Teisėjų taryba svarstys penkių Kauno teisėjų atleidimą

Teisėjų skandalas Kaune tęsiasi: prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus, kuriais kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl penkių Kauno teisėjų atleidimo.

Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Almantą Lisauską iš pareigų siūloma atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo. Įtariama, kad teisėjas pažeidė teisingumo, nešališkumo ir nepriklausomumo principus, darydamas įtaką muitinės pareigūnams ir savo kolegai.

Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas ir šio teismo pirmininko pavaduotojas Kęstutis Gudynas, Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai Rimantas Bučma, Valdonė Račiūnienė ir Gerutis Varanavičius iš pareigų traukiasi savo noru.

Naujienų portalo delfi.lt duomenimis, dėl galimai daromų nusikalstamų veikų A.Lisauską stebėję STT agentai užfiksavo ne vieną su teisėjo etika prasilenkiantį pokalbį bei susitikimą. Tiesa, jo veiksmuose nebuvo įžvelgta nusikalstamos veikos sudėties, todėl ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

STT agentus domino A.Lisausko ryšiai su muitininkais. Būtent Kauno teritorinėje muitinėje prieš tapdamas teisėju jis dirbo juristu.

Teisėjų taryba prezidentės dekretus dėl teisėjų atleidimo iš pareigų žada svarstyti vasario 3 dieną.

Kauno apylinkės teismo teisėjas A.Lisauskas neslėpė esantis sukręstas jam mestų kaltinimų. „Pirmiausia kaltinimai dėl muitinių yra visiška nesąmonė. O dėl įtakos, tai būdavo pokalbiai, tačiau nei man darydavo kas nors įtaką, nei aš kam nors stengiausi daryti įtaką. Taip nebuvo, kad kažkas nepagrįstai nenubaustas arba ne taip nubaustas“, – įtarimus neigė teisėjas A.Lisauskas.

Teisėjas leido suprasti, kad pokalbiai tarp teisėjų buvo labiau diskusijų forma. „Įstatymą kartais reikia aiškintis. Aiškinamės ir spragas įstatymo“, – dėstė A.Lisauskas.

„Jokio pareiškimo apie atleidimą iš darbo nesu parašęs, nes viską sužinojau tik iš žiniasklaidos“, – netikėtumo neslėpė teisėjas. Jis tvirtino buvęs šokiruotas ir dėl kolegų, apie kuriuos sužinojo išvakarėse.

„G.Varanavičius, R.Bučma – tikrai geri ir garbingi teisėjai. V.Račiūnienė nagrinėjo civilines bylas, tai nieko negaliu pasakyti“, – stebėjosi teisėjas.

Teisėjas G.Varanavičius neišsižada Teisėjų tarybos atstovams pripažinto etikos pažeidimo. Teisėjas paaiškino Administracinės teisės pažeidimą, kurį nagrinėjo kolega ir kuris minimas STT pateiktoje medžiagoje.

Buvo nagrinėjama nelegalaus darbo byla. Pagal administracinės teisės kodeksą už tokį pažeidimą galima skirti nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. litų baudą. Jei pažeidimas padaromas antrą kartą, bauda išauga nuo 10 iki 20 tūkst.

STT užfiksuotas pokalbis tarp teisėjų vyko apie padorios, bet mažesnės nei numato įstatymas, baudos skyrimą. Taip ir buvo padaryta. Paskirta 1 tūkst. litų bauda.

Tuo tarpu teisėjai, naudodamiesi jiems skirta baudžiamojo proceso kodekso teise, gali skirti ir  mažesnę nei minimalią baudą. Neretai teisėjai pasinaudoja tokia teise.

„Po dviejų mėnesių būtų 20 metų, kai dirbu šiame teisme. Šešis kartus buvau skirtas Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku. 11 metų ėjau šias pareigas ir per tą laiką nesulaukiau nei vienos pastabos“, – ant kitos svarstyklių pusės patirtį dėjo sunkiausias bylas Kauno apylinkės teisme nagrinėjęs G.Varanavičius.


Šiame straipsnyje: teisėjaiteismaiSTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
teiseja is Garliavos dar neatsistatydina?

Aš manau

Aš manau portretas
Jaigu rimtai tai visi teisėjai galėtų būti atleisti.Doros teisme jau seniai nėra.

Venckiene

Venckiene portretas
buvo teisi. Pagarba jai.
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių