Užduotis Konstitucijos egzaminui ruošia E.Kūris (papildyta)

Ketvirtąjį kartą Lietuvoje rengiamame Konstitucijos egzamine teisines žinias pasitikrinti pasiryžę gyventojai šiemet spręs buvusio Konstitucinio teismo pirmininko profesoriaus Egidijaus Kūrio sudarytas užduotis.

Spalio 1-ąją Konstitucijos egzaminas bus laikomas beveik visose šalies savivaldybėse, teisines užduotis spręs daugiau nei šimto mokyklų moksleiviai bei asmenys iš įkalinimo įstaigų.

"Mes jau darbuojamės su savivaldybėmis, jau yra sudarytos komisijos, identifikuotos vietos", - BNS sakė konkursą organizuoti padedančios bendrovės "Publicum events" direktorė Vilma Balčiūnienė.

Jos teigimu, patikrinti teisines žinias norintys gyventojai internetu galės registruotis nuo trečiadienio iki pat spalio 1-osios, kada numatytas pirmasis egzamino etapas.

Pats užduočių kūrėjas E.Kūris trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, kad prieš ketverius metus idėja rengti Konstitucijos egzaminą buvo vertinama skeptiškai, tačiau projekto sėkmė pranoko lūkesčius.

"Prieš ketvertą metų, kai kilo idėja rengti Konstitucijos egzaminą, aš buvau Konstitucinio teismo pirmininkas, ir tuo metu čia vyko pasitarimas ir buvo pakankamai skeptiškų požiūrių. Pati idėja mums atrodė graži, bet tai atrodė kaip kažkoks Nacionalinio egzamino pakartojimas ir, aišku, mūsų keliolika susirinkusių prie stalo svarstė, ar ši idėja patrauks žmones ar nepatrauks", - kalbėjo E.Kūris.

"Konstitucija iš tiesų yra aukščiausia teisė, joje nėra spragų, ji aprėpia viską (...) Konstitucija yra viskas - net ir tas, kas tekste neparašyta, joje, kaip tam tikroje teisinėje tikrovėje, yra", - apie pagrindinio šalies įstatymo svarbą sakė buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas.

Iniactyvos remėjas žurnalistas ir muzikantas Marijonas Mikutavičius pripažino, kad nėra skaitęs Konstitucijos, tačiau supranta jos svarbą kasdieniniame gyvenime. Jis tvirtino pagrindinį šalies įstatymą įsivaizduojantis kaip visas gyvenimo sritis apimantį teisės aktą, dėl kurio daugelis dalykų yra priimami kaip savaime suprantami.

"Būtent jos dėka man nenupjauna galvos už tai, kad aš ne vietoje pastačiau automobilį, nenukerta rankos už tai, kad aš ne vietoje perėjau per gatvę. Būtent jos dėka aš turiu tam tikras laisves ir galimybes klysti, ir kartais pasitaisyti", - kalbėjo M.Mikutavičius.

Spalio 1-ąją 9 val. mokyklose teisines žinias tikrins moksleiviai. Vidurdienį Konstitucijos egzamino testų užduotis miestų ir rajonų savivaldybėse spręs suaugusieji, taip pat teisinį išsilavinimą turintys asmenys ir teisės studentai.

Tuo pačiu metu įkalinimo įstaigose Konstitucijos egzaminą laikys ir nuteistieji.
Antrąjį egzamino etapą planuojama surengti spalio 15 dieną.

Konkurse dalyvausiančius gyventojus planuojama suskirstyti į skirtingas amžiaus grupes, spręsiančias nevienodo sunkumo užduotis.

Jauniausiems, pradinėse klasėse besimokantiems moksleiviams bus pateiktos kūrybinės užduotys.

Tuo metu teisinį išsilavinimą turintiems arba teisę studijuojantiems gyventojams teks atsakyti į sudėtingiausius klausimus.

Testų užduotis Konstitucijos egzaminui sudarė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius E.Kūris. Jis pirmininkaus ir pagrindinei egzamino vertinimo komisijai, kuri peržiūrės pirmojo ir antrojo etapų vertinimo komisijų atsiųstus protokolus ir priims galutinį sprendimą.

Iki spalio 21 dienos vakaro pagrindinė vertinimo komisija atrinks 21 nugalėtoją, kuriuos planuojama pakviesti į Apdovanojimo ceremoniją Prezidentūroje. Pirminiais duomenimis, ją ketinama surengti spalio 26-ąją.

Nuteistiesiems prizai bus įteikiami įkalinimo vietose.

Šiais metais renginį vykdys bendrovė "Publicum Events" kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokyklų parlamentu bei Kalėjimų departamentu.

Renginį globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių