Teisme - eksprokuroro A.Laurikėno byla

Generalinė prokuratūra nagrinėti Vilniaus apygardos teismui pirmadienį perdavė baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Adas Laurikėnas kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir tikrų dokumentų suklastojimu bei jų panaudojimu.

Prokuroras savo žinioje šešerius metus laiką bylą, joje buvo surinkta įtariamųjų kaltę pagrindžiančių įrodymų, tačiau byla teismo taip ir nepasiekė.

Ikiteisminį tyrimą generalinis prokuroras pradėjo praėjusių metų rugsėjo mėnesį, paaiškėjus apie A.Laurikėno vilkintą bylą, siejamą su prekyba žmonėmis. Dėl šio fakto Generalinėje prokuratūroje taip pat buvo atliktas ir tarnybinis patikrinimas.

Generalinis prokuroras Darius Valys, atsižvelgdamas į specialiai sudarytos komisijos pateiktas išvadas, prokurorui paskyrė griežčiausią tarnybinę nuobaudą -atleidimą iš tarnybos.
Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusio prokuroro, surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių kaltinamojo galimą piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą.

Generalinės prokuratūros teigimu, tyrimo metu nenustatyta, jog A.Laurikėnas iš šių nusikalstamų veikų turėjo turtinės naudos.

„Prokuroras žmonių akyse turi būti jų saugumo garantu, pažeistų interesų gynėju. Piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, nepateisinamas bylos vilkinimas nesuderinamas su prokuroro misija, pažeidžia konstitucinius mūsų tarnybos principus. Tokie faktai menkina ir prokuratūros autoritetą bei diskredituoja Lietuvos Respublikos prokuroro vardą“, – sako generalinis prokuroras D.Valys.

Tarnybinio patikrinimo metu Generalinėje prokuratūroje buvo nustatyta, jog ikiteisminis tyrimas dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos bei nusikalstamo susivienijimo buvo pradėtas 2004 metų pavasarį. Jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras A.Laurikėnas.

Iki 2005 metų pavasario buvo atliekami procesiniai veiksmai, įtarimai pateikti vienuolikai asmenų.

Pasak Generalinės prokuratūros, buvo surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių galimą įtariamųjų kaltę, tačiau per daugiau kaip šešerius metus byla nebuvo perduota nagrinėti teismui.
Dabar šį ikiteisminį tyrimą tęsia kiti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokurorai.

A.Laurikėnas tarnybą prokuratūroje pradėjo 1994 metų pavasarį, per visą darbo laikotarpį buvo charakterizuojamas teigiamai.

Paaiškėjus bylos vilkinimo faktui, A.Laurikėnas pateikė prašymą atleisti jį iš darbo savo noru. Generalinis prokuroras, įvertinęs komisijos išvadas, prašymo netenkino ir skyrė tarnybinę nuobaudą - atleido A.Laurikėną sulaužius prokuroro priesaiką ir pažeminus prokuroro vardą.

Generalinio prokuroro D.Valio nurodymu prokuratūroje bus nuolat tikrinama, ar nėra užvilkintų bylų. Šiuo klausimu Generalinė prokuratūra bendradarbiauja su Nacionaline teismų administracija bei Informatikos ir ryšių departamentu.


Šiame straipsnyje: Adas Laurikėnasprokuroras

NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Taip iseina , kad prie noro , galima su baudziama byla elgtis , kaip panoresi ?Kai netycia kazkam po 6 metu uzkliuvo , tai tik tada pradejo dometys ? Kas gali paneigti , kad taip vyksta pastoviai ? Paziurejus i teisetvarkos 'sargu' pilis , masinas ir gyvenimo buda , supranti , kad is atlyginimo taip negyvensi ..
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių