„Sodra“ už 103 tūkst. litų ketina pirkti naujų mobiliųjų telefonų

Beveik 8 mlrd. litų skolų turinti „Sodra“ ketina pirkti penkių modelių, iš viso 17 naujų mobiliųjų telefonų (13 paprastų ir 4 išmaniųjų), ir tam ketina išleisti 10,3 tūkst. litų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Tam tikslui sausio 2 dieną buvo paskelbtas viešasis konkursas mobiliesiems telefonams įsigyti. „Sodros“ Informacinės plėtros skyrių turėtų pasiekti išmanieji „Apple iPhone 4“, „Samsung Galaxy Note“, „Tropy 7“ ir „Nokia C5-03“ telefonai.

„Sodros“ atstovų aiškinimu, šie įrengimai perkami testuoti naujoms elektroninių sistemų paslaugoms, kurias ruošiamasi pritaikyti išmaniųjų telefonų vartotojams.

Tačiau Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) narys Algirdas Sysas labai abejoja, ar tam būtini naujausio modelio išmanieji telefonai. Jis svarstė, kad atlikus testavimą šie telefonai guls arba į stalčių, arba į „Sodros“ vadovų kišenes.

Pirkimo skelbime nurodoma, kad „Sodra“ ketina įsigyti penkių skirtingų modelių mobiliuosius telefonus. Greta kiekvieno jų pateiktas išsamus telefono parametrų ir pagrindinių funkcijų, kokiomis turėtų pasižymėti šie įrenginiai, aprašas.

„Sodros“ direktoriaus patarėja Jolita Skinulytė-Niakšu sakė, kad pagal itin preciziškai nurodytus parametrus tiekėjai per vokų atplėšimą pasiūlė paprasto telefono modelį Nokia X2, išmaniuosius „Apple iPhone 4“, „Samsung Galaxy Note“, „Tropy 7“ ir „Nokia C5-03“. Pirmųjų dviejų išmaniųjų telefonų modelių kaina šiuo metu mobiliųjų telefonų salonuose svyruoja apie 2 tūkst. litų. „Tropy 7“ kainuoja apie 1 tūkst. litų, „Nokia C5-03“ - daugiau kaip pusę tūkstančio litų. Paprastųjų „Nokia“ telefonų kaina siekia apie 300 litų.

„Sodros“ atstovų teigimu, mobiliesiems telefonams įsigyti bus skirta 10,3 tūkst. litų, esą paprastiems telefonams nustatyti minimalūs techniniai parametrai, kurie atitiktų minimalius skambinimo, duomenų siuntimo, elektroninio parašo tvirtinimo poreikius, o išmaniesiems įrenginiams nustatyti skirtingi parametrai, kad tiekėjai pateiktų skirtingų charakteristikų ir skirtingas operacines sistemas turinčius įrenginius, reikalingus testuoti.

„Sodros“ atstovė patikino, kad išmanieji telefonai reikalingi Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos ir Elektroninės draudėjų aptarnavimo sistemos paslaugoms, perkeliamoms į išmaniuosius įrenginius, ir funkcionalumui išmaniuosiuose įrenginiuose testuoti. Esą dar šiemet šios paslaugos bus pritaikytos išmaniųjų telefonų vartotojams.

Paprastus telefonus, kurie pakeistų sugedusius ir susidėvėjusius įrenginius, ruošiamasi paskirstyti „Sodros“ darbuotojams. Mobiliaisiais telefonais šiuo metu naudojasi 606 tarnautojai.
Seimo SRDK nario A.Syso manymu, metus su beveik 7,5 mlrd. litų skola baigusi, o šiemet deficitą dar 2,2 mlrd. litų ketinanti padidinti „Sodra“ perlenkė lazdą.

„Išlaidavimu to gal ir nepavadinsi, nes perkami praktiški daiktai. Veikiau tai - neracionalus lėšų panaudojimas. Nors “Sodros„ administracijos išlaidos neprilygsta ministerijų ar kai kurių jų įstaigų išlaidoms, tačiau lėšos šiuo atveju leidžiamos nelogiškiausiu būdu“, - teigė parlamentaras.

Anot jo, didžiausią nuostabą kelia tai, kad naujoms paslaugoms testuoti reikia pirkti naujus telefonus. Esą taip pat „ne mažiau įdomu“ ir tai, į kurių tarnautojų kišenes įkris šie telefonai, kai testavimas bus atliktas.


Šiame straipsnyje: Sodratelefonai

NAUJAUSI KOMENTARAI

vidma

vidma portretas
nax LT pizdina kas kaip gali ir kik tik gali .........

rukas

rukas portretas
Ka jau tie vargsai nebeistengia sau is algos nusipirkti telefonu,tai ziurek nupirks 100 ismaniuju telefonu kainuojanciu virs tukstancio ir is dalins geriausiai uzpakalius laizantiems padaliniu vadovams ir tokia nauda.

GRAŽU.

GRAŽU. portretas
Nueikite į Kauno sodrą .Iš 10 dirba 2-3,o visos kitos slampinėja kas kur nori arba plepa telefonu, apie ratus ar batus ,bet ne darbo reikalais.Jaigu nori prisiskambinti tai loterijoje greičiau laimėsi negu prisiskambinsi .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių