S.Stoma pavadintas Seimo vardo žemintoju

Seimo etikos sargų posėdyje Saulius Stoma pavadintas nuosekliu Lietuvos parlamento vardo žemintoju, ne kartą viešai blogai atsiliepusiu apie Seimo darbą.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) posėdyje svarstytas socialdemokrato Vytenio Andriukaičio skundas dėl S.Stomos dar rugsėjį TV3 laidoje "Kodėl?" ištartų frazių. S.Stoma tuomet be kita ko išvadino "nusikaltėliais" V.Andriukaitį ir dar tris asmenis.

EPK posėdyje prisiminti ir kiti S.Stomos pasisakymai. Pavyzdžiui, jis yra vadinęs Seimą "mėšlu".

Itin griežtai į savo frakcijos kolegą kreipėsi konservatorė, EPK narė Vida Marija Čigriejienė: "Jūs tikrai žeminate Seimo vardą visose laidose, visur, kur tik įmanoma. Man labai gaila, kad jus sutikau šiame Seime. Jums vystosi kažkoks sindromas. Kas jūs toks – teisėjas? Šitaip žeminti Seimą, jame dirbant, tikrai negalima. Man labai gaila, aš apgailestauju, kad esu pažįstama su jumis".

Kitas konservatorius Vaidotas Bacevičius irgi neužstojo tai pačiai frakcijai priklausančio S.Stomos. "Reikėtų, kad Seimo narys S.Stoma perskaitytų vieną kartą Konstituciją, visus įstatymus ir sužinotų, kad esame teisinė valstybė", - pabrėžė V.Bacevičius.

"Mažų mažiausiai norėtųsi, kad S.Stoma bent jau atsiprašytų gerbiamo V. Andriukaičio", - pridūrė jis.

EPK narys Konstantas Ramelis uždavė keletą retorinių klausimų S.Stomai: "Jeigu aš imčiau ir pasakyčiau apie jus štai taip - mano nuomone, jūs esate toks ir anoks, jūs seniai turėtumėte sėdėti kalėjime, jūsų veido išraiška asocijuojasi su kažkuo, jūs pagal Froidą turite problemų. Ar tokie pareiškimai jūsų nežeistų? Ar dėl jų jūs nesikreiptumėte į teismą?".

S.Stoma į tai atsakė nematąs problemų, jeigu diskusijos metu būtų argumentuotai svaidomasi įvairiais palyginimais. "Prašau, jeigu norite, vadinkite mane taip... Jeigu argumentuotai tai darysite, o ne šmeišite, tai prašom. Bet jeigu jūs teigsite, kad aš, pavyzdžiui, dalyvauju šokių laidose ir kraustau kišenes, tai bus jau šmeižtas", - atsakė jis K.Rameliui.

S.Stoma EPK svarstymą pavadino "cirku". "Kiekvienas pilietis turi žodžio laisvę. Ir jeigu argumentuotai tą žodį pasako, nesuprantu, kodėl čia reikia dar vaikščioti pas Etikos ir procedūrų komisiją ir aiškintis dėl tokių dalykų, kai čia daromas iš to šou, cirkas kažkoks", - tikino Seimo narys.

Jis sakė televizijos laidoje V.Andriukaitį, buvusią vaiko teisių kontrolierę Rimantę Šalaševičiūtę bei kai kuriuos kitus pareigūnus "nusikaltėliais" pavadinęs dėl savo vidinio įsitikinimo. "Visi jie trukdo daryti teisingumą, todėl mano požiūriu, taip pat didelės dalies visuomenės nuomone, jie yra ta prasme nusikaltėliai", - sakė S.Stoma.

Šis Seimo narys yra nuoseklus Drąsiaus Kedžio ir kovotojų su pedofilija gynėjas, kaltinantis daugumą pareigūnų nusikalstamu neveiklumu, tiriant vadinamąją Kauno pedofilijos bylą.

V.Andriukaitis EPK posėdyje taip pat atkreipė dėmesį, kad oficialioje savo biografijoje S.Stoma rašo, jog prieš daugiau kaip dešimt metų byla prieš jį esą buvusi sufabrikuota. "Jeigu jis mano, kad jam tikrai buvo fabrikuojama byla, tuomet jis gali inicijuoti naują teismo procesą ir jo metu išsiaiškinti, ar buvo fabrikuojama byla. Jeigu nedaro to, jis neturėtų savo viešuose duomenyse skelbti tokių dalykų – aiškinimų dėl to, kad byla buvo sufabrikuota", - kalbėjo V.Andriukaitis.

S.Stoma buvo nuteistas ir kurį laiką sedėjo kalėjime už finansines machinacijas kadaise valstybei priklausiusiame laikraštyje "Lietuvos aidas".

EPK dar tirs V.Andriukaičio skundą ir tik po kurio laiko priims galutinį sprendimą, ar S.Stoma pažeidė etikos normas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių