V. Landsbergis: M. Thatcher buvo valinga politikė

Buvęs valstybės vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad britų ekspremjerė Margaret Thatcher (Margaret Tečer) buvo išmintinga ir valinga politikė, kuri daug lėmė visos Europos istoriją ir pasižymėjo Sovietų Sąjungai nepataikaujančiu mąstymu.

„Tai labai įžymi mūsų laikų asmenybė, išmintinga ir labai valinga politikė, kuri daug kur lėmė ne tik savo šalies, bet ir Europos istoriją“, - BNS sakė V. Landsbergis.

Siekdamas Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo, V. Landsbergis pirmąkart su M. Thatcher susitiko 1990 metais Londone.

„Tai buvo pirmasis mūsų atkurtos nepriklausomybės ruduo, kai aš vykau į Vakarų sostines ir siekiau paramos atkurtai nepriklausomybei, kuriai grėsė sovietų smurtas ir taip pat beveik visur spręsdavau esamus arba galimus, ir paveldėtus Lietuvos ir kitų šalių reikalus“, - prisiminė V. Landsbergis.

„Tai buvo vizitas jos oficialioje būstinėje Downing Street 10. Kalbėjau ir apie politinę padėtį ir apie grėsmes, kurios Lietuvos laukia 1990 metų pabaigoje, kadangi mes jau atsiskiriame ir nuo Sovietų Sąjungos biudžeto ir mums graso visišku ekonomikos sunaikinimu“, - teigė tuometinis Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

„Ji, atsimenu, negalėjo tuo patikėti, nes sakė, kad “juk jūs gaminate ir jiems, jiems reikia jūsų gamybos, jūsų pramonės„. Na, bet mes žinojome tos valdžios charakterį, kuri gali net sau darydama žalą keršyti nepaklusniesiems“, - teigė V. Landsbergis.

Jis sakė susitikime prašęs M. Thatcher taip pat paremti Lietuvos dalyvavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo konferencijoje Paryžiuje. Anot V. Landsbergio, tuometinė britų premjerė žadėjo būti palanki tokiam dalyvavimui, bet vėliau Michailo Gorbačiovo ultimatyviu reikalavimu „ji negalėjo kokių nors konfliktų daryti“.

Susitikime V. Landsbergis sakė priminęs M. Thatcher jos ankstesnę laikyseną, kai būdama opozicijoje ji priešinosi Lietuvos aukso perdavimui ją okupavusiai Sovietų Sąjungai.

„Priminiau tą momentą, kai Sovietų Sąjunga reikalavo atiduoti Lietuvai priklausantį auksą ir jauna Atstovų Rūmų narė M. Thatcher būdama opozicijoje protestavo prieš tokį Leiboristų vyriausybės žingsnį. Tą primindamas iškėliau klausimą - ar Lietuva gali tikėtis, kad Didžioji Britanija dabar pripažins ir sugrąžins tą Lietuvos auksą? Sutarėm, kad aš išdėstysiu visą dalyką raštu. Tą pačią naktį Londone sėdėjau ir rašiau laišką jai, kurį palikau išvažiuodamas, ir tas klausimas pajudėjo teigiamai“, - kalbėjo V. Landsbergis.

„Štait tokie konkretūs politiniai dalykai, kurie rodė ir nesuvaržytą ir tikrai nepataikaujantį Sovietų Sąjungai ir jos vadui protą ir mąstymą ir norą spręsti oriai ir teisingai“, - teigė politikas.

Jis sakė antrą kartą britų ekspremjerę aplankęs privačiai jos namuose, kai M. Thatcher jau buvo pasitraukusi iš valdžios, ir „tai buvo dar šiltesnis ir draugiškesnis pokalbis“.

„Štai tokie mano atsiminimai labai malonūs man. Nulenksiu galvą jos laidotuvių dieną“, - sakė V. Landsbergis.

M. Thatcher būdama 87 metų mirė pirmadienio rytą. Tvirtu charakteriu ir puikia iškalba pasižymėjusi „Geležinė ledi“ vadovavo britų vyriausybei 1979-1990 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. Negerai. Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą, darė nusikaltimus žmogiškumui. Todėl ... Reikalingas tautinis tribunolas, kad apginti ir išsaugoti Lietuvos bendruomenę.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių