V. Landsbergis pliekė konservatorius dėl prarastų rinkėjų

Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) per Seimo rinkimus pakenkė buvusios centro-dešinės Vyriausybės nejautrumas, sako partijos Politikos skyriaus pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

„Svarbiausia ne reklama, o kasdienė partijos laikysena per visus ketverius metus ir ypač jautriais visuomenei klausimais (...) Kas nors galbūt manė: “ai, čia kažkas triukšmauja, čia populistai, o mes darome tai, kas reikalinga, ir nekreipiame dėmesio į jautrumus„. Labai aišku, kad socialiniai klausimai nebuvo mums labai rūpimi dalykai, mums rūpėjo energetika, mums rūpėjo mokesčių sutvarkymas, subalansavimas, išvengimas valstybės bankroto. Daug dalykų patvarkėme, bet patvarkėme dirbdami vienapusiškai“, - šeštadienį per TS-LKD tarybos posėdį Vilniuje sakė V.Landsbergis.

Aptariant spalį vykusių Seimo rinkimų rezultatus buvęs partijos vadovas ragino nebūti tokiems optimistams, kad TS-LKD liko antra pagal Seime turimų vietų skaičių.

„Galime skleisti aplink save optimizmą dėl sėkmės rinkimuose, kad nesame nušluoti į patvorį, o dar esame Seimo opozicijoje, kad galime kalbėti, galime būti matome, ir tai yra mūsų sėkmė. Jeigu Lietuvoje prastai, jeigu yra prastai ir pavojinga, dar nežinia, kokius grubius ultimatumus reikės mums sutikti kaip valstybei, ir kiek bus atsparumo, jeigu dabar valdžioje yra visai neatsparūs arba linkę pasiduoti, tai optimizmas dėl sėkmės tegu būna atidėtas kokiems nors kitiems pasisėdėjimams“, - tvirtino jis.

Pasak politiko, po Seimo rinkimų Lietuva atsidūrė pavojingai blogoje situacijoje.

„Mes prie tos blogybės esame prisidėję, nes nebuvome pakankamai geri“, - teigė jis.

Kaip vieną pagrindinių konservatorių klaidų per rinkimus jis nurodė nesugebėjimą kalbėtis su žmonėmis, net darant teisingus sprendimus. V.Landsbergis kritikavo, jog TS-LKD atstovai nepaaiškindavo visuomenei apie partijos poziciją tam tikrais klausimais ir apie daromus kompromisus koalicijoje.

„Ta laikysena kartojasi, nepaisant net gaunamų signalų“, - kalbėjo Politikos komiteto pirmininkas.

Jis priminė, kad būtent jo vadovaujamas partijos komitetas ne kartą pasisakė šiuo klausimu, priėmė ne vieną rezoliuciją, bet taip ir nebuvo išgirstas.

Kaip dar vieną klaidą V.Landsbergis nurodė TS-LKD poziciją dėl rezonansinės pedofilijos bylos. Anot jo, dėl to „Drąsos kelio“ partija atėmė dalį konservatorių rinkėjų balsų. Kurioziškai, pasak politiko, atrodė valdžios draudimas rašyti žodį „Tiesos“.

„Drąsos kelias“ – tai projektas suskaldyti dešiniąsias jėgas, ir jis pavyko", - pareiškė V.Landsbergis.

Vėliau reaguodamas į šią kalbą TS-LKD vadovas, ekspremjeras Andrius Kubilius teigė, kad jo vadovaujama Vyriausybė ir Permainų koalicija dirbo „pamatinius vertybinius darbus“.

„Mes darėme darbus ir didelius darbus. Ir darbus vardan mūsų vertybių. Labai keistai skamba, kai pradedame kalbėti, kad finansų stabilumas yra kažkoks darbelis, bet jis nieko bendro su Lietuva neturi, energetinė nepriklausomybė – vėlgi kažkoks darbelis, o va jeigu kažkaip mergaitės klausimu nepasisakėme, tai mes nebe vertybiški. Mano įsitikinimu, mes dirbome pamatinius vertybinius darbus“, - sakė A.Kubilius.

Jis pripažino, kad ne viską pavyko per ketverius metus nuveikti, kas ketinta, teko daryti kompromisų su koalicijos partneriais, tačiau tai daryta dėl koalicijos stabilumo, nes be turėtų koalicijos partnerių išvis nebūtų buvusios galimybės dirbti Vyriausybėje.

„Taip, mūsų darbus ne visi vienodai suprato. Jauni inteligentiški žmonės miestuose labiau suprato nei kaimuose. Pagunda pasiduoti populizmui ir eiti bandyti kaip nors atkovoti rinkėją, kuris nesuprato mūsų darbų, ji labai pavojinga, nes jai pasidavę prarasime tuos rinkėjus, kurie suprato mūsų darbus“, - kalbėjo konservatorių vadovas.

Kaip padarytą klaidą jis nurodė susidariusią padėtį TS-LKD Panevėžio miesto skyriuje, kai partija kandidatu į Seimo narius iškėlė piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu įtariamą Vitą Matuzą, o protestuodamas prieš tai Panevėžio meras konservatorius Vitalijus Satkevičius nutarė taip pat dalyvauti rinkimuose, kad atimtų balsų iš V.Matuzo.

Šeštadienį konservatoriai išsiskirstė nepriėmę iš anksto parengtos rezoliucijos ir strateginių gairių ateičiai. Išsiskyrus požiūriams į rinkimų rezultatus ir partijos vadovybės veiksmus, nutarta sudaryti darbo grupę, kuri parengtų bendrą dokumentą.

Tarybos nariams pateiktame rezoliucijos projekte rašyta, kad „rinkėjai pagrįstai priekaištauja dėl 2008-2012 m. kadencijos TS-LKD frakcijos Seime atskirų narių “kompromiso„ su partijos vertybinėmis nuostatomis balsuojant dėl alkoholio reklamos draudimo ir jo prieinamumą ribojančių priemonių“. Kaip klaida įvardyta, kad TS-LKD atstovai socialiai reikšmingų sprendimų, savo pozicijos atskirais klausimais nepaaiškindavo visuomenei, pavyzdžiui, dėl nepavykusio daugiabučių renovavimo.

„TS-LKD taryba apgailestauja, kad tokio pobūdžio klaidos kenkė TS-LKD kaip Europos krikščionių demokratų aljansui priklausančios vertybinės partijos reputacijai, darė ją panašesnę į liberalesnes partijas, tuo nuvildamos dalį partijos rėmėjų ir paskatindamos juos protesto balsavimui“, - rašyta rezoliucijos projekte.

Tuo metu Seimo rinkimų rezultatų analizėje tarp strateginių gairių ateičiai norėta akcentuoti, kad „ateityje reikia veikti ryžtingiau ir užkirsti kelią partijos vidiniam radikalizmui“. Mat dėl Garliavos įvykių TS-LKD susidarė konkuruojanti politinė grupė, kuri pakenkė bendram partijos rinkimų rezultatui, Kaune prarasta rinkėjų balsų.

„Nariams, kurie dalyvauja panašiose, partijai konkurenciją sudarančiose iniciatyvose (nesvarbu visuomeninėse ar politinėse) turi būti pateiktas aiškus ultimatumas: arba veikiate su nauju judėjimu ir traukiatės iš TS-LKD, arba liekate TS-LKD ir atsisakote partijai žalą darančių veiksmų“, - rašyta dokumente.

Jame taip pat siūlyta kuo skubiau išspręsti vidaus konfliktus Panevėžio skyriuje, sukurti naują jo veiklos pagrindą, parengti ir įgyvendinti „Panevėžio susigrąžinimo strategiją“.

Partija raginta ir toliau remtis didžiųjų šalies miestų rinkėjais, o dėl balsų praradimo provincijoje atlikti išsamų ten gyvenančių rinkėjų politinių nuostatų tyrimą.

Per spalį vykusius parlamento rinkimus buvusi valdančioji TS-LKD gavo 15 proc. rinkėjų balsų ir turi 33 atstovus Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aja

Aja portretas
Nors kiek mastantys supranta,Kubiliaus nuopelnai negincijami sunkiu Lietuvai metu ,bet negalima aukoti zmoniu koalicijos islaikymui,o tai parode FNTT vadovu atleidimas is darbo ir visiskas teisingumo ignoravimas Garliavos ivykiuose.Didelis nukrypimas nuo gerb. prof.Landsbergio ikurtos partijos ir yra balsu praradimas seimo rinkimuose.

petriukas

petriukas portretas
konservai baisesni uz pati velnia

KONSERVATORIAI PAPERKA RINKEJU

KONSERVATORIAI PAPERKA RINKEJU portretas
ISTEIGIA POLITKALINIU IR TREMTINIU ELEKTORATA, KURIEMS MOKA PRIEDUS - PIRMA MOKEJO PO 300 litu,dabat 180 litu. O TOKIU YRA DAUGIAU 100 tukstanciu. TAI YRA landsbergines chebros UZSLIEPTA FORMA AVANSINIS KISHIS, TIEMS, KURIE BALSUOS UZ JUOS IS LIETUVOS ZMONIU KISHENIU. NORS dauguma tu "politkaliniai" nrt nezino kur tas Sibiras randasi. NUIMKITE NUO SITU AFERISTU SITAS LANDSBERGINIU PADAJANIJAS IR PSEUDOKOMUNIAGOS, PASIVADINE KONSERVATORIAIS NESURINKTU IR puse procento balsu. Jurijus Subotinas.
VISI KOMENTARAI 62
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių