S.Lavrovas abejoja ESBO produktyvumu (papildyta)

Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kai kurie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos sesijos vilniuje dalyviai naudojasi renginiu kaip tarptautine tribūna, turėdamas omenyje JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton pareiškimą dėl Dūmos rinkimų Rusijoje.

„Deja, kai kurie mano kolegos į tokias konferencijas atvyksta ir pasinaudoja šiuo renginiu tik tam, kad galėtų padaryti tam tikras garsiai skambančias pretenzijas, išeinančias iš forumo darbotvarkės ribų. Taip buvo ir su mano kolege Hillary Clinton, kuri, atrodo, čia atvyko tik tam, kad pasižymėtų prieš savo rinkėjus. Ji pakalbėjo, pasakė keletą prieštaringai vertintinų frazių ir jau vakar per pietus išvyko", - trečiadienį spaudos konferencijoje Vilniuje kalbėjo S.Lavrovas.

Jis apgailestavo, kad "dauguma ministrų irgi padarė tą patį", tai yra pasekė H.Clinton pavyzdžiu ir jau po pirmos konferencijos Vilniuje dienos išvyko.

„Tai dar kartą įrodo, kad ESBO yra tokioje kritinėje būklėje“, - sakė S.Lavrovas.

Rusijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Vilniuje vykstanti ESBO konferencija, kaip ir apskritai visa organizacija, nepasižymi produktyvumu.

„Kalbant apie besibaigiančią ESBO ministrų konferenciją Vilniuje, jokių siurprizų, viskas kaip visada, deja. Atvyksta ministrai, dirba ekspertai, dvi paras rengia kažkokius dokumentus, pateikia ministrams juos, bet patys ministrai jų rengime nedalyvauja. Kartais kyla klausimas, kam važiuoti į dviejų dienų renginį, jeigu paskui nepavyksta jo metu tiesiai pasikalbėti tarpusavyje, suderinti kažkokius sprendimus. Gal tada tegu susirenka ekspertai, padiskutuoja, pabalsuoja ir išsiskirsto", - per spaudos konferenciją Rusijos ambasadoje kalbėjo S.Lavrovas.

„Nenorėčiau viso šio renginio vadinti tuščiu laiko gaišinimu, nes vis dėlto įvyksta tam tikri naudingi dvišaliai susitikimai. Bet neretai tokių renginių produktyvumas nėra toks, kaip norėtųsi“, - pridūrė rusų ministras.

Jis priminė, kad Maskva jau senokai siūlo pertvarkyti ESBO. „Tokia jau ta organizacija, nieko nepadarysi. Mes jau seniai siūlėme ją reformuoti, pateikėme atitinkamus pasiūlymus su savo partneriais iš Nepriklausomų valstybių sandraugos. Bet kol kas kokio nors judesio nėra, nes mūsų Vakarų partneriai norėtų laikyti šią organizaciją tokioje „pakabintoje“ situacijoje“, - sakė S.Lavrovas.

"Tikimės, kad naujojo ESBO generalinio sekretoriaus paskyrimas padės pakelti šios organizacijos efektyvumą. Aš su juo vakar susitikau, pakalbėjau, jis turi matymą, kaip galima būtų reformuoti organizaciją", - pastebėjo jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras dar kartą pasipiktino H.Clinton antradienį Vilniuje padarytu pareiškimu, kad tik ką Rusijoje įvykę Valstybės Dūmos rinkimai buvo nedemokratiški. "Nelabai ir norėtųsi to komentuoti. Ši organizacija vadinama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija. Tai ne vieta mitingams, kur oratoriai atvyksta tik tam, kad išsilietų, bet paskui apsisuka ir išvyksta. Atvykti, susakyti kažkokias pretenzijas ir išvykti, nepasiklausius kitų - tai tik įrodo nepagarbų požiūrį į šią organizaciją, į partnerius, su kuriais derėtų bendradarbiauti, o ne konfrontuoti", - teigė S.Lavrovas.


Šiame straipsnyje: ESBOSergejus Lavrovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gelbetojai

Gelbetojai portretas
Vakarams labai reikia naftos ir kitokiu gamtos istekliu. Todel visos salys, turicios naftos ar kitu gamtos turtu, turi ruostis "demokratinems revoliucijoms" ir NATO pagalbai toms, „revoliucijoms“... 1. Finansiskai JAV ir ES remiami vietiniai chuliganai eina i gatves ir rekia garsius sukius "Laisve, demokratija..." (S. Afrika, Sirija, Baltarusija...). Jeigu vyksta rinkimai ir nors kelis % balsu surenka koks JAV ar ES statytinis, tuoj pradedama klykti visam pasauliui, kad rinkimai suklastoti, o už dolerius rekianti minia uzima kokia nors aikšte sostineje... 2. Visa tai filmuojama ir dedama i interneta, viskas vakaru ziniasklaidos ziniose parodoma, kaip diziuliai mitingai, kad valdzia ziauriai su jais elgiasi, zmones neapsikente valdzios savivales isejo i gatves, nors tu isejusiu buna simtosios procento... Ka galvoja likusieji keli ar keliasdesimt milijonu, niekam nerupi. 3. Paskelbiamas uzltimatumas salies valdziai, kad ji nustotu skriausti demonstrantus, kad paklustu demonstrantu reikalavimams...(kad sudaryti ispudi, jok NATO, nera agresore, o stengiasi taikiai sureguliuoti, padeti...saliai...). Zinoma, mitingai nesibaigia, o tik dar labiau suaktyveja, nes toks planas... 4. NATO nieko nelieka kaip tik "padeti" „taikiems" doriems, tauriems, puikiems ...mitinguotojams nuversti salies valdzia..sunaikinti sali, ivesti savo tvarka... 5. Salyje desimtmeciams isivyraus CHAOSAS, neramumai, vietiniai karai, sugriaunama ir sunaikinama visa prmone bei ukis ....NES TAIKOS NIEKM NEREIKEJO. 6. Kol desimtmeti trunka CHAOSAS, lyg shakalai prie maitos, supuola EKONOMINIAI OKUPANTAI, vadinantys save STRATEGINIAIS (ir eiliniais) INVESTUOTOJAIS, talkininkaujant vietiniams kolaborantams ir isdavikams, uzgrobia visas pelningas veiklos sritis, bankus, gamtos isteklius. 7. „Investuotojai“ pompuos is salies milijardinius pelnus, o vyriausybes bus priverstos skolintis pensijoms, mokytoju, gydytoju... algoms... 8. Cia dosnu kapsa pakis TVF ir Pasaulio bankas, valstybe vis giliau klimps i skolas, o marionetines vyriausybes klusniai vykdys JAV ir jų statytiniu (TVF, PB) nurodymus, dalyvaus NATO „taikos operacijose“ ar balsuos tarptautinese organizacijoje pagal JAV nurodyma... PVZ. – kad ir LIETUVA ar EGIPTAS. Lietuva jau visa isparduota ir praskolinta, gyventojus negailestingai plesia „strateginiai investuotojai“ (wiljamsai, orlenai, dalkijos, sebai...). Skolu smaugiama vyriausybe klusniai siuncia karius i „taikos misijas“, balsuoja pries Palestinos priemima i JUNESCO... Egiptas iki "perversmo" buvo taiki salis, visi ten vaziavo ilsetis, Egiptas ir Neramumai nebuvo sinonimais...o po "perversmo" ten 10 m. bus neramumai...ko prie "blogojo" valdytojo niekada nebuvo...tas pats Irake, Libijoje, Afganistane..... O per 21 amziaus propogandos priemones I/neta, TV, mums rodoma kaip narsieji "gelbetojai" "gelbeja" salies liaudi nuo piktojo tirono... ir dauguma tuo tiki, nes parodoma kaip holivudo filme...pagal grazu scenariju, su graziais vaizdais...

1-am

1-am portretas
tai tu čia apie ruskius parašei? Tinka jiems kaip vienas prie vieno. Pamiršai paminėti dar, kad ruskiai yra dar ir gulagų steigimo meistrai. Taigi būtų pilna puokštė. O tose tavo minėtose šalyse iki perversmų buvo tylu ir tokiems, kaip tu. ilsėtis patogu, nes tvyrojo didžiulė baimė ir režimas. Todėl ne tau spręsti apie vakarų pasaulių teigiamas ar neigiamas savybes. Paplepėk apie mielus ruskius, paklausysim

rolkis

rolkis portretas
Tik lesu svaistymas - daugiau nieko !!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių