Surinkti L.Karaliaus ir A.Sacharuko apkaltai pradėti būtini parašai

Seime surinkti parlamentarų parašai, būtini pradėti apkaltą opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui.

Seimo Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovė spaudai Indrė Viržintė BNS sakė, kad po abiem tekstais surinkta daugiau nei po 40 parašų.

Apkaltą Seimo nariui gali inicijuoti ne mažiau kaip 36 parlamentarai.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 13 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele.

Seimo statutas numato, jog teikti Seimui pradėti apkaltos procesą parlamentarui galima jam šiurkščiai pažeidus Konstituciją ar sulaužius priesaiką, taip pat jei jis įtariamas padaręs nusikaltimą.

L.Karalius ir A.Sacharukas kaltinami pažeidę Seimo statutą ir nusižengę Valstybės politikų elgesio kodeksui.

Be to, abu parlamentarai kaltinami, kad "veikė bendrai ir iš anksto susitarę siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

Krikščionių partijos frakcijos seniūnas ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas A.Sacharuką apkaltos iniciatoriai kaltina klastojus balsavimo rezultatus, nes per plenarinius posėdžius jis balsavo naudodamas svetimą kortelę.

"Tai kelia pagrįstų abejonių dėl minėtų posėdžių metu Seimo priimtų įstatymų teisėtumo. Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 ir 302 straipsniai nustato, jog už dokumentų klastojimą, taip pat kitam fiziniam asmeniui priklausančio dokumento neteisėtą įgijimą, laikymą ar naudojimą asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn", - rašoma apkaltos tekste.

Taip pat dokumentuose konstatuojama, kad A.Sacharukas ir L.Karalius, Seime aiškinantis situaciją, pateikė akivaizdžiai neteisingą informaciją. A.Sacharukas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje, žiniasklaidai teigė kolegos kortele naudojęsis, norėdamas pažiūrėti, ar galima ja balsuoti iš svetimos vietos. Tačiau tyrimas atskleidė, kad tokį "eksperimentą" jis atliko net per kelis Seimo posėdžius.

Tuo metu L.Karalius Seimo Sveikatos reikalų komitetui pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, jog komiteto posėdžiuose negali dalyvauti, nes dėl esą nenumatytos išvykos į Klaipėdos apygardą, kitą kartą - dėl tėvo ligos.

Dėl to abu parlamentarai kaltinami šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką, kuria įsipareigojo "gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus" ir prisiekė "visomis išgalėmis sąžiningai tarnauti Tėvynei".

L.Karaliui dar priekaištaujama, kad jis sudarė galimybę pasinaudoti savo balso teise kitam Seimo nariui.

Teigiama, kad tokie veiksmai diskredituoja ne tik jo, kaip Seimo nario, bet ir Seimo, kaip įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą bei kelia pagrįstų abejonių dėl šių asmenų galimybės ateityje tinkamai ir sąžiningai vykdyti suteiktas pareigas.

Apkaltos dokumentuose remiamasi Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimais, kad minėti parlamentarai pakenkė Seimo reputacijai ir autoritetui.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Šią savaitę Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje jis aiškino, kad planavo grįžti, bet dėl nenumatytų aplinkybių negalėjo to padaryti. Dar praėjusių metų gruodžio 29-ąją jis išvyko atostogų į Aziją ir parlamente pasirodė tik vasario pradžioje.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota 13 kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Sacharukasapkaltakaralius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių