Užregistruotos pataisos, leidžiančios partnerystę tarp homoseksualų

Seimo narė socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė įregistravo įstatymų pataisas, kurias priėmus būtų įteisinta homoseksualų partnerystė.

Iki šiol Lietuvoje partnerystė nebuvo galima ir tarp skirtingos lyties asmenų, nes nebuvo specialaus įstatymo, nors apie partnerystę tarp vyro ir moters kalbama Civiliniame kodekse.

A.M.Pavilionienė teigė, kad Partnerystės (bendro gyvenimo neįregistravus santuokos) įstatymu „bus apsaugoti ne santuokoje gyvenančių asmenų emociniai, šeiminiai, turtiniai santykiai ir teisės, partnerių nepilnamečių vaikų teisės“.

Anot jos, tik priėmus Partnerystės įstatymą įsigalios Civilinio kodekse normos dėl bendrai naudojamo ar padalijamo turto.

Projekte numatyta, kad šis įstatymas reglamentuotų šeiminius santykius sukūrusių asmenų registravimo, pripažinimo negaliojančia, nutraukimo ir išregistravimo tvarką.
Siekiant nežeminti asmens dėl pasirinkto gyvenimo būdo, projekte ir Civiliniame kodekse siūloma atsisakyti sąvokos „sugyventiniai“ ir vartoti sąvoką „partneriai“.
Partnerystę būtų leidžiama sudaryti asmenims, kurie partnerystės sudarymo dieną yra ne jaunesni nei 18 metų.

Asmuo, sudaręs partnerystę ir jos nenutraukęs įstatymų numatyta tvarka, negalėtų sudaryti kitos partnerystės. Be to, jeigu partnerystė nebūtų nutraukta, tuoktis irgi galėtų tik partneriai.

Siūloma drausti sudaryti partnerystę tėvams su vaikais, įtėviams su įvaikiais, seneliams su vaikaičiais, tikriems ir netikriems broliams ir seserims su broliais ir seserimis, pusbroliams ir pusseserėms su pusbroliais ir pusseserėmis, dėdėms su sūnėnais ar dukterėčiomis, tetoms su sūnėnais ar dukterėčiomis.

Anot projekto, partnerystė būtų registruojama vieno iš partnerių gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigose, taip pat Lietuvos konsulinėse įstaigose.
Partnerystė baigtųsi vienam iš partnerių mirus, partneriams susituokus ar nutraukus partnerystės sutartį. Beje, ji būtų registruojama Vedybų sutarčių registre.

Partneriai galėtų nutraukti partnerystę bendru pareiškimu arba vienasmeniškai. Vienasmeniškai tai padaryti būtų galima įspėjęs partnerį per notarą prieš du mėnesius.
M.A.Pavilionienės teigimu, registruotos partnerystės institutas egzistuoja daugelyje pasaulio ir Europos Sąjungos šalių. Teisę į registruotą partnerystę turi skirtingų ir tos pačios lyties asmenys. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija ir Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartija įpareigoja valstybes užtikrinti ne santuokos pagrindu sudarytų šeimų teises.

Jos siūlomame įstatymo projekte nenurodoma, kad partneriai gali būti tik vyras ir moteris. Siekiant įteisinti homoseksualų partnerystę, Seimo narė taip pat pateikė Civilinio kodekso pataisas, kuriose vietoje žodžių „vyras ir moteris“ naudojama sąvoka „partneriai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

nebalsuosiu uz socdemus

nebalsuosiu uz socdemus portretas
kol neismes lauk sitos pakvaisusios bobos

hm

hm portretas
Siūlau pasižiūrėt (atidžiai; tikrai nėra prasmės žiūrėt, jei nesiekiama peržiūrėt VISKO) ir pamąstyt: Atsidarykit YouTube ir paieškoj surašykit (COPY/PASTE) "Youtube: /watch?v=wdUBCPC5e4M"

pardon

pardon portretas
Tegul daro ką nori. Tegul gyvena ir su vištom ir su šunim, tegul turi nuo jų vaikus, tegul atiduoda juos į savo pačių sukurtus universitetus, tegul kuria savo iškrypeliška civilizaciją. Man vis vien
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių