Teismas nutartį dėl D.Kreivio skelbs rugsėjo 30 dieną

Teismas rugsėjo 30 dieną nutartį dėl buvusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio apskųsto etiko sargų sprendimo, jog jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Tai nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas, antradienį pradėjęs nagrinėti D.Kreivio skundą dėl jam nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, BNS sakė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

D.Kreivio, kuris pasisamdė du advokatus iš advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ - Igną Dargužą ir Vilių Bernatonį, prašymu teismas išklausė skubiai liudyti iškviestus VTEK pirmininką Remigijų Rekertą ir tris komisijos narius. Pasak teismo pranešimo, D.Kreivys teigė, kad jo pasirašytas įsakymas nėra susijęs su jo ar jam artimų asmenų interesais.

„Pasirašydamas jį jis nežinojęs, kad vienas iš rangos darbų viešojo pirkimo laimėtojų yra jo mamos įmonė. Be to, jis neturėjęs galimybės įtakoti sprendimo. D.Kreivys mano, kad VTEK sprendimas priimtas pažeidžiant nešališkumo, skaidrumo, nepriklausomumo principus, pagrįstas ne objektyviais duomenimis, bet žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų prielaidomis“, - rašoma teismo pranešime.

D.Kreivys teismą tikina, jog komisija, patirdama didelį politinį spaudimą, neturėjo galimybės tinkamai ir nešališkai įvertinti faktinių aplinkybių, todėl „iš anksto išsprendusi klausimą jo nenaudai“. Anot buvusio ministro, pavėlavimas pateikti privačių interesų deklaraciją turėtų būti vertintinas kaip mažareikšmis, o papildyti privačių interesų deklaracijos jis neprivalėjo - esą nebuvo „nurodytinų asmenų, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas“.

VTEK atstovai prašė teismo atmesti pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą ir tikino, jog D.Kreivys turėjo žinoti, kad jo pasirašytas įsakymas yra susijęs su jo mamos privačiais interesais ir privalėjo nusišalinti priimant sprendimą ir laiku deklaruoti privačius interesus. Komisijos atstovai pabrėžė, kad įstatymas neskirsto pažeidimų į menkaverčius ir nemenkaverčius.

D.Kreivys prašo teismo panaikinti kovo 8 dienos VTEK sprendimą, kuriuo komisija pripažino jį supainiojus viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti - renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė. Komisija tuomet nusprendė, jog D.Kreivys nenusišalino nuo sprendimo priėmimo, nustatytu laiku nepateikė privačių interesų deklaracijos, netiksliai nurodė deklaruotinus duomenis, o duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, nenurodė, ir taip, anot komisijos, pažeidė įstatymą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas birželio pradžioje neskundžiama nutartimis atmetė D.Kreivio prašymą ir nutarė laikinai, kol skundas bus išnagrinėtas iš esmės, nestabdyti VTEK sprendimo galiojimo.
Posto D.Kreivys neteko kovo 16-ąją.

VTEK taip pat nusprendė, kad D.Kreivys įstatymą pažeidė ir nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos bei netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas.
Nuo balandžio D.Kreivys dirba premjero visuomeniniu konsultantu ekonomikos ir investicijų klausimais.


Šiame straipsnyje: Dainius KreivysVTEK

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Įsidėjęs kiaulės akis, įjungęs durniaus bėgį, vaidina naivų durnelį. O gal ne vaidina, o...

kaunietis

kaunietis portretas
vel tas sektantas,sedetu po savo motkos sijonu ir savo ta dieva myletu,
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių