Surinkti parašai po interpeliacija E.Masiuliui

Seimo opozicija jau surinko Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio interpeliaciją pradėti būtinus 29 parašus.

„Jau surinkome keturias dešimtis įvairias frakcijas atstovaujančių Seimo narių parašų ir juos renkame toliau“, - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduojas, „tvarkiečių“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis.

Pats E. Masiulis ir premjeras Andrius Kubilius ramiai vertina „eilinį opozicijos bandymą politiškai įkąsti Vyriausybei“.

Keturios opozicinės Seimo frakcijos – Socialdemokratų, Tvarkos ir teisingumo, Darbo bei Krikščionių – ketvirtadienį baigė derinti interpeliacijos susisiekimo ministrui, valdančiojo Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui tekstą ir paskelbė pradedantys rinkti parlamentarų parašus.

Interpeliacijos tekstą buvo pavesta rašyti socialdemokratui Vyteniui Andriukaičiui, bet visų opozicinių frakcijų atstovai jam teikė medžiagą. Paklaustas, apie ką rašoma interpeliacijoje, V.Andriukaitis atsakė: „Joje ministrui užduodami konkretūs klausimai praktiškai apie visas Susisiekimo ministerijos valdomas sritis – geležinkelius, ryšius, automobilių kelius bei kita“.

Pateikti interpeliaciją ministrui reikalaudama paaiškinti priimtų sprendimų motyvus gali ne mažiau kaip penktadalis - 29 iš 141 - Seimo narių. Visus būtinus parašus opozicija tikisi surinkti jau ketvirtadienį. Keturios opozicinės frakcijos parlamente turi net 65 atstovus.

Jau penktadienį interpeliacija gali būti įteikta Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, kuri savo ruožtu turės perduoti ją susisiekimo ministrui.

E.Masiulis pareiškė esąs pasirengęs atsakyti į visus jam keliamus klausimus, tvirtindamas, kad pati interpeliacija yra opozicijos bandymas išklibinti A.Kubiliaus vadovaujamą koalicinę Vyriausybę.

Premjeras, komentuodamas interpeliacijos faktą, tvirtino, kad opozicija "paprasčiausiai nervinasi". „Man atrodo, kad daug nerimo ir nervų kai kurioms partijoms sukelia tai, kad šis ministras ėmėsi susisiekimo srityje seniai būtinų veiksmų ir sprendimų“, - tikino A.Kubilius. Jis be kita ko paminėjo, kad iš pareigų buvo atleistas opozicinių socialdemokratų proteguotas Automobilių kelių direkcijos vadovas Virgaudas Puodžiukas.

Klausimą dėl susisiekimo ministro atsakomybės opozicija pradėjo kelti teismui suėmus buvusį Lietuvos pašto vadovą Andrių Urboną. Jis įtariamas sukčiavęs dar prieš ateidamas dirbti į Lietuvos paštą. Pernai rudenį A.Urbonas į įmonės generalinio direktoriaus pareigas paskirtas be konkurso.

Į interpeliaciją Vyriausybės narys turi atsakyti ne vėliau kaip per dvi savaites. Išklausęs ministro atsakymus Seimas sudaro redakcinę komisiją nutarimo projektui dėl interpeliacijos parengti.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Priėmus tokį nutarimą ministras turi atsistatydinti.

Opozicija šią kadenciją inicijavo interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrui liberalui Gintarui Steponavičiui, tačiau ministras postą išlaikė.

Šiuo metu valdančioji koalicija formaliai nebeturi daugumos Seime. Oficialiai ją palaiko 70 parlamentarų iš 141. Tačiau koaliciją remia ir keturi nefrakcionuotus Seimo narius vienijančios Mišriosios grupės atstovai, kurie yra pažadėję Vyriausybei paramą, jeigu opozicija inicijuotų interpeliacijas kuriam nors iš ministrų.

Kita vertus, ar neparemti interpeliacijos E.Masiuliui, svarstys su jo vadovaujamu Liberalų sąjūdžiu konkuruojanti kita valdančioji partija – Liberalų ir centro sąjunga, Seime turinti 7 atstovus.


Šiame straipsnyje: interpeliacijamasiulis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių