„Tvarkiečiai“sako nuogąstaujantys dėl žodžio laisvės

Opozicinės Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis piktinasi, esą interneto komentatoriams tenka aiškintis policijoje dėl kritiškų minčių valdančiųjų atžvilgiu.

Pirmadienį Seime per spaudos konferenciją V.Mazuronis tvirtino, kad "tvarkiečio" Kęsto Komskio prašymu pradėtame tyrime dėl šmeižto apklaustas ir šiaulietis, internete sukritikavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo konservatoriaus Arvydo Anušausko darbą.

Vienas "tvarkiečių" lyderių teigė, jog tokie policijos tyrėjų veiksmai primena tarybinę cenzūrą bei KGB darbo metodus ir yra šiurkštus žodžio laisvės varžymas.

Į Vilniaus miesto 3-iąjį policijos komisariatą, prašydamas pradėti tyrimą dėl šmeižikiškų komentarų internete, kuriuose vadinamas "vienu iš kontrabandos mafijos krikštatėvių", kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K.Komskis.

V.Mazuronis tvirtina, esą šioje byloje liudininku apklaustas ir Šiaulių miesto gyventojas Tomas Račkauskas, interneto komentare kritiškai įvertinęs NSGK pirmininko A.Anušausko darbą.

"Tvarkiečiai" tvirtina, jog šiaulietis iškviestas dėl komentaro, kuriame rašė: "Konservatoriai išsigando, kad valdžia slysta iš rankų, dėl ko griebiasi šiaudo. Anušauskas šneka beleką, niekuo savo kalbos neargumentuodamas. O kur įrodymai? Tik vis minimi Pagėgiai ir Tauragė. Matyt, tikrai labai jau bijo Tvarkos ir teisingumo. Bet pats Anušauskas prastai susitvarko su savo pareigomis".

"Atrodytų, normalus nuomonės išsakymas, tik apie vieną iš konservatorių lyderių, bet po šio komentaro T.Račkauskas buvo pakviestas į policijos komisariatą aiškintis, ar jis iš tiesų rašė tokį komentarą, kodėl jis jį rašė, kodėl rašydamas kalbėjo apie A.Anušauską", - pirmadienį per spaudos konferenciją Seime piktinosi V.Mazuronis.

Jis pranešė dėl situacijos kreipęsis į generalinį prokurorą Darių Valį, tačiau iš prokuratūros esą sulaukęs atsakymo, jog tai esanti normali praktika.

"Kada sužinojau šį faktą, galvojau kad čia yra nesusipratimas, kreipiausi į generalinį prokurorą, kad pakomentuotų situaciją, kada internete įdėjęs komentarą, kuris nėra kažkieno šmeižimas, nėra kurstymas kažkokių nuotaikų, yra tampomas po policijos komisariatus, ir jam daromas spaudimas. Gavau atsakymą, kad kaip liudytojas gali būti šaukiamas kiekvienas asmuo, jie tame įžiūri normalų reiškinį", - sakė V.Mazuronis.

"Prisidengdami kažkokiomis tokiomis nesąmonėmis šiandien policijos komisariato darbuotojai vykdo cenzūrą, gąsdinimą ir šiandien jų darbas primena pačius niūriausius KGB darbo metodus. Labai gaila, kad Generalinė ir kitų lygių prokuratūros neįžvelgia tame žmogaus teisių pažeidimų. Jei šiandien nereaguosime į tokius dalykus, kada prabusime, gali būti per vėlu", - sakė V.Mazuronis.

Valdantieji konservatoriai ne kartą siūlė opozicijai keisti Antikorupcijos komisijos vadovą, abejodami jos pirmininko K.Komskio reputacija.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė yra oficialiai kreipusis į opoziciją, prašydama svarstyti galimybę Seimo Antikorupcijos komisijai pateikti kitą kandidatą į pirmininkus - "veiklų ir nepriekaištingos reputacijos".

Seimo vadovė savo abejones argumentavo žiniasklaidos pranešimais, kuriuose buvęs Pagėgių meras K.Komskis siejamas su kontrabanda.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A.Anušauskas anksčiau buvo viešai paskelbęs, esą nusikalstamu būdu įgytos lėšos naudojamos "ir politiniams procesams paveikti, darant įtaką ir vietos savivaldybių, o galbūt ir kai kurių politinių jėgų sprendimams".


Šiame straipsnyje: žodžio laisvėinternetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių