo mintimis ir įžvalgomis su kitais žmonėmis. Šiame susitikime kalbama apie Evangelijos vertybes kasdieniame kiekvieno asmens gyvenime, visuomenėje, tarpusavio santykiuose.

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX amžiaus viduryje kaip reakcija į kylančius naujus iššūkius. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalintis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. 1953 metais įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.

Lietuvoje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai buvo surengti 2001 metais. Nuo tada šią tradiciją puoselėja Prezidentas Valdas Adamkus.


Šiame straipsnyje: AdamkuspusryčiaiPrezidentūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių