„Tvarkiečiai" E.Masiuliui grasina interpeliacija

Seimo opozicijai priklausantys "tvarkiečiai" susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui grasina interpeliacija. Tokį sprendimą frakcija priėmė ketvirtadienį po susitikimo su ministru.

Frakcijos lyderis Valentinas Mazuronis pareiškė, kad ministro atsakymai į klausimus dėl padėties ministerijos kuruojamuose srityse, frakcijos netenkina.

"Negavom atsakymų nei dėl pašto reikalų, nei dėl kadrų, nei dėl kelių įmonių, ministras išsisukinėja nuo atsakymų, mes girdime, ką jis sako, bet netikim jo atsakymais, todėl manome, kad jis negalėtų toliau eiti ministro pareigų", - tvirtino parlamentaras.

Pasak V.Mazuronio, jis kreipsis į kitas Seimo opozicines frakcijas ir siūlys pradėti nepasitikėjimo procesą E.Masiuliui.

Ministras žurnalistams sakė, kad jis nenori prisiimti politinės atsakomybės dėl A.Urbono skyrimo Lietuvos pašto vadovu.

"Įtarimai, kurie pareikšti Urbonui, nesusiję su jo, kaip Lietuvos pašto vadovo veikla. Todėl tokio klausimo nesvarstau", - sakė E.Masiulis.

Jis informavo, kad susisiekimo ministerija netrukus tikisi iš specialiųjų tarnybų gauti detalią informaciją, kiek ir kokie žmonės į Lietuvos paštą priimti dirbti iš buvusio Lietuvos pašto vadovo Andriaus Urbono aplinkos.

Taip pat laukiama informacijos apie asmenis, kurie į paštą atėjo dirbti iš likviduojamos energetikos bendrovės "Leo LT".

"Laukiam atsakymo dėl jų reputacijos ir galimų veiklų", - "tvarkiečių" frakcijos nariams sakė E. Masiulis.

Jis tvirtino, kad ministerija nesikišo į Lietuvos pašto vadovybės formavimą: "Vadovas turi teisę atsivesti savo komandą".

"Tvarkiečiai" E.Masiuliui priekaištavo, kad Lietuvos pašto Šiauliuose regiono direktore pašte įdarbinta A.Urbono teta.

"Dėl Urbono tetos visiškai nežinomi faktai ir yra naujiena", - pareiškė E.Masiulis.

Lietuvos pašto atstovė spaudai Jurgita Surplienė BNS informavo, kad Šiaulių regiono direktorės Rūtos Butkuvienės su A.Urbonu jokie giminystės ryšiai nesieja. R.Butkuvienė Lietuvos pašte dirba nuo šių metų sausio.

E.Masiuliui taip pat buvo priekaištaujama, kad Lietuvos pašte buvo įdarbinta daug žmonių iš "Leo LT", bankų. "Pats Urbonas juk VST irgi dirbo", - tvirtino "tvarkietis" Andrius Mazuronis.

E.Masiulis atmetė galimybę, kad Lietuvos paštu, į jį deleguodami savo žmones, gali domėtis "Maximos" savininkai.

"Mano žiniomis Vilniaus prekyba pašte intereso jokio neturi ir nežinau, ar turėjo, bet kol aš dirbsiu šiame poste, jokio intereso nebus", - pareiškė E.Masiulis.

"Tvarkietis" Remigijus Žemaitaitis tvirtino turįs informacijos, kad A.Urbonas per Seimo rinkimus vienoje rinkimų apylinkėje buvę liberalsąjūdiečių, kurių lyderis yra E.Masiulis, stebėtojas.

"To fakto nežinau. Urbonų daug Lietuvoje, gal kokį kitą turime galvoje", - sakė E.Masiulis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, stebėtojų sąrašuose yra vienintelis Urbonas - per 2007 metų savivaldybių tarybų rinkimus Ukmergės rajono rinkimų apygardos S.Daukanto rinkimų apylinkėje stebėtoju dirbo liberalsąjūdietis Audrius, o ne Andrius Urbonas.

Ministras parlamentarus dar kartą informavo, kad jokios informacijos apie galimą buvusio Lietuvos pašto vadovo nusikalstamą veiklą neturėjo: "Nei oficialios, nei neoficialios". Jis tvirtino A.Urbono tiesiogiai nepažinojęs.

"Sekiau versle vykstančius įvykius, mačiau, kad Urbonas yra 10 metų bendrovės "Hanza lizingas" vadovu. Kompanija rodė gerus veiklos rezultatus, vėliau jis pakviestas dirbti į VST . Man rodėsi, kad tas žmogus pakankamai gerai susitvarko su savo pareigomis, nes tas įmones jis kėlė", - po posėdžio pas "tvarkiečius" sakė E.Masiulis.

Jis pabrėžė, kad 2008 metais vidaus reikalų ministras A.Urboną yra apdovanojęs padėka už nusikaltimų ir korupcijos prevenciją. "Todėl nekilo nė mažiausio įtarimo dėl jo reputacijos",- sakė ministras.

Buvęs Lietuvos pašto vadovas A.Urbonas įtariamas sukčiavimu tuo metu, kai jis dar nedirbo pašte, jis šiuo metu suimtas.

Pernai rudenį A.Urbonas į įmonės generalinio direktoriaus pareigas buvo paskirtas be konkurso.

100 proc. Lietuvos pašto akcijų priklauso valstybei.


Šiame straipsnyje: masiulisinterpeliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių