STT perspėja, kad kai kurios bylos teismuose nagrinėjamos per ilgai

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) teigia, kad kai kurios bylos, kuriose ji pati atliko ikiteisminį tyrimą, teismuose nagrinėjamos per ilgai.

Prie tokios išvados, pasak pranešimo, buvo prieita atlikus baudžiamųjų bylų proceso teismuose analizę. Apie ta buvo informuota Teisėjų taryba ir jos paprašyta ieškoti problemos sprendimo būdų.

„Dėl per ilgo baudžiamųjų bylų nagrinėjimo teismuose visuomenėje jaučiamas didelis nepasitenkinimas: tokiu atveju nepasiekiamas baudžiamojo proceso tikslas – ginant žmogaus teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus, greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas“, - teigiama pranešime.

Be to, pažymima, kad nepagrįstai ilgas baudžiamosios bylos nagrinėjimas teisme taip pat gali lemti baudžiamosios bylos nutraukimą dėl senaties termino suėjimo, o buvę kaltinami asmenys turi teisę pareikšti ieškinius Lietuvos valstybei.

STT kaip pavyzdį pateikė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento direktorius Dariaus Šalugos atvejį. Pasak pranešimo, byla Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui buvo perduota dar 2007 metų gruodžio 12 dieną, tačiau dar nėra šiame teisme baigta nagrinėti. Šiuo atveju apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senatis sueis 2012 metų gegužės mėnesį.


Šiame straipsnyje: STTbylos

NAUJAUSI KOMENTARAI

fikas

fikas portretas
STT tarnybos pacios turetu buti suinteresuotos savo darba atlikti gerai.Kreipiausi i STT tarnyba ,del Kauno m. UAB"Busto valda" korupcijos.Kauno m. UAB"Busto valda" vykdo veikla prievartaudami butu savininkus.Savo paslaugas per prievarta bruka kievienam privaciu butu savininkui,be sutarciu su paslaugu pirkejais. Jiem labai patogu,nera sutarciu -nera isipareigojimu,nera isipareigojimu-nera atsakomybes.Visos lesos surinktos dings ir negalesi kreiptis ju ieskoti,pasakys kam mokejote ,jei nepasirasete sutarciu.Kaltu Lietuvoje neranda ir neras ,zinoma ir nenubaus.UAB"Busto valda" sumaise privaciuosius interesus su viesais.Taciau tiek viesioji imone ,tiek privati imone savo paslaugas teikti -parduoti neturi teises be sutarciu ir per prievarta. STT tarnyba i skunda atsake ,kad nemato korupcijos,gaila .Istatymai sako ka kita,UAB"Busto valdos" veikla ,uzsiimantys verslininkai pazeidzia LR Konstitucijos 35 str.,23str.,46str.Ju paslaugos ,per prievarta prilyginama turto prievartavimui LR BK 181str. 1-dalis.Ir ne tik tai ,dar irodineja kad UAB"Busto valdos" veikla yra testinumas Kauno m. savivaldybes butu ukio skyriaus ,taciau ponai ,savivaldybes miesto zmoniu tarnai ,noriu pasakyti Jums, kad keiciant pavadinimus,kaip jus juos bekeistumete,pakeitus pavadinima keiciasi ir statusas.Jus ne tik Reketuojate Lietuvos zmones, bet ir grubiai nusizengiate padirbdami ,klastodami Registro dokumenta ,apie kuri rasau ir sako sis LR BK 300 str.Nerasysiu as apie viska,tik noriu pasakyti viena ,kad Kauno m . UAB"Busto valda",UAB Zaidas ,Rubikonas,Cyti sevisas ,visokie kitokiu pavadinimu paslaugu pardavejai -tiekejai pirmiause turi pasirasyti sutartis su paslaugos pirkeju ,tik tada gali vykdyti -teikti paslaugas.Siuo atveju yra nusikaltimas ,uz kuri turi buti baudziami isvardinti uzdaruju akciniu bendroviu verslininkai- " administravimo paslaugas teikiantys verslininkai".Vykdomas samoningas ,stambiu mastu nusikaltimas,tuo turi uzsiimti teisesauga,prokuratura,STT ,FNTT tarnybos.Zmones negali nuo ju apsiginti.Kiekvienas supranta ,kad prireikus paslaugos gali kiekvienas nusisamdyti paslaugu teikeja,atlikus darbus baigiasi mokejimai ,nei vienas nenori tureti pastoviu,prievartiniu islaikytiniu.Reikia zmonem vienytis ir uzkirsti kelia Reketui Lietuvoje !!!!!

pilietis

pilietis portretas
Pritariu "Fiko" komentarui.Kuo skiresi kitu paslaugu pardavejai nuo siu paminetu ,nieko .Kas leido tureti isskirtines salygas verslui ????Kitus paslaugu pardavejus, seniai butu uzdare FNTT, STT ir kitos institucijos, ir butu nubaude uz prievartini versla,pagal visus esamus LR istatymus ,tiek baudziamuosius ,tiek civilinius.Zmonem reikia skiepyti,aiskinti tai ,kad privatizave butus tapo viso namo dalies savininkai,ir pasirupinti jo gerove ,tai kiekvieno buto savininko pareiga.O ne priristi islaikitinius ,labai 'protingus -prievartautojus" verslininkus. Kiekvienas gali uzsiimineti tokiu" prievartautojo"verslu.Yra Lietuvoje tokia ,kaip Vartotoju teises ginanti institucija.Idomu ,kodel ji neuzstoja Lietuvos vartotojus,uz ka jiem yra algos mokamos is valstybes biudzeto ??? Nereiketu kreiptis kiekvienam atskirai,komentarose ne viena karta apie siuos "reketininkus" buvo rasoma,situacija aiski,tik reike dirbti.Pirmyn ,darbo yra !!!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių