Už skolas areštuota pusė Panevėžio vicemerės buto, pusė algos atitenka antstoliams

Solidžiai savo partiją parėmusi Panevėžio vicemerė „tvarkietė“ Rimantė Ratinskaitė jau keletą metų nesugeba atsiskaityti meistrams už automobilio remontą, įsiskolino šilumos tiekėjai „Panevėžio energijai“, o su politiniu bendražygiu dėl negrąžinamos solidžios sumos bylinėjasi teismuose. 

Paaukojo ir prasiskolino

Bemaž trejetą metų besivelkantis skolų šleifas „tvarkietei“ nebuvo kliūtis imtis tvarkyti miesto reikalų – sausį atsisėsti į mero pavaduotojos kėdę. 

Vicemerės kabinetas netrukus gali tapti vienintele R.Ratinskaitės užuovėja, mat už negrąžintas skolas jai gresia atsidurti gatvėje. Politinis bendražygis, partijos Tvarka ir teisingumas Panevėžio rajono skyriaus narys, „Papalčių“ žemės ūkio bendrovės vadovas Romas Kiltinavičius jau šią savaitę ketina žygiuoti pas antstolius. Kito būdu, kaip atgauti dar 2008-aisiais R.Ratinskaitei paskolintus 20 tūkst. Lt, vyriškis nebemato. 

Prieš skolindamasi politikė pati pademonstravo savo dosnumą partijai – 2007-ųjų gruodį partiją Tvarka ir teisingumas parėmė 19 tūkst. Lt. „Gal už tai ir aukojo, kad labai norėjo vicemere būti?“ – svarsto savo pinigų iš politikės neatgaunantis R.Kiltinavičius.

Žygiuos pas antstolius

R.Kiltinavičius pasakoja nė nenustebęs, kai prieš porą metų sulaukė R.Ratinskaitės prašymo paskolinti pinigų – 20 tūkst. Lt. Pats būdamas verslininkas vyriškis suprato keblią kolegės padėtį – vairavimo mokymu užsiimančios R.Ratinskaitės įmonės „Argista“ veikla šlubavo. 

„Prašė pinigų savo verslui, savo įmonei. Gal kaip tik tuomet mokinių vairavimo mokykloje sumažėjo“, – pamena R.Kiltinavičius. 

Pinigus vyriškis paskolino netgi palūkanų nepaprašęs, tačiau paskolos raštą vis dėlto surašė. R.Ratinskaitė raštu įsipareigojo skolą grąžinti per pusę metų. Tačiau nei po pusmečio, nei po metų, nei dviejų R.Kiltinavičius iš dabartinės vicemerės taip ir neatgavo nė lito. 

„Būdavo, paskambinu apie skolą priminti, R.Ratinskaitė pažada susitikti, po savaitės ar dviejų perskambinti, bet taip ir neskambina. Vėl pats turiu ieškoti“, – „Sekundei“ pasakojo vyriškis. 

Ilgainiui politikė pradėjo vengti kreditoriaus ir į jo skambučius nebeatsiliepinėjo. 

Netekęs vilties gražiuoju susigrąžinti pinigus, R.Kiltinavičius įteikė ieškinį Panevėžio apylinkės teismui. 

Rugsėjo pradžioje šis priteisė R.Ratinskaitei sumokėti ne tik pasiskolintus 20 tūkst. Lt, bet ir dar kelis tūkstančius palūkanų. Tokį sprendimą teismas buvo priverstas priimti politikei už akių, mat ji pati posėdyje taip ir nepasirodė. 

Teismo nutartį R.Ratinskaitė turėjo teisę apskųsti per 20 dienų. „Laukiu, kol baigsis apskundimo terminas. Jei neapskųs, pasiimsiu iš teismo dokumentus ir eisiu pas antstolius. Šie veltui irgi nedirbs – dar prisiskaičiuos sau dalį“, – niūrias perspektyvas R.Ratinskaitei piešė kreditoriumi tapęs kolega. 

Dvidešimt metų versle besisukantis R.Kiltinavičius teigia turintis ne vieną skolininką, tačiau per teismą savo pinigus bando atgauti pirmą kartą. 

„Vienas irgi nuo 2007-ųjų skolos negrąžina, bet žmogus nors po truputį moka, matau, kad ir jam verslas sunkiai sekasi. Teismas – paskutinė išeitis, kai kantrybė jau baigiasi“, – teigė vyriškis. 

Prasiskolino ne vienam

R.Kiltinavičius aiškina tikėjęsis R.Ratinskaitei paskolintus 20 tūkst. Lt atgauti po kelių mėnesių ir investuoti į savo verslą. 

Kad politikė ir per porą metų nesugebės išspręsti savo finansinių problemų, jam nė mintis nekilo. Tačiau netgi sausį tapusi vicemere ir gaudama stabilų kelių tūkstančių litų darbo užmokestį vicemerė su kreditoriumi atsiskaityti nesistengė. R.Kiltinavičius į teismą kreipėsi tik gegužę. 

R.Ratinskaitė kolegai liko neatsiskaičiusi ir dėl dar 2009-ųjų pradžioje suremontuoto automobilio. 

R.Kiltinavičiaus vadovaujamos „Papalčių“ bendrovės meistrai už R.Ratinskaitei priklausančios vairavimo mokyklos automobiliui „VW Polo“ pakeistą sparną, buferį, mašinos perdažymą užsiprašė 3800 Lt. Politikė iki šiol liko negrąžinusi 800 Lt. Tačiau ir automobilio neatsiėmė. Pasak R.Kiltinavičiaus, moteris ketino automobilį perrašyti „Papalčių“ bendrovei, bet to padaryti nepavyko paaiškėjus, kad „VW Polo“ ji negalinti disponuoti. 

Automobilis R.Ratinskaitei turbūt ir nereikalingas – jos įmonės „Argista“ veikla sustabdyta. 

Šiuo metu politikė negali kaip norinti elgtis ir su savo trijų kambarių butu, nes vienam kambariui teismas uždėjo areštą, kad būtų užtikrinta, jog antstoliai turės iš ko išieškoti priteistuosius daugiau nei 20 tūkst. Lt. 

Skolą iš vicemerės atlyginimo atsiskaičiuoja ir „Panevėžio energija“. Iš bendrovės skolininkų sąrašų R.Ratinskaitės pavardė nedingsta dar nuo 2007-ųjų. 

Dėl skolos priteisimo „Panevėžio energijai“ į teismą tenka kreiptis kasmet. Pasibaigus šių metų šildymo sezonui mero pavaduotoja šilumos tiekėjai buvo skolinga virš 2000 Lt. R.Ratinskaitė neatsiskaičiusi iki šiol. 

Politikams pažadai – nė motais

Vicemerė tvirtina skolų neišsižadanti, tačiau kaip ketina atsiskaityti su kreditoriais, nekalba. R.Ratinskaitės nuomone, jos skoloms skiriama per daug dėmesio

„Visoje Lietuvoje atėjo toks metas, kai lūkesčiai pasirodė šviesesni nei realybė. Visi žiūrėjome per rožinius akinius. Dabar Lietuvoje kas antras turi skolų. O aš visų pirma esu pilietė, po to panevėžietė ir tik po to – vicemerė“, – padėties nedramatizavo R.Ratinskaitė. 

Politikė neigia vengusi pokalbių su R.Kiltinavičiumi. Esą tapusi vicemere dėl įtemptos darbotvarkės nesuspėjusi tvarkyti asmeninių reikalų. 

Mero pavaduotoja nemano, kad dėl ją prislėgusių skolų tapo pažeidžiama politike. 

„Jei man kiltų pagundų pasinaudoti tarnybine padėtimi, įsiskolinimo „Panevėžio energijai“ nebūtų“, – pareiškė R.Ratinskaitė.

Jos vengimas mokėti skolas partijos Tvarka ir teisingumas Panevėžio skyriaus vadovams neatrodo nesuderinamas su vicemerės pareigomis. Skyriaus pirmininko ir miesto Tarybos nario Sigito Čingos nuomone, partija neturi kištis į asmeninius savo narių reikalus. Jo nuomone, politikui netęsėti duoto pažado nėra gėdinga. 

„Prieš rinkimus dar ne tokių dalykų politikai pažadės. Gali pažadėti net Valdovų rūmus Panevėžyje pastatyti. Na ir kas? Ar dėl neįvykdytų pažadų reikia visą miesto Tarybą atstatydinti?“ – nesureikšmino S.Činga. Anot skyriaus pirmininko, R.Ratinskaitei vicemerės postas buvo patikėtas ne už išskirtinius nuopelnus. 

„Meras labai norėjo, kad Rimutė vicemere būtų“, – atsakomybę ant Panevėžio mero V.Satkevičiaus pečių permetė S.Činga. 

Ar prasiskolinusi pavaduotoja neprarado pasitikėjimo, iš mero išgirsti nepavyko. Miesto vadovas vakar visą dieną į telefono skambučius neatsakinėjo.


Šiame straipsnyje: Rimantė Ratinskaitėantstoliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių