Sinoptikai prognozuoja neįprastai šiltą žiemą

Lietuvos klimatologai teigia, jog šis ruduo buvo vienas šilčiausių mokslinių stebėjimų istorijoje, ir prognozuoja neįprastai šiltą žiemą.

Specialistų teigimu, jei vidutinė oro temperatūra gruodžio mėnesį siekdavo 2–3 laipsnius šalčio, šį sezoną vidutinė temperatūra vyraus apie nulį.

Apibendrinant trečiadienį pasibaigusį kalendorinį rudenį, Lietuvos klimatologai teigia, kad šis ruduo buvo pirmasis, kada didesnė negu vidutinė oro temperatūra išsilaikė ne kelias dienas, bet visus tris mėnesius.

Specialistai spėja, kad panašiai nustebinti gali ir prasidedanti žiema. Iki Naujųjų metų greičiausiai nesulauksime sniego, o sausio ir vasario mėnesį oro sąlygos pastoviai svyruos tarp šalnų ir atšilimų.

Klimatologė Audronė Galvonaitė sako, kad tokias permainas šiuo metu sukelia vadinamasis La Ninja reiškinys, dėl kurio šiltėja vandenynai, iš jų – ir Atlanto.

„Šiuo metu Atlantas yra ypatingai aktyvus ir jis siunčia ciklonus arba anticiklonus, kurie yra pakankamai šilti, nes ateina nuo vandenyno. Todėl orai yra gana švelnūs. Galime turėti gana permainingą žiemą. Yra netgi tokios prognozės, kad, pavyzdžiui, po 2–3 dienas bus šalta, po to kokią savaitę atodrėkis, tada vėl atšilimas. Žiema bus permaininga. Kol kas nesusitaria viso pasaulio klimatologija, kas gi čia bus su dabartine mūsų žiema“, – sako klimatologė A. Galvonaitė.

Mokslininkai teigia, jog šie metai patenka į pačių šilčiausiųjų klimato stebėjimo istorijoje dešimtuką.


Šiame straipsnyje: oraiorų prognozė

NAUJAUSI KOMENTARAI

opa

opa portretas
Gerai pamenu kaip sinoptikai pranašavo Lietuvai šalčiausią žiemą istorijoje rugpjūčio-rugsėjo mėnesisi. Kiek pamenu ne mūsų, o estų ir JAV. Gera ta profesija sinoptiko ar ne? :)))) kalbi ką nori

Neterškim aplinkos

Neterškim aplinkos portretas
Sparti klimato kaita - nuolatinės taršos rezultatas. Tad, neterškim bent, kai tai nebūtina. Praktiškai patikrinta: tvarkingas 1,6 ltr. automobilio variklis, dirbdamas tuščia eiga (stovint spūstyse, prie šviesoforų), sunaudoja ~ 1 ltr/val. benzino. Įjungus šviesas ~ 1,2 ltr/val. Važiuojant 100 km/val. – atitinkamai: ~ 6,5 ir 6,7 ltr/val. Taigi, šviesos dieną kas val. pareikalauja 0,2 ltr., per 5 val. – 1 ltr. degalų. Per metus kai kam tai atsieina ne vieną šimtą litų, nors tiesiogiai to nejaučiame. Lietuvoje dieną nuolatos žibina maždaug 300.000 automobilių; Jie per valandą šviesoms sudegina apie 60.000 ltr, per 10 val. – apie 600.000 ltr degalų. Visiškai beprasmiškai. Jokios teigiamos įtakos avarijų mažėjimui šviesos neturi - tai įrodyta tyrimais ir statistika užsienio valstybėse. Elektros lemputėse tik 4-7 % energijos panaudojama šviesai. 93-96 % virsta šiluma; Primesdami važinėjimą dieną su šviesom, valdininkai tvirtino, neva, to reikalauja ES. Tokios ES direktyvos nėra; Tarptautinė organizacija „Vairuotojai prieš šviesas“ (DaDRL), veikianti Lenkijoje, DB, Bulgarijoje, Čekijoje, JAV, Kanadoje ir kt., tyrimais ir statistikos analize nustatė, jog dieninės šviesos DIDINA avaringumą 8%. Oftalmologų (akių gydytojų) tvirtai nustatyta, jog šviesos dieną ypač neigiamai veikia vyresnio amžiaus žmonių regėjimą. Austrijos gydytojų oftalmologų komisijjos, tyrusios dieninių šviesų (DRL) poveikį eismui, išvadose rašoma: „DRL pablogina bet kokių tamsesnių objektų-pėsčiųjų, dviratininkų, kliūčių matomumą - bet kuriuo metu - bet kokioje geografinėje vietoje. NĖRA JOKIŲ MOKSLINIŲ ARGUMENTŲ IR JOKIOS STATISTINĖS ANALIZĖS, PATEISINANČIOS ŠVIESŲ NAUDOJIMĄ DIENĄ, ESANT GERAM MATOMUMUI“. Na, o žibinti dieną elektromobilio šviesomis – VISIŠKAS ABSURDAS. Laikas suvokti, kad avarijų priežastys – ne blogas matomumas, saulei šviečiant, o NEMOKŠIŠKAS, NEATSARGUS, NUSIKALSTAMAI NEATSAKINGAS, CHAMIŠKAS VAIRAVIMAS. Automobilių šviesos dieną, kai geras matomumas - PAMINKLAS ŽMONIŲ KVAILUMUI. diena.lt yra geras straipsnis – pasigooglinkit: Ar šviesos dieną gelbsti gyvybes?

namu sinoptikas

namu sinoptikas portretas
gera ta profesija sinoptikas, o tai gal dar paspaus is papils po kokios grd. 15 ? bus vel ka rasyti :)
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių