Škvalas pasiglemžė mažiausiai 4 žmonių gyvybes (patikslinta)

Varėnos rajone sekmadienio naktį per škvalą žuvo du prie ežerų poilsiavę žmonės, dar po vieną gyvybę audra nusinešė Prienų ir Šiaulių rajonuose.

Vėtra negailėjo nieko

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas patikslino informaciją. Paaiškėjo, kad žmogus žuvo, kai ant palapinės, kurioje jis slėpėsi, užvirto medis Varėnos rajone ne prie Glūko ežero, kaip skelbta, bet prie Titno ežero.

Taip pat Varėnos rajone esančiame Varėnio ežere audra pražudė vieną iš čia žvejojusių vyrų - jį prispaudė užgriuvęs medis. Dar du žvejai buvo sužeisti.

Prienų rajone jauna moteris žuvo palapinę prispaudus vėjo nulaužtai medžio šakai.

Iš viso vėtra pasiglemžė mažiausiai 4 gyvybes, nes viena moteris mirė Šiaulių rajone, ant jos užvirtus pienovežiui.

Prie Titno ežero poilsiavę žmonės portalui pasakojo, kad pastaroji naktis priminė košmarą, kurio niekam nelinkėtų. Palapinėse medžių užgriūtiems žmonėms suteikti pagalbą kliudė užversti pravažiavimai prie poilsiaviečių. Todėl sužeistieji buvo paimti, gelbėtojams atplaukus ežeru.

Medžius Varėnos rajone vėtra skaldė į šilupius. Valkininkų sodų bendrija sekmadienį kooperavosi ir su pjūklais savo jėgomis pjaustė kelius į sodus užvertusius medžius.

Labiausiai gamtos stichija siautėjo Klaipėdos, Kauno, Alytaus ir Varėnos rajonuose. Tačiau škvalo pasekmės matyti ir kitose Lietovos vietose. Daugiausiai iškvietimų gauta dėl išvirtusių ir kelius užtvėrusių medžių, užtvindytų patalpų. Vėtra rovė namų stogus, kelio ženklus, šviesoforus, plėšė elektros laidus.

Klaipėda - vėl apsemta

Iš Bendrojo pagalbos centro 20.30 val. gautas pranešimas apie Klaipėdoje apsemtą Ievos Simonaitytės biblioteką, esančią Herkaus Manto gatvėje. Dėl į patalpas besiveržiančio vandens į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos.

Gelbėtojai praneša, kad vanduo ėmė veržtis ir į Klaipėdos apygardos prokuratūrą.

Vanduo eilinį kartą užliejo Herkaus Manto gatvės atkarpą po viaduku, vandenyje skendo keli automobiliai.

Kaune - ekstremali padėtis

Šeštadienį pavakare Klaipėdoje praūžusi liūtis sekmadienio naktį pasiekė Kauną. Maždaug 3 val. mieste prapliupęs lietus ir stiprus vėjas vartė medžius.

Gyventojų skambučių užversti gelbėtojai šiuo metu toliau likviduoja audros padarinius. Tuo metu Kauno miesto savivaldybėje sekmadienį 9 val. ryto prasidėjo Ekstremalių situacijų valdymo darbo grupės posėdis. Jos nariai tarsis, kokią pagalbą teikti gamtos nuniokotam miestui.

Papildyta: Pusantros valandos posėdžiavusios Ekstremalių situacijų komisijos nariai skaičiuoja, kad likviduoti nuostolius prireiks kelių dienų.

"Neturime informacijos apie per audrą sužeistus žmones", - sakė Kauno mero patarėjas Dainoras Lukas.

Jo teigimu, šiuo metu be elektros energijos likę apie 8 tūkst. bendrovės VST abonentų, gyvenančių Panemunėje, Šančiuose ir Petrašiūnuose.Dėl nutrauktų kontaktinių tinklų troleibusai negali važiuoti į Petrašiūnus ir Panemunę. Juos pakeis autobusai.

"Jeigu gyventojai negali išvažiuoti iš kiemų, jiems leidžiama savarankiškai nupjauti medžius. Žinoma, tai daryti reikia saugiai", - sakė D.Lukas.

Patariama nevažiuoti Juozapavičiaus prospektu, nes ten dėl užsikimšusios kanalizacijos susidarė nepravažiuojamos balos. Didžiausios vandens santalkos pastebėtos ties buvusiomis kareivinėmis ir prie geležinkelio tilto.

Pranešama, kad visiškai likviduoti škvalo padarinius Kaune prireiks kelių dienų. Patirtus nuostolius pavesta suskaičiuoti seniūnijoms.

Šiuo metu nepravažiuojamos kai kurios miesto gatvės: R.Kalantos, Kampo, Vydūno alėja, taip pat Radvilėnų plentas.

Vėluoja traukiniai

Ugniagesių tvirtinimu, sekmadienio rytą dėl gausybės nuverstų medžių neįmanoma pasiekti kai kurių vietovių.

"Lietuvos energija" praneša, kad Alytaus ir Kauno rajonuose stipri audra ir škvalas sutrikdė elektros perdavimo veiklą.

Vėluoja traukiniai iš Vilniaus į Kauną ir atgal.

Liūčių ir audrų tikimybė sekmadienį labai reali visoje Lietuvoje. Sinoptikai prognozuoja, kad ramesni orai stos jau nuo pirmadienio.


Šiame straipsnyje: audraŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių