Skirti partijoms GPM dalį bus galima jau pavasarį (papildyta)

Jau šį pavasarį piliečiai turės galimybę 1 procentą nuo savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skirti savo pasirinktoms partijoms.

Įpareigojo ministeriją parengti tvarką

Trečiadienį Vyriausybė įpareigojo Finansų ministeriją parengti konkrečią tvarką, kaip skirti 1 proc. GPM politinėms partijoms. Ši tvarka turėtų būti patvirtinta finansų ministrės Ingridos Šimonytės pasirašytu įsakymu dar iki kovo, kai prasidės gyventojų pajamų ir turto deklaravimas.

Įstatymas, pagal kurį piliečiai turi teisę kasmet skirti partijoms po 1 proc. savo sumokamo GPM, buvo Seimo priimtas ir, pasirašytas Prezidentės Dalios Grybauskaitės, įsigaliojo pernai gruodį.

Finansų ministrės patvirtintoje tvarkoje bus be kita ko konkrečiai nustatyta, kas turės teisę skirti šimtąją dalį GPM partijoms, kokius dokumentus reikės tam užpildyti. „Šio pervedimo tvarka bus iš esmės analogiška tai, kuri dabar galioja pervedant 2 proc. GPM ne pelno siekiančioms organizacijoms“, - aiškino finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Bus galima paskirstyti kelioms partijoms

Ministrė patvirtino, kad Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams įsigaliojus pernai gruodį, fiziniai asmenys jau šiemet pavasarį pildydami deklaracijas turės teisę užpildyti ir prašymą skirti 1 proc. GPM politinėms partijoms. „Naujoji tvarka galios jau 2012 metams“, - pastebėjo ji.

Deklaracijos ir prašymai turėtų būti pateikti iki gegužės. Gyventojų skirtos lėšos partijas turėtų pasiekti šiemet rudenį. Gali būti, kad jos pasieks partijas jau iki spalio 14-ąją numatytų Seimo rinkimų.

Pasak I.Šimonytės, maksimali įmanoma suma, kuri šitokiu būdu gali pasiekti partijas, yra apie 30 mln. litų. „Tačiau labai sunku prognozuoti, kiek realiai žmonių pasinaudos tokia teise skirti dalį savo GPM partijoms. Dviejų procentų skyrimo ne pelno organizacijoms praktika rodo, kad pastaraisiais metais yra paskirstoma apie pusė galimos sumos. Tad, jeigu pritaikytume  šią formulę, galėtume kalbėti apie keliolikos milijonų litų paskyrimą partijoms“, - teigė ministrė.

1 proc. GPM galima bus skirti kokiai nors vienai pasirinktai partijai, paskirstyti jį kelioms politinėms organizacijoms ar neskirti išvis niekam. Tokiu atveju šis procentas keliaus į valstybės biudžetą.

Keičia aukas

Premjeras Andrius Kubilius naująją lėšų skyrimo partijoms tvarką pavadino skaidria. „Tai nauja, skaidri sistema, kuri vers partijas dirbti su rinkėju“, - sakė Vyriausybės vadovas.

„Prieš rinkimus partijos turės įtikinti rinkėjus, kad jų investicijos į partijas buvo vertingos“, - pridūrė premjeras.

Partijoms skirtas procentas yra papildomas prie tų 2 proc. GPM, kuriuos gyventojai jau kelerius metus turi teisę skirti įvairioms visuomeninėms, labdaros ir kitokioms ne pelno organizacijoms.

Šis partijų finansavimo šaltinis įteisintas nuo šių metų panaikinus teisę fiziniams ir juridiniams asmenims aukoti partijoms.

Pernai iš fizinių ir juridinių asmenų visos partijos susirinko apie 8 mln. litų.


Šiame straipsnyje: parama partijomsGPM

NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
reikia but paskutiniu debilu kad sitoms vagiu saikoms kist dar ir savo pinigus. jau as geriau tuos pinigus kokiam elgetai atiduosiu tai jis gal bent maldele uz mane sukalbes .o ka gausi is situ vagiu .geriausiu atveju bybiu tacka

ginte

ginte portretas
palaikau pirma komentara. bet jie gero nuomones apie save, tiek zmonem pridirbe, dar tikisi, kad zmones savo noru jiems pinigus pervedines.

shpito

shpito portretas
partijas sudaro milijonieriai.Ir dar paprastas zmogelis, gaunantis minimuma rems visokias visokiu bardausku partijas?Tai jau sviestas sviestuotas.Ne, mes situ ju ideju prisiklausem jau keliasdesimt metu.Lai moka nario mokesti ir patys issilaiko
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių