Teisėjų garbės teismas nusprendė atidėti V.Savickienės bylą

Teisėjų garbės teismas penktadienį nusprendė atidėti Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėjos Vaivos Savickienės drausmės bylos nagrinėjimą, kol baigsis prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas procesas.

Prezidentė dar liepos pabaigoje kreipėsi į Teisėjų tarybą patarti dėl teisėjos, galimai neteisėtai parūpinusios dukrai fiktyvų nedarbingumo pažymėjimą ir taip savo poelgiu pažeminusios teisėjo vardą, atleidimo iš teisėjo pareigų, tačiau taryba, neatvykus porą kartą į posėdžius pačiai V.Savickienei, klausimą buvo priversta atidėti.

Šio klausimo Teisėjų taryba turėtų imtis rugsėjo 24-ąją.

Pati V.Savickienė Garbės teismui tvirtino norinti, kad jos drausmės byla būtų nagrinėjama. Teisėja teigia nematanti pagrindo atleisti ją iš pareigų.

"Jeigu būtų nagrinėjęs Garbės teismas ir būtų priėmęs kitą sprendimą, būtų aiškiau viskas, nes Etikos komisijoje aš neturėjau teisės susipažinti su jokiais dokumentais. Atliekant ikiteisminį tyrimą, aš tame procese nedalyvauju. Yra raštas, kad man jokie įtarimai nepareikšti, jokio nusikaltimo nesu padariusi, ir dabar staiga mane reikia atleisti iš darbo, tai labai yra keista", - žurnalistams penktadienį sakė V.Savickienė.

Ji sakė nežinanti, kodėl procesas dėl jos atleidimo buvo pradėtas, bet leido suprasti, kad tai gali būti susiję su ikiteisminiu tyrimu, kuriame įtarimai pareikšti jos vyrui, teisėjui Rimantui Savickui.

"Aišku, tai yra baisu, kada vyrui teisėjui pareikšti įtarimai ir žmona teisėja, tai yra situacija tragiška, bet kiekvienas žmogus atsako už savo veiksmus", - tvirtino teisėja.

Jeigu šalies vadovė nuspręstų atleisti teisėją, moteris sakė veikiausiai tokį sprendimą skųstų.

Spaudoje skelbta, 18 metų Panevėžio teismuose dirbanti V.Savickienė paslydo dėl dukrai galimai neteisėtai parūpinto nedarbingumo pažymėjimo. Anksčiau įtarimų dėl kyšio ėmimo yra sulaukęs ir jos vyras teisėjas R.Savickas.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija buvo nustačiusi, kad teisėja pažeidė etiką, kai piktnaudžiaudama savo tarnybine padėtimi bandė paveikti kitus asmenis ir siekė naudos savo šeimai.

Komisija pabrėžė, kad teisėja, žinodama, jog prašo pagalbos išduodant fiktyvų nedarbingumo pažymėjimą, turėjo suprasti, kad taip skatina kitus asmenis atlikti neteisėtus veiksmus ir tuo pademonstravo nepagarbą teisei.

Panevėžio apygardos administraciniame teisme dirbančiai V.Savickienei drausmės bylą pasiūlė iškelti Generalinė prokuratūra ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos duomenimis, V.Savickienė paprašė teismo posėdžių sekretorės Virginijos Jacevičienės paslaugos - paklausti, ar gydytoja dirbanti jos sesuo Danutė Navickienė negalėtų išduoti nedarbingumo pažymėjimo teisėjos dukrai Justei Savickaitei.

Gydytoja sutiko ir nedarbingumo pažymėjimą J Savickaitei išdavė jos net neapžiūrėjusi. Šį dokumentą jauna mergina vėliau pristatė Vilniaus miesto antrajam apylinkės teismui, kuriame dirbo posėdžių sekretore.

Dėl išduoto fiktyvaus nedarbingumo pažymėjimo Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą.

Anksčiau įtariamai dėl galimos korupcijos buvo pateikti ir moters vyrui, Panevėžio apygardos teismo teisėjui R.Savickui - šiuo metu nuo pareigų nušalintas vyras įtariamas kyšio ėmimu, dokumento klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių