Sunkmečiu gyventojai noriai imasi savivaldybių organizuojamų viešųjų darbų

Šalyje augant nedarbui, darbo biržoje užsiregistravę gyventojai noriai imasi savivaldybių organizuojamų viešųjų darbų, teigia Lietuvos darbo biržos atstovai.

Lietuvos darbo biržos Užimtumo rėmimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Silvos Atstopaitytės teigimu, žmonių, norinčių dirbti viešuosius darbus, skaičius "vienareikšmiškai išaugo".

"Vienareikšmiškai, kad augant nedarbui, (...) didesnis ir žmonių poreikis, tai yra daugiau žmonių sutinka juos dirbti, čia tiesiog situacija tai diktuoja", - BNS sakė S.Atstopaitytė.

Pasak Darbo biržos atstovės, šiais metais savivaldybių organizuojamiems viešiesiems darbams planuojama nukreipti apie 21 tūkst. užsiregistravusių bedarbių.

"Savivaldybių programose planuojama įdarbinti apie 21 tūkstantį", - teigė S.Atstopaitytė.

Anot jos, tai daugiausiai socialinio pobūdžio darbai. "Jie yra skirti vietos socialinės infrastrūktūrai palaikyti ir jos plėtrai. Šias programas rengia savivaldybė, o mes dalyvaujame savo piniginiu įnašu ir suteikdami darbą asmenims, kurie kaip bedarbiai registruoti darbo biržoje", - sakė S.Atstopaitytė.

Savivaldybių organizuojamos viešųjų darbų programos per pusę finansuojamos savivaldybių ir Lietuvos darbo biržos lėšomis. Tam 2010-aisiais planuojama skirti apie 50 mln. litų.

"Mes planuojame, kad tai turėtų sudaryti per 25 mln. iš mūsų pusės", - teigė S.Atstopaitytė.

Pasak Vilniaus darbo biržos direktoriaus pavaduotojo Eugenijaus Valeikos, savivaldybės organizuojamuose viešuosiuose darbuose planuojama įdarbinti apie 1500 darbo neturinčių sostinės gyventojų.

E.Valeikos teigimu, gyventojai "seniūnijose, ir gerbūvio darbus Vilniaus mieste atliekančiose įmonėse" bus įdarbinti vidutiniškai 2 mėnesiams.

Pasak Kauno darbo biržos Užimtumo rėmimo įgyvendinimo skyriaus specialistės Elenos Pranaitienės, 2010-aisiais viešiesiems darbams Kauno miesto biudžetinės organizacijose planuojama įdarbinti apie 500 žmonių.

Panašiam skaičiui gyventojų viešuosius darbus planuojama pasiūlyti ir uostamiestyje. Klaipėdos darbo biržos Užimtumo rėmimo įgyvendinimo skyriaus specialistės Sigitos Trijonienės teigimu, į miesto seniūnijas ir savivaldybės įmones ketinama nukreipti 530 žmonių.

Nedaug nuo didžiųjų šalies miestų atsilieka ir kitos Lietuvos savivaldybės. Alytaus miesto savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad 2010 metais savivaldybės įmonėse ir įstaigose numatoma įdarbinti 375 asmenis.

Ignalinos darbo biržos duomenimis, Ignalinoje ir Visagine šiais metais planuojama viešuosius savivaldybių organizuojamus darbus pasiūlyti 832 rajonų gyventojams.
Vidutiniškai savivaldybių organizuojamos viešųjų darbų programos trunka du mėnesius.

Pasak S.Atstopaitytės, viešieji darbai aktualiausi nuo pavasario iki rudens.
Lietuvos darbo biržos atstovės teigimu, 2010-aisiais viešuosius darbus planuojama vykdyti "gana plačiais mastais".

"Šiais metais mes planuojame viešuosius darbus gana plačiais mastais vykdyti. Ir bus rengiami projektai Europos socialinio fondo paramai gauti. (...) Taip pat yra pradėti įgyvendinti Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo projektai (...) Ir taip pat jau yra įgyvendinamas projektas, kurio vienas tikslų yra darbo vietų išsaugojimas. Yra bent kelios kryptys", - teigė S.Atstopaitytė.

Vasario pradžioje Lietuvoje darbo ieškojo 288,1 tūkst. asmenų, turinčių bedarbio statusą, nedarbo lygis siekė 13,4 procento.


Šiame straipsnyje: Viešieji darbaidarbo birža

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių