Šunelis be bilieto – bauda šeimininkei

„Kai važiuodama miesto maršrutiniu autobusu rankinuke turėsiu kilogramą mėsos, būtinai įsigysiu dar vieną bilietą“, – po incidento praėjusį antradienį liūdnai juokauja panevėžietė 65 metų Birutė Masiokienė.

Tą dieną moteris, lydima dukters Linos Bugočienės, į veterinarijos kliniką Nemuno gatvėje 13-ojo maršruto autobusu vežė savo nykštukinių pinčerių veislės šunelį. Jis sveria apie kilogramą. Kadangi medžiaginėje rankinėje keliaujančiam B.Masiokienės augintiniui nebuvo nupirktas keleivio bilietas, bendrovės „Dorsimus“ kontrolieriai pensininkę, jos dukrą ir ligotą šunelį nubogino į policiją ir surašė protokolą. Kaip tikino B.Masiokienė, kontrolieriai pareiškė, kad jai gresia nuo 60 iki 100 litų bauda.

Paskui, nežinia, ar suvokę, kad perlenkė lazdą, ar sugraudinti pagyvenusios moteriškės ašarų, ją su šuneliu vėl įsisodino į savo mikroautobusą ir pavėžėjo iki veterinarijos klinikos.

B.Masiokienė sakė nežinojusi, kad šuneliui privalėjo nupirkti bilietą. Jai skaudu, kad kontrolieriai neleido įsigyti bilieto autobuse, o iškart pasišovė nubausti.

Bendrovės Panevėžio autobusų parko direktoriaus pavaduotojas Alvydas Dirsė patikino, kad kontrolieriai elgėsi pagal taisykles. Panevėžyje miesto maršrutiniais autobusais kartu su žmonėmis važiojantys naminiai gyvūnai privalo turėti keleivio bilietą. Beje, nesvarbu, ar šeimininkas pensininkas, ar neįgalus, jis augintiniui už bilietą turi mokėti visą kainą.

Pavaduotojas tik patikslino, kad šunis, kates, paukščius ar kitus gyvius be bilieto vežantiems gyventojams gresia bauda nuo 10 iki 20 litų. Mat gyvūnai priskiriami bagažui.

„Šunys – bagažas, o bilietai – kaip žmogui“,– stebėjosi B.Masiokienė.

Kainuos brangiau nei taksi

Pensininkė savo smarkiai pasiligojusį, išsekusį šunelį į veterinarijos kliniką vežiojo jau kelias dienas. Tik autobusu teko vykti pirmą kartą. Mat antradienį žentas negalėjo jos su augintiniu pavėžėti.

Tą dieną B.Masiokienė su šunimi svečiavosi pas savo dukrą L.Bugočienę Beržų gatvėje. Dukra pasisiūlė motinai augintinį į veterinarijos kliniką Nemuno gatvėje vežti taksi. Bet pensininkei pasirodė per brangu. Ji nusprendė vykti autobusu.

Moterys šunelį įdėjo į medžiaginę rankinę ir įlipo į 13-ojo maršruto autobusą. Baikštus keturkojis iš pradžių susigūžęs tūnojo rankinėje. Pavažiavus vieną stotelę, į autobusą įlipo bendrovės „Dorsimus“ kontrolieriai.

Jiems priėjus prie B.Masiokienės ir L.Bugočienės, keturkojo baimę įveikė smalsumas. Jis iškišo galvą pažiūrėti.

Pasak moterų, kontrolieriai tuoj pat pareikalavo, kad būtų pateiktas dar vienas bilietas. Sutrikusios keleivės paaiškino bilietus nusipirkusios tik sau – nežinojusios, kad jo reikia ir šuniui.

B.Masiokienė neslepia garsiai nusistebėjusi, kad tokiam miniatiūriniam gyvūnėliui, kažin ar sveriančiam daugiau kaip kilogramą, neužimančiam papildomos keleivio vietos, privalu pirkti bilietą.

Kontrolierių griežtai patikinta, kad būtina, moteris pasisiūlė nusipirkti bilietą iš vairuotojo.

Tačiau, pensininkės ir jos dukters teigimu, kontrolieriai atšovė, kad šaukštai jau popiet, ir joms teks mokėti baudą.

„Jie mus išlaipino iš autobuso, surašė protokolą, įsodino į savo mikroautobusą ir nuvežė į policiją asmens tapatybei nustatyti“, – pasakojo L.Bugočienė.

Moters tvirtinimu, kontrolieriai paaiškino, kad ketvirtadienį jos motina privalo atvykti į Panevėžio autobusų parką – jai bus skirta bauda už šuns vežimą be bilieto.

„Pasiteiravau, kokio dydžio bauda gresia, jie atsakė, kad nuo 60 iki 100 litų. Tai išgirdusi mama puolė į ašaras. Juk tai gerokai daugiau, nei būtų kainavęs taksi“, – kalbėjo L.Bugočienė.

Parodė, kad turi žmogiškumo

B.Masiokienė sakė labiausiai išgyvenusi dėl šunelio sveikatos. Pensininkė jaudinosi, kad laiku nesileidus vaistų, jos augintinis gali nugaišti.

„Manoji aštuonerių metų Tina, kurią paveldėjau iš savo velionės sesers, jau kuris laikas sunkiai serga. Penktadienį jos laukia sudėtinga operacija.

Veterinarijos gydytojas stiprina gyvūnėlio organizmą leidžiamaisiais vaistais ir lašinėmis“, – aiškino moteris.

Iš policijos išėjusi B.Masiokienė su šuneliu ant rankų graudinosi smarkiai vėluojanti pas veterinarijos gydytoją. „Dorsimus“ kontrolieriai pensininkę su augintiniu vėl įsisodino į mikroautobusą ir pavežė iki veterinarijos klinikos.

Nuoskaudai kiek atlėgus, moteris svarstė, kad kontrolieriai iš karto galėjo elgtis žmogiškiau – tiesiog įspėti, jog šuniui reikalingas bilietas, arba leisti jį nusipirkti autobuse.

Kita vertus, pensininkei vis tiek neaišku, kodėl mažyčiams, į rankinę telpantiems šuneliams privalu pirkti bilietą.

Moteris svarstė: pagal tokią logiką išeitų, kad, tarkim, parduotuvėje nusipirkęs gyvą karpį ir norėdamas jį maišelyje autobusu parvežti namo, irgi turėtum nusipirkti dar vieną keleivio bilietą.

Jau seniai gyvūnams reikia bilieto

Panevėžio autobusų parko direktoriaus pavaduotojas A.Dirsė sakė, kad keleivių ir bagažo vežimo miesto maršrutiniais autobusais taisykles nustatė Panevėžio miesto savivaldybė. Jau keleri metai, kai keleiviai, vežantys naminius gyvūnus, privalo jiems pirkti papildomą keleivio bilietą.

Pasak jo, taisyklėse numatyta, kad gyvūnai turi keliauti specialioje taroje ar narvuose.

Šiuo atveju B.Masiokienės medžiaginė rankinė traktuojama kaip tara. Tad vieno taisyklių punkto ji nepažeidė, bet pažeidė kitą, reikalaujantį, kad gyvūnas turėtų bilietą.

A.Dirsė akcentavo, kad mažo svorio gyvūnams netaikomos jokios išimtys. Pasak pavaduotojo, autobusuose ant vairuotojo kabinos stiklo pakabintose taisyklėse aiškiai parašyta, kad keleiviai savo vežamiems gyvūnams privalo nupirkti bilietus.

„Nežinojimas, kaip sakoma, nuo atsakomybės neatleidžia“, – paaiškino jis.

B.Masiokienė Panevėžio autobusų parkui siūlo autobusuose ir spaudos kioskuose pakabinti akį traukiančią reklamą, kad gyvūnams reikia pirkti keleivio bilietus.


Šiame straipsnyje: bilietasšuobauda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių