Ugniagesių globėjo dieną nuteistas į tragišką avariją skubėjęs gelbėtojas

Panevėžio aplinkkelyje keturias gyvybes nusinešusios nelaimės byloje paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Ugniagesių globėjo – šv. Florijono dieną 32 metų ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Šinkevičius pripažintas kaltu pažeidęs kelių eismo saugumo taisykles. Dėl sukeltos eismo nelaimės, per kurią žuvo du greitosios pagalbos vairuotojai, į avariją skubėjusiam gelbėtojui paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Antradienį tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, patenkinęs apygardos prokuratūros prokurorų apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti pernai gruodžio 11 d. priimtą Panevėžio miesto apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį. Prokurorų nuomone, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nenustatė jokio ryšio tarp kelių eismo taisyklių pažeidimu kaltinto ugniagesio gelbėtojo R.Šinkevičiaus veikos ir per pūgą kelyje kilusių padarinių.

„Gaisrinio automobilio vairuotojas kaltinamas tuo, kad jis, pasirinkdamas važiavimo greitį, neatsižvelgė į sudėtingas važiavimo ir meteorologines sąlygas, dėl ko įvyko eismo nelaimė, du žmonės žuvo ir penki buvo sužaloti. Tačiau pirmosios instancijos teismas nepagrįstai priėjo prie išvados, kad R.Šinkevičiaus veiksmuose nėra neatsargios kaltės – nusikalstamo nerūpestingumo požymių. Gaisrinio automobilio vairuotojas nenumatė, kad jo veikimas ar neveikimas gali tapti eismo įvykio priežastimi, nors pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes profesionalus vairuotojas galėjo ir turėjo tai numatyti“, – teigė dalyvavęs apeliacine tvarka nagrinėjant bylą   Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo  skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Pasak prokuroro Rimanto Vagrio, specialisto išvada, kad R.Šinkevičiaus pasirinktas važiavimo greitis turėjo įtakos, nekelia abejonių. Tai patvirtina ir kiti bylos duomenys.

2009 metų sausio 7 dieną, apie 11 valandą Panevėžio miesto aplinkkelyje iš Vilniaus į Rygą ir Šiaulius, per pūgą slidžiame kelyje vienas po kito įvyko du eismo įvykiai. Automobilis „Škoda Octavia“, kuriuo važiavo du Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo skyriaus pareigūnai, slidžiame kelyje išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu „Chrysler Concorde“.

Per susidūrimą žuvo automobilio „Škoda Octavia“ vairuotojas ir keleivis, sužalotas „Crysler Concorde“ vairuotojas.

Po dešimties minučių į eismo įvykio vietą atskubėjęs gaisrinis automobilis, vairuojamas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-os komandos ugniagesio-gelbėtojo R.Šinkevičiaus,slidžiame kelyje tapo nevaldomas, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, kliudė „Renault Trafic“ ir atsitrenkė į važiuojamojoje dalyje stovėjusius automobilius. Gelbėtojų sunkvežimis rėžėsi į žmonių būrį, kuriame buvo ir į avarijos vietą atskubėję greitosios  pagalbos medikai.

Įsirėžus  žuvo du  greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, buvo sužalotos trys medicinos darbuotojos. Į ligoninę buvo nuvežti ir trys šeimos iš Ukrainos vaikai iš ugniagesio užkliudyto automobilio.

Įstatymas už kelių eismo taisyklių pažeidimą, jei dėl to kilo žmogaus gyvybę nusinešęs eismo įvykis, nustato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.


Šiame straipsnyje: ugniagesiaišventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių