Socialdemokratų lyderis: „Reikalingi pirmalaikiai Seimo rinkimai“ (papildyta 13.50 val.)

Didžiausia opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ragina Prezidentę ir visas šalies politines jėgas susitarti dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

Nuolat kalbasi su daugeliu partijų

LSDP tarybos posėdyje šeštadienį partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius situaciją valstybėje vadino katastrofiška. „Niekas neabejoja, kad valstybės valdyme vyksta chaosas. Bet valdantieji konservatoriai tik giriasi esą „audra suvaldyta“, „gerai padirbėta“, „blogiausia praeityje“. Nors emigracija didėja, nedarbas auga, pajamos mažėja, šešėlinė ekonomika pasiekė tiesiog stulbinančius mastus. Keista, kai dabartinė Vyriausybė tokioje situacijoje iš visų jėgų stengiasi demonstruoti pasitikėjimą savimi“, - kalbėjo jis.

Pasak A.Butkevičiaus, LSDP vadovybės skyriuose nuolat klausia, „kada bus imama valdžia“ iš dabartinės keturių centro dešiniosios partijų koalicijos. „Galiu pasakyti, kad šis darbas vyko ir vyksta gana įtemptai. Nuolat ir intensyviai vyksta susitikimai ir Vilniuje, ir kitur. Juose dalyvauja įvairių partijų atstovai, politologai“, - papasakojo LSDP pirmininkas.

Anot jo, tokiuose susitikimuose nuolat derinamos galimybės perimti „atsakomybę už Lietuvą“. Tačiau A.Butkevičius priminė, kad visos opozicinės partijos Seime dabar turi tik 66 balsus iš 141. Todėl turi būti susitarta bent su viena dabartine valdančiąja partija, kad ji prisijungtų prie galimos naujos koalicijos. „Nuolat kalbame su Arūno Valinsko vadovaujama Tautos prisikėlimo partija (TPP) ir liberalcentristais“, - tvirtino socialdemokratų lyderis.

TPP ir liberalcentristai Seime turi po 7 balsus.

A.Valinskas sugadino alternatyvos kūrimą?

Bet A.Butkevičius atkreipė dėmesį, kad penktadienio A.Valinsko išsišokimas, kai jis Prezidentę Dalią Grybauskaitę pavadino „įsižeidusia boba“, komplikuoja TPP galimą prisijungimą prie naujos koalicijos. Kartu komplikuojamas ir alternatyvios valdančiosios koalicijos sudarymas. „Tas gestas Prezidentės atžvilgiu mus įpareigoja labai stipriai mąstyti, kaip mes turime toliau veikti“, - sakė LSDP vadovas.

Todėl jis paragino Prezidentę bei visas šalies įtakingiausias politines partijas - tiek opozicines, tiek valdančiąsias - „susėsti prie vieno stalo ir pradėti tartis dėl pirmalaikių Seimo rinkimų, nes Seime yra patinė situacija - sprendimai jame nepriiminėjami, vyksta tik rietenos ir nesibaigiančios diskusijos“.

„Turime negalvoti apie savo sėdynes, bet apie valstybės ateitį ir visuomenės lūkesčius“, - pridūrė A.Butkevičius.

Reikia 85 balsų Seime

LSDP taryba šeštadienį priėmė nutarimą, kuriuo kreipiamasi į D.Grybauskaitę ir kitas partijas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo. Tame pačiame nutarime pasmerkiamas A.Valinskas, nes jis esą įžeidžiamai atsiliepė apie valstybės vadovę.

Norint paskelbti pirmalaikius parlamento rinkimus, reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 85 Seimo nariai arba parlamentarai turi pareikšti tiesioginį nepasitikėjimą dabartine konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybe.

Naujausių apklausų duomenimis, jeigu Seimo rinkimai vyktų artimiausiu metu, LSDP juos laimėtų, tuo tarpu dabartinių valdančiųjų partijų lauktų fiasko.

LSDP Centrinio štabo vadovas Juozas Olekas tarybos posėdyje paragino rengtis ne tik 2011 metų vasarį įvyksiantiems savivaldos rinkimams, kuriuose socialdemokratai tikisi nugalėti, bet ir galimiems pirmalaikiams Seimo rinkimams, kurie galėtų įvykti tuo pačiu metu.

Reikalaus premjero pasiaiškinimo

A.Butkevičius savo pranešime „Dėl sudėtingos politinės ir ekonominės padėties šalyje“ daug dėmesio skyrė ne tik politinei situacijai apibūdinti, bet ir situacijai šalies teisėsaugos bei teisėtvarkos srityse.

„Apie galvų kapojimą girdėjome, apie tai, kad supuvusi sistema, irgi girdėjome. Bet jeigu su visais toje sistemoje atskirai pasikalbėtumėte, išgirstumėte, kad visi jie yra kaip ir laukimo būsenoje. Niekas nesiryžta priiminėti rimtų sprendimų. Nes neaišku, kokia bus reakcija, jeigu parodysi savo aktyvumą. Daugiausiai žiūrima į Vyriausybę, į Prezidentūrą, į konservatorių partiją - koks bus duotas nurodymas, kaip reikia veikti, kokius sprendimus priiminėti“, - sakė LSDP vadovas.

Anot jo, opozicija kitą savaitę Seimo plenariniame posėdyje žada pareikalauti, kad premjeras A.Kubilius pasiaiškintų, kodėl jo patarėjai kišasi į specialiųjų tarybų darbą.

„Reikalausime atsakyti, kodėl premjero patarėjas Virgis Valentinavičius atėjo su chebra į vieną teisėsaugos instituciją ir pradėjo siautėti, reikalauti operatyvinės medžiagos? Tokiems dalykams turi būti užkirstas kelias. Pareikalausime, kad premjeras pasiaiškintų Seimo posėdyje“, - teigė A.Butkevičius.

V.Valentinavičius neseniai pareikalavo, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pateiktų operatyvinę medžiagą apie galimą Europos Sąjungos lėšų grobstymą vadinamojoje „mailiaus byloje“, kurioje figūruoja ir žemės ūkio ministras, konservatorius Kazys Starkevičius.


Šiame straipsnyje: koalicijaopozicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių