Teismas aiškinsis, ar E.Kusaitės SIM kortelė nebuvo suklastota

Grasinimais Generalinės prokuratūros prokurorui Justui Lauciui įtariamos Eglės Kusaitės byloje teismas apklausė du liudytojus - buvusią etikos mokytoją Neringą Kasradzę bei buvusį Generalinės prokuratūros tardytoją Kęstutį Milkeraitį.

Baigęs liudytojų apklausą, teismas nusprendė skirti merginos mobiliojo telefono SIM kortelės ekspertizę, nors advokatas teismui pranešė, kad jo ginamoji ir artimieji pavargo nuo šio teismo proceso ir atsisako savo prašymo.

Bylą nagrinėjantis teisėjas pareiškė, kad kaltinamosios iškelta versija turi būti patikrinta, ir pavedė Teismo ekspertizių centro ekspertams aiškintis, ar E.Kusaitės SIM kortelė nėra suklastota.

Byla bus tęsiama, kai savo darbą atliks ir išvadas pateiks ekspertai.
„Šią abejonę reikia pašalinti“, - paskelbęs nutartį skirti ekspertizę pareiškė teisėjas Petras Karvelis.

Liudytoja apklausiama N.Kasradzė teismui teigė, E.Kusaitė yra jos buvusi mokinė, ji pati dirba mokykloje kartu su kaltinamosios motina Virginija Kusiene.

Moteris pasakojo, kad pasidomėdavo, kaip laikosi buvusi mokinė. Šiemet liepos mėnesį mokytoja nusprendė paskambinti buvusiai mokinei. Atsiliepė moteriškas balsas ir pareiškė, kad čia ne Eglė ir padėjo ragelį. Mokytoja apie tai papasakojo E.Kusaitės mamai ir paklausė, ar nepasikeitė dukters telefono numeris. Ši labai nusistebėjo, kad kažkas atsiliepia telefonu, kuris iš E.Kusaitės buvo konfiskuotas.

Šioje baudžiamoje byloje E.Kusaitė tikina, kad ji grasinančių žinučių J.Lauciui nesiuntė ir kelia prielaidas, kad tai darė kas nors kitas arba SIM kortelė buvo suklastota.
N.Kasradzė teismą tikino, kad niekas jos neprašė liudyti šiame procese- jai tiesiog kaip žmogui įdomu išgirsti tas žinutes, dėl kurių vyksta tokie teismo procesai.

''Suaugusiam žmogui juokinga kelti bylas dėl tokių žinučių", - pareiškė liudytoja.
Kitas liudytojas K.Milkeraitis teigė pažįstąs E.Kusaitę ir jos byla pradėjo domėtis stebėdamas, ką praneša žiniasklaida.

Jis buvo tądien svečiuose pas E.Kusaitę ir jos tetą, kada J.Laucius gavo grasinančio pobūdžio žinutę. Liudytojas pasakojo, kad jo viešnagės metu Eglė visą laiką buvo kambaryje, sėdėjo ant sofos, jis nematė, kad mergina naudotųsi telefonu.
K.Milkeraitis tviritno visada stebėjęs procesus Generalinėje prokuratūroje, kadrų politiką.

„Kaip buvusiam teisininkui yra keista, jog teisininkai iškelia bylas“, - stebėjosi buvęs Generalinės prokuratūros tardytojas.

Jis pasakojo, kad po Nepriklausomybės paskelbimo dirbo ypatingai svarbių bylų tardytoju. 1994 metais parašė pareiškimą ir nurodė, kad Generalinė prokuratūra toliau bendradarbiauja su KGB struktūromis. Tokias išvadas jis padarė spręsdamas pagal Algio Klimaičio bylą.

„Mes dirbome viena, o vadovybe žaidė kitus žaidimus“, - sakė buvęs svarbių bylų tardytojas.

Pasak K.Milkeraičio, iš Generalinės prokuratūros būdavo išstumiami sąžiningi ir dori prokurorai, o prokuratūroje laisvai dirbo KGB darbuotojai. Vienas jų esą kartą gulėjo girtas priimamajame.

Tuo metu prokuratūra darbuotojų trūkumą bandė užpildyti ruošiant atskiras grupes tuometinių teisininkų vaikų, jiems universitete buvo sukurta atskira grupė.
Terorizmu kaltinama klaipėdietė E.Kusaitė jau yra davusi parodymus byloje, kurioje ji kaltinama grasinusi Generalinės prokuratūros prokurorui J.Lauciui. Šis prokuroras anksčiau tyrė E.Kusaitės bylą dėl grasinimo įvykdyti teroro aktą.

Bylos duomenimis, šių metų vasario 18-osios vakarą mergina iš savo mobiliojo ryšio telefono į prokuroro tarnybinį mobilųjį telefoną išsiuntė grasinančio ir įžeidžiančio pobūdžio trumpąją (SMS) žinutę su menkinančiais bei nukentėjusiojo, kaip valstybės pareigūno, autoritetą, garbę ir orumą žeminančiais žodžiais. Prokurorą grasinta nužudyti ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą.

Prokuroras vadintas „išgama, neturintis jokių dvasinių vertybių“, esą „seni pažįstami nepaliks“.

E.Kusaitė neigia J.Lauciui siuntusi trumpąją žinutę. Duodama parodymus Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui ji teigė mananti, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) bet kokia kaina siekia, kad ji būtų nuteista.
E.Kusaitė teismui skundėsi, kad apklausdamas terorizmo byloje J. Laucius iš jos tyčiojosi, vadino narkomane, sakė, jog mama vartojo narkotikus besilaukdama jos, todėl esą žvilgsnis nenormalus, leido skriausti kitiems pareigūnams, todėl ji džiaugiasi, kad J.Laucius nebetiria jos bylos.

Mergina tvirtino, kad jos telefonu, iš kurio esą siųsta grasinanti žinutė, kartais naudojosi mama ir teta. Mergina dalijosi įtarimais, kad žinutę galėjo išsiųsti VSD pareigūnai. Tokius spėjimus ji grindė įvykiais, kai jos mobilus telefonas guli vietoje, tuo metu mama gauna pranešimus į telefoną apie esą praleistus dukters skambučius. Kaltinamosios pasakojimu, kartą viena moteris sutiko papildyti jos sąskaitą dešimčią litų, tačiau pinigai paslaptingai dingo.

E.Kusaitė viešai skundėsi, kad atliekant ikiteisminį tyrimą prieš ją naudotas psichologinis ir fizinis smurtas, leisti psichotropiniai vaistai. Pasak prokuroro J.Lauciaus, šie skundai buvo tirti ir nepasitvirtino.
Nukentėjusiuoju apklaustas J.Laucius  teigė, kad grasinanti žinutė jam sukėlė nemalonių išgyvenimų, nes turįs šeimą ir vaikų.

Nukentėjusysis pasakojo, kad vasario 18 dienos antrojoje pusėje gavęs žinutę iš nežinomo abonento, vėliau paaiškėjo, kad žinutė atėjo iš E.Kusaitės telefono.
''Aiškiai grasinanti ir įžeidžiančio požiūrio, (...) kartą ar du kartus bandžiau skambinti, niekas neatsakė. Dirbu 18 metų, mano darbo pobūdis - organizuotas nusikalstamumas ir korupcija. Pagalvojau, kad ši žinutė susijusi su mano darbu, kažkas iš buvusių „klientų“ bando mane pagąsdinti", - pasakojo nukentėjusysis.

J.Laucius  apie žinutę kitą dieną pranešė savo vadovybei, nuspręsta, kad jos taip palikti negalima, imta inicijuoti ikiteisminį tyrimą.
Prokuroras tvirtino manąs, kad jo byloje tirti E.Kusaitės ketinimai vykti į Rusiją ir ten susisprogdinti buvo realūs, todėl grasinančią žinutę jis priėmė rimtai.
Įstatymas už grasinimą nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Nukentėjusiojo manymu, patikimai nustatyta, kad žinutė išsiųsta iš E.Kusaitės telefono, išsiųsta ji buvo per du kartus. Prokuroras teigė žinutę išsaugojęs telefone ir teismui pateiks, kai jis to paprašys.
Byla dėl grasinimo įvykdyti teroro aktą Rusijoje dar nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

lai

lai portretas
ji vaziuoja i cecenija.visvien ji savo gyvenima baigs su jais..

KADA

KADA portretas
žiniasklaidos savininkai uždraudžia publikuoti įvykius Graikijoje,Italijoje,JAV,išmetami straipsneliai apie Kusaitę ar Venskienę

Booze

Booze portretas
o Kusės žvilgsnis tikrai nenormalus
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių