Svarstoma apriboti išeitinių pašalpų mokėjimą valstybės tarnautojams

Seime svarstomas Vyriausybės siūlymas nemokėti išeitinių išmokų valstybės ir savivaldybės įstaigų darbuotojams, kurie atleisti iš darbo ne dėl savo kaltės ir patys susirado kitą darbą valstybės struktūroje. Lietuvos profsąjungos sako, kad taip pažeidžiami teisėti darbuotojų lūkesčiai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Seimas ketina priimti Valstybės tarnybos įstatymo pataisą, pagal kurią ne dėl savo kaltės iš darbo atleistiems valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, valstybės įstaigose susiradusiems kitą darbą, nebebus mokamos išeitinės pašalpos.

„Jeigu jis nebedirbs šitoj sistemoj, tada jam bus išmokamos visos išmokos. Bet jeigu jis toj pačioj sistemoj – plačiąja prasme valstybinėj sistemoj – ras kitą darbą arba jam bus pasiūlytas kitas darbas, tai logiška, kad valstybė turi taupyt savo pinigus“, – tvirtina Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys.

Profsąjungos piktinasi, kad šiuo atveju biudžetas vėl taupomas paprastų žmonių sąskaita. Mat kol kas toks įstatymas galioja tik valstybės tarnautojams, o jį pataisius, išeitinių išmokų nebegaus ir po įstaigų reorganizavimo darbą vėl toje pačioje sistemoje susiradę medikai, pedagogai ir net ugniagesiai ar kiemsargiai.

Pasak profsąjungų, naikinant etatus žmonės patiria stresą, už kurį esą reikia kompensuoti. Be to, profsąjungos įžvelgia nelygybės principą, atsirasiantį tarp dirbančiųjų biudžetiniame ir privačiame sektoriuose.

„Kalbant apie privatų sektorių Darbo kodeksas numato darbuotojams išmokas, jeigu jie yra atleidžiami darbdavio valia. Jiems numatomos išmokos nuo 1 iki 6 mėnesių algos dydžio. Ir nepriklausomai, ar jie įsidarbins kitoj įmonėj, ar biudžetiniame sektoriuje, darbdavys privalo tas išmokas jiems išmokėti. O valstybės sektoriuje jų atsisakoma, jeigu darbuotojai įsidarbina kitoj biudžetinėj įmonėje ar įstaigoj“, – sako Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Tokiai Valstybės tarnybos įstatymo pataisai jau pritarė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Pasak komiteto pirmininko, įstatymą taisyti Seimas ketina jau šį mėnesį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ROM

ROM portretas
Seniai laikas nuo kažko pradėti .

ruta

ruta portretas
nors vienas logiskas istatymas .

vt

vt portretas
Kaip gerai atsigroti ant paprastų darbuotojų - valstybės tarnautojų. Manau pirmiausiai seimo nariai, baigę kadenciją, turėtų negauti jokių išeitinių, nes jų darbas tai prilygsta terminuotam.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių