Trūksta lėšų pareigūnų uniformoms

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga ragina policijos pareigūnus atidžiai peržiūrėti turimas uniforminių drabužių atsargas ir grąžinti į sandėlius nedėvėtas uniformas ar jų dalis, jeigu tokių išliko. 

“2011 metais uniforminės aprangos dėvėjimo terminas pasibaigs 71 proc. policijos pareigūnų, o lėšų naujai aprangai turėsime labai mažai, todėl reikia ieškoti ir kitų būdų pagelbėti, nes yra veiklos sričių, kur be uniformos pareigūnas dirbti negali”, - sakė akcijos iniciatorė, Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė.

Toks siūlymas buvo išsakytas LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Policijos departamento ataskaitiniame susirinkime, kuriame dalyvavo visų Lietuvos policijos komisariatų vadovai.

Profesinės sąjungos vadovė kvietė komisarus paskatinti savo darbuotojus pasidalinti išlikusia nedėvėta uniformine apranga su kolegomis. Apskričių  policijos komisariatai  raginami sudaryti sąlygas priimti grąžinamą nedėvėtą uniformą atgal į sandėlius ir perskirstyti pareigūnams, kurie aprangos neturi.

Pagal policijos įstaigų aprūpinimo tarnybine uniforma planus kiekvienais metais, atsižvelgus į ankstesnių metų aprūpinimo lygį ir skirtas lėšas, tarnybinė uniforma buvo išduodama toms policijos įstaigoms, kurių aprūpinimo rodikliai buvo žemiausi.

“Buvo metų, kai dėl lėšų stygiaus uniforminė apranga buvo išduodama tik Viešosios policijos pareigūnams, nes patruliuoti vilkint civiliais drabužiais būtų sudėtinga. Ekonominio pakilimo laikais uniforminės aprangos klausimas buvo iš dalies išspręstas. Tikėtina, kad kai kurie kolegos gali turėtių nedėvėtų aprangų arba jos dalių, ir geranoriškai sutiktų pasidalyti su naujokais”, - kalbėjo Loreta Soščekienė.

2008 metais kasdieninė ir išeiginė uniforma buvo išduota 39 policijos komisariatų ir specializuotų policijos įstaigų viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnams (apie 6560 pareigūnų) už 14,7 mln. Lt.

2009 metais buvo planuota aprūpinti kitų 28 komisariatų ir specializuotų policijos įstaigų viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnus (apie 5200 pareigūnų), kurie uniformą buvo gavę 2007 metais. Sunkmečio sąlygomis pavyko išduoto uniformas tik 29 procentams naujokų bei viešosios policijos pareigūnų. Buvo išduota aprangos už 3,9 mln. Lt.

2010 metais tarnybinė uniforma išduodama toms policijos įstaigoms, kurių aprūpinimo rodikliai žemiausi, t.y. tiems pareigūnams, kurie negavo tarnybinės uniformos 2009 metais.

Pagal galiojančius normatyvus vidutinė tarnybinės uniformos komplekto vertė naujai priimtam pareigūnui siekia 3500 litų, o jau dirbančiam policijos pareigūnui - 1590 litų.

Nuo 2011 m. sausio 1 d. keisis policijos pareigūnų aprūpinimo tarnybine uniforma tvarka. Aprūpinimas tarnybine uniforma bus vykdomas pagal individualų pareigūnų poreikį, nustatant finansines normas pagal skirtas lėšas.

2011 m. lėšų poreikis tarnybinei uniformai ir patalynei įsigyti pagal finansinius normatyvus yra 7,72 mln. Lt, o numatyta skirti 1,7 mln. litų. Pareigūnui skirtas „krepšelis“ sudarytų 264 litus.

Policijos pareigūnų aprūpinimą uniformine apranga reglamentuoja Policijos veiklos įstatymas, kiti teisės aktai. Tokia tvarka apskaitoma uniforminė apranga, atributika ir skiriamieji ženklai. Uniformine apranga pagal patvirtintas normas policijos sistemos pareigūnus aprūpina centralizuotai Policijos departamentas prie VRM, aprangos buhalterinę ir kiekinę apskaitą tvarko Policijos departamento prie VRM Finansų tarnyba bei Lietuvos policijos materialinio aprūpinimo centras.

Pagal vidinius normatyvus, kasmet patrulinėje tarnyboje dirbančiam policininkui turėtų būti išduodami vasariniai ir žieminiai marškiniai, kelnės ir batai pailgintais auliukais. Kas dvejus metus pareigūnas turėtų gauti dar vienus kitokio tipo batus ir vasarinę kepurę. Kas trejus metus jam turėtų būti skiriama nauja vasarinė ir žieminė striukė. Bene ilgiausiai turėtų tarnauti žieminės kepurės - jas numatyta keisti tik kas penkerius metus.


Šiame straipsnyje: policininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių