Socialinės rizikos šeimų vaikams bus privaloma lankyti darželį?

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui (ŠMKK) trečiadienį pristatytame programos projekte dėl raštingumo gerinimo numatoma specialių priemonių imtis ir dėl socialinės rizikos šeimose augančių vaikų.

Bendrojo (skaitymo ir rašymo) ir kultūrinio raštingumo pagerinimo priemonių plano 2013-2016 metams projekte siūlomas privalomas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas socialinės rizikos šeimose gyvenantiems vaikams.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis taip pat šią savaitę yra pasakęs, jog vaikų į mokyklą nevedančius tėvus būtų galima drausminti per pašalpas, lengvatas ir t.t.

„Mano nuomone, administracinėm priemonėm vargiai kažką padarysim. Reikia galvot apie pinigus, kurioj vietoj ką prispaust, kad atsirastų noras tuos vaikus vest mokytis, kad jie neliktų užriby. Aš manau, kad jeigu nebegaus pinigų už tai, kad neveda vaiko į mokyklą, pradės galvoti žmonės“, - šią idėją ministras pakartojo ir po komiteto posėdžio kalbėdamas žurnalistams.

Jis taip pat tvirtino, jog pateikiami skaičiai dėl 13 tūkst. mokyklos nelankančių mokyklinio amžiaus vaikų yra iškreipti, nes dalis jų, apie 60-70 proc. yra su tėvais emigravę ir mokosi mokyklose užsienyje. Realiai, pasak jo, mokyklos nelanko tarp 2-3 tūkst. Lietuvoje esančių vaikų. Konstitucija numato, kad mokslas iki 16 metų yra privalomas.

Programos projektą bendram raštingumui gerinti ministerija buvo įpareigota paaiškėjus, kad per bandomąjį lietuvių kalbos brandos egzaminą 2011 metais per 60 proc. moksleivių padarė trisdešimt ir daugiau klaidų. Aptaręs situaciją, Seimo ŠMKK įpareigojo ministeriją parengti siūlymus, kaip gerinti prastėjantį moksleivių raštingumą.

Tarp trečiadienį pristatytos programos projekto nuostatų - siūlymas skaitymo gebėjimus pradėti ugdyti priešmokykliniame ugdyme, visų dalykų mokytojų reikalauti kalbėti taisyklingai - kalbos taisyklingumo reikalavimus įtraukti į visų dalykų mokytojų atestacijos nuostatus, taip pat kitų dalykų mokytojams taisant darbus atkreipti dėmesį ir į moksleivių daromas kalbos klaidas - jas pažymėti, neįtraukiant į dalyko įvertinimą.

Taip pat kartu su siūlymu testus dažniau keisti atpasakojimais, diktantais, rašiniais, kūrybiniais darbais, padidinti apmokėjimą už jų tikrinimą,

Klausiamas, ar bus lėšų norint įgyvendinti tokią programą, ministras tvirtino, jog iš pradžių reikia parengti projektą - idėjas ir pasiūlymus, tik tada galima suskaičiuoti, kiek lėšų reiktų, ir ar įmanomas įgyvendinimas.

„Per praėjusią Seimo kadenciją sumažintas bendras finansavimas švietimui nuo 5,6 proc. BVP iki 4,8 proc., plius kiekvienais metais nuima dėl mokinių ir studentų skaičiaus sumažėjimo dar po 80 mln. litų iš švietimo biudžeto. Taip kad padaryti kažkokių reformų, jei nebus peržiūrėtas finansavimas, nemanau, kad galėsime. Galėsime plaukti, kaip dabar yra švietimas, bet jokių radikalių pertvarkų, lietuvių kalbos pagerinimo, kažkokių naujų žingsnių nemanau, kad galėsime“, - sakė ministras.

Klausiamas, kam tuomet iš viso reikalinga rengti programą, jei jai nebus skirta lėšų, ministras sakė, jog visų pirma turi būti žodis, kad jis taptų kūnu. „Visada, čia jau nuo Jėzaus Kristaus, pirma buvo žodis, tada kūnas. Pirma mes turime įsivaizduoti, ką mes norime padaryt, o po to žiūrėti, kaip tai padaryti, bet vis tiek pirmiausia turi būti idėja“, - sakė D. Pavalkis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Busima specialiste

Busima specialiste portretas
Nemanau, kad reikia pulti ant tu kurie gauna pasalpas, esme ne ta, kalbama kad reikia rizikos seimu vaikams mokytis, lavintis, ar jie kalti kad ju tevai tokie, kurie nedirba, nemoka uz kazka ar kad juos isleido i pasauli? Juk tai vaikai, nebukim tokie ziaurus, mes labai linke ssmerkti, bet nelinke padeti. Visa Lietuva ir taip "materialiatu salis", retas kas gera daro nieko neprasydamas, o cia kalbat tik apie tai, kaip jie nemokes, o ju vaikai mokysis is musu pinigu ir t.t. vos ne "susaudykim tokius". Yra zmoniu kurie gyvena geriau, turi gerus tevus kurie juos isleido i moksla ir leido tobuleti, taciau yra tokiu tevu kurie turi gabius vaikus ir jais nesirupina, bet vaikai del to nekalti. Butent toks poziuris kad atstumtuosius dar labiau atstumti, gimdo bjaurius dalykus... o poto mes norime kad vaikai augtu mandagus ir tolerantiki, juk vien paskaicius viesas nuomones matosi, kokie yra suauge...

paslaugos teikejai

paslaugos teikejai portretas
taigi vaikai dievai, ka nori ta daro , o suauges nelabai irodysi savo teisybe. del rastingumo- koks jis gali buti jei gauna brandos atestata net neperskaite nei vienos knygos gyvenime, su savo ta "mokinio terbecka" tuoj sako, eisiu kitur kur maziau reik daryt. nereik cia visu iki vidurines per jega traukt. tegul eina ir dirba 3 men pasimoke kursuosse, kai padirbs pora metu tures teise testi moksla ir oi kaip bus motyvuoti! jau nebezino mokytojai kaip is kailio issinert kad tik patiktu- juk jie nabagai tik paslauga teikia...visi pasiekti rezultatai rodo ko verta viskas, tai gal darom ar ka

Kaunietė

Kaunietė portretas
Tikras košmaras - po 20 metų nepriklausomybės - neraštingumas? O tokias šeimas gal teisingiau vadinti " moralinės rizikos šeimomis" ? Manau iš viso reikia baigti veisti tuos pašalpinius, kurie gimdo dėl pašalpų, o gal dar premijas jiems skirkit, kad teikėsi vaikelį išleisti į mokyklą? Bausti juos reikia griežtai, jei nepasitaiso - paimti vaikus iš tokios aplinkos ir išreikalauti iš jų lėšas už jų vaikų auginimą, o ne lepinti juos pašalpomis.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių