Ugniagesiai ir policija ragina per šventes pasirūpinti savo saugumu

Ugniagesiai gelbėtojai ir policininkai ragina gyventojus šventinį Kalėdų savaitgalį pasirūpinti savo saugumu.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) praneša, jog ugniagesiai su nerimu laukia artėjančių švenčių, nes jų metu paprastai gerokai padaugėja gaisrų ir juose žūvančių žmonių.

Pernai gruodžio pabaigoje, per šventinį laikotarpį, 197 kilusiuose gaisruose žuvo 12 gyventojų, septyni buvo traumuoti. Keturi žmonės pernai gaisruose žuvo Kūčių vakarą, o du – per pirmąją Naujųjų metų parą.

Anot departamento, per šventes ir savaitgaliais liepsnos dažniausiai įsiplieskia dėl neatsargaus rūkymo, girtavimo bei neatsargaus elgesio su ugnimi.

Ugniagesiai teigia nerimaujantys ne tik dėl Kalėdų savaitgalio, bet ir dėl Naujųjų metų nakties, kai traumų ir gaisrų sukelia tuomet gausiai naudojama pirotechnika.
PAGD prašo gyventojų per šventes atsargiai elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.

„Prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos. Daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs ir dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius“, - teigia PAGD.

Ugniagesiai gelbėtojai taip pat ragina gyventojus būti atidžiais ir kelyje, nes važiavimo sąlygos dėl kritulių ir plikšalos gali būti nepalankios.

Policijos departamentas praneša, kad šventiniam savaitgaliui pasiruošę ir policijos pareigūnai - jie žada stiprinti patruliavimą, daugiau pareigūnų dirbs gatvėse ir masinių renginių metu.

Pareigūnai visoje šalyje organizuos policines priemones, skirtas tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, žmonių ir eismo saugumą, suaktyvins teisės pažeidimų prevenciją. Ypatingą dėmesį pareigūnai kreips į masinių susibūrimų vietas ir šventinių renginių organizavimo vietas, jose esančius neblaivius, apsvaigusius asmenis, nepilnamečius.
Prie barų, kavinių, visą parą dirbančių prekybos vietų, masinių žmonių susibūrimo vietų pareigūnai organizuos priemones, skirtas transporto priemonių vairuotojų blaivumui ar galimam apsvaigimui nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų tikrinti.

Šventinių renginių organizatorių policija prašo bendradarbiaujant su saugos tarnybomis ir tinkamai pasirūpinti renginių saugumu, o vietos savivaldos institucijų atstovų - kad tamsiuoju paros metu būtų apšviestos gatvės, šventinių renginių ir žmonių susibūrimo vietos. Prekybos įmonių vadovai, anot pranešimo, turėtų nepamiršti kontroliuoti, kad nepilnamečiams nebūtų parduodami, nuperkami ar kitaip perduodami alkoholio ar tabako gaminiai.

„Visų žmonių prašome laikytis elementariausių saugumo reikalavimų: nevartokite alkoholio viešojoje vietoje; jei esate neblaivus, neikite į viešą vietą, nes galite tapti potencialia nusikaltimo auka; būkite matomi tamsoje, užsisekite atšvaitą, o išlipę iš automobilio, užsidėkite šviesą atspindinčią liemenę; išvažiuodami iš namų juos užrakinkite, įjunkite apsaugos priemones, paprašykite kaimynų, kad prižiūrėtų jūsų būstą; vairuodami elkitės taip, kad nesugadintumėte švenčių sau ir kitiems“, - teigia Policijos departamentas.


Šiame straipsnyje: Gyventojų saugumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių