Švedijos diplomatė: bandymas užkirsti kelią gėjų paradui - gėda Lietuvai

Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson kritikuoja Lietuvą ir jos politikų mėginimus sutrukdyti gegužę Vilniuje vykti turinčiam seksualinių mažumų atstovų paradui.

Gėdingiausia, jos manymu, yra tai, kad kelios dešimtys Seimo narių renka parašus siekdami "Baltic Pride" vadinamajam paradui įstatymiškai užkirsti kelią, pranešė Švedijos naujienų agentūra "Tidningarnas Telegrambyra".

"Labai gaila, kad šalis ES narė daro sau tokią gėdą", - sakė paradą atidarysianti ir jame dalyvausianti B.Ohlsson.

Pasak pranešimo, sutrukdyti paradui mėginama pasitelkus Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, kartais vadinamą vaikų apsaugos ar moralės įstatymu, kuris buvo priimtas nepaisant stiprios tarptautinės kritikos.

Seimas šį įstatymą priėmė pernai liepą, atmetęs tuometinio prezidento Valdo Adamkaus veto, tačiau vėliau prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva jis buvo pataisytas išbraukiant iš jo žodžius, turinčius tiesiogiai kalbančius apie homoseksualumą.

Kovo pradžioje Lietuvoje apsilankiusios B.Ohlsson nuomone, labai keista, jog tuo pat metu, kai nacionalistinių pažiūrų asmenims leidžiama rengti eitynes Vilniaus centre, seksualinių mažumų paradas yra stumiamas į miesto pakraštį.

Susiklosčiusią padėtį ji yra aptarusi su Lietuvos teisingumo ir užsienio reikalų ministrais bei yra pasiryžusi dar kartą išreikšti savo nuomonę asmeniškai atidarydama eitynes gegužės 8 dieną.

"Dabar svarbu, kad paradas ir seminarai apskritai įvyktų. Šiuo metu tvyro nepakantumo jam atmosfera ir kurstomos priešiškos nuotaikos", - sakė B.Ohlsson.

Ji pakartojo raginanti ragina kitus ministrus ir parlamento narius vykti į Lietuvą.

"Norime, kad dalyvautų kuo daugiau žmonių", - sakė ministrė ir atmetė Lietuvos kritiką, esą Vilnių kritikuoja vien Skandinavijos šalys.

"Taip tikrai nėra. Amerikiečių reakcija taip pat stipri ir daugelyje pasaulio šalių išties apgailestaujama dėl tokios įvykių eigos Lietuvoje", - tvirtino švedė.

Grupė Seimo narių kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos suteikto leidimo gegužės pradžioje surengti seksualinių mažumų eitynes. Kreipimosi iniciatorius Petras Gražulis tvirtino, kad jį pasirašė mažiausiai 50 parlamentarų.

P.Gražulio teigimu, kreipimesi prašoma, kad Generalinė prokuratūra turėtų "imtis veiksmų, kad būtų apgintas viešasis interesas".

Kreipimesi teigiama, esą homoseksualų eitynės pažeistų Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, prieštarautų Seimo nutarimu priimtai Šeimos politikos koncepcijai bei katalikų interesams. Be to, pasak besikreipusiųjų, akivaizdu, kad eitynės taps "patriotinio jaunimo, kitų aktyviai nusiteikusių piliečių traukos centru", ir gali prasidėti riaušės.

Gėjų eitynėmis, besikreipiančiųjų įsitikinimu, būtų įžeisti katalikų tikėjimą išpažįstančių asmenys, kurių neva yra dauguma Lietuvoje.

Homoseksualų eitynes sostinėje norima rengti gegužės 8 dieną.

Renginio organizatoriai teigia eitynėmis norintys atkreipti visuomenės dėmesį į gėjų, lesbiečių, transeksualų ir biseksualų teisių pažeidimus Lietuvoje ir visame pasaulyje.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų eitynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių