Teisėjų taryba kreipėsi į Seimo pirmininkę dėl nekeičiamos teisėjų valstybinių pensijų mokėjimo tvarkos

Teisėjų taryba antradienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę dėl nekeičiamų Teisėjų valstybinių pensijų įstatymo nuostatų, nors jas prieštaraujančiomis Konstitucijai pripažino Konstitucinis teismas (KT).

Nacionalinės teismų administracijos atstovė Živilė Navickaitė-Babkin BNS sakė, kad šio kreipimosi tikslas - atkreipti Seimo dėmesį į KT nutarimo įsiteisėjimo terminą, kuris yra lapkričio 16-oji.

"Teisėjų taryba kreipėsi į Seimą, norėdama atkreipti dėmesį, kad lapkričio 16-oji artėja, KT nutarimas tuoj pat įsiteisės ir reikėtų kažką daryti, nes bus tokia situacija, kad esančios įstatyme normos prieštaraus KT nutarimui ir jų negalima bus taikyti, o naujų kol kas nėra", - kalbėjo Nacionalinės teismų administracijos atstovė

Seimo pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys BNS sakė, Seimo priimamasis jau gavo Teisėjų tarybos kreipimąsi, tačiau pati I.Degutienė dar nėra su juo susipažinusi.

Birželio 29-ąją KT paskelbė, kad Teisėjų valstybinių pensijų sumažinimas nenumačius kompensavimo prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Taip pat KT nusprendė, jog teisinis reguliavimas, kuriuo teisėjų valstybinė pensija yra skiriama neatsižvelgiant į teismų priskyrimą teismų sistemoms (bendrosios kompetencijos, administraciniams ir Konstituciniam Teismui), prieštarauja Konstitucijai.

KT pranešė, jog Konstitucijai prieštarauja ir nuostatos, pagal kurias mokamos teisėjų valstybinės pensijos dydis kartu su kitomis pensijomis yra ribojamas.

Teismas konstatavo, kad Teisėjų valstybinių pensijų įstatyme nustatytas teisinis reguliavimas sudaro prielaidas suniveliuoti teisėjų, turinčių labai skirtingą teisėjo darbo stažą, teisėjų valstybinių pensijų dydžius. Taip pat teigiama, jog sudaromos prielaidos paskirti labai skirtingo dydžio teisėjų valstybines pensijas teisėjams, kurių teisėjo darbo stažo trukmė nedaug skiriasi.

Vis dėlto KT pripažino, jog dėl ypatingų aplinkybių (ekonomikos krizės) valstybėje susiklosčius sunkiai ekonominei ir finansinei padėčiai, gali pritrūkti lėšų valstybės funkcijoms vykdyti ir viešiesiems interesams tenkinti - taigi ir teismų materialiniams bei finansiniams poreikiams užtikrinti.

Kartu jis pabrėžė, kad "praradimai, atsiradę dėl valstybinių pensijų mažinimo dideliu mastu, turi būti kompensuojami".


Šiame straipsnyje: teisėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių