Sinoptikai kitą savaitę žada 34 laipsnių karštį

Per Europą besiritanti karščio banga pasieks ir Lietuvą. Sinoptikai prognozuoja, kad kitą savaitę termometrų stulpeliai šoktelės iki 34 laipsnių.

Sinoptikės Teresės Kaunienės teigimu, jau penktadienį debesys pamažu sklaidysis ir trauksis, slėgis kils.

„Iš pietvakarių stiprėja anticiklonas, kuris iki vakaro užvaldys mūsų šalį. Didesnėje šalies dalyje lietaus jau nenumatoma, tik į r

ytinį respublikos pakraštį dar gali užklysti pavieniai debesys su lietumi, ten gali ir perkūnija nugriaudėti, bet tai tikrai jau ne masinis reiškinys“, – Lietuvos radijui teigė ji.

Pasak T. Kaunienės, penktadienį temperatūra pakils iki 23–28 laipsnių: 27–28 laipsniai tikėtini centriniuose ir vakariniuose šalies rajonuose, rytiniuose rajonuose sušils iki 24–26 laipsnių, pajūryje bus apie 22–23 laipsnius šilumos.

„Šeštadienio naktis jau bus visiškai rami, žvaigždėta ir be lietaus. Tik žemesnėse ir drungnesnėse vietose kai kur gali susidaryti pažemio rūkas. Temperatūra nukris iki 13–18 laipsnių šilumos“, – sakė sinoptikė.

Pasak jos, šeštadienio dieną turėtų vyrauti saulėti ir sausi orai, vėjas bus nepastovios krypties silpnas ir visai negaivins. Temperatūra kils iki 25–30 laipsnių, vietomis galbūt ir dar aukščiau.

„Lengvas bryzas pajūryje gaivins, bet vyraujanti temperatūra šalyje bus 27–28 laipsniai šilumos“, – teigia sinoptikė.

Anot jos, kitos savaitės pradžioje karštis dar stiprės.

„Mūsų oras gana drėgnas, tad įdienojus, kai temperatūra pakyla, karštis tampa tvankus, ir gana sunkiai žmonės jį perneša. Tuo labiau, jei šeštadienį vietomis bus 30 laipsnių, tai sekmadienį ir kitos savaitės pradžioje 30 laipsnių bus vyraujanti temperatūra, o gali būti ir dar daugiau. Vieni mėgausis šiluma, o daugumai tai bus alinami karščiai“, – pastebi T. Kaunienė.

Lietuvos meteorologijos tarnyba informuoja, kad liepos 12–15 dienomis daugelyje šalies rajonų bus 30–34 laipsniai karščio.

Esant tokiam karščiui patariama vengti aktyvių darbų, stengtis be reikalo neiti į lauką.

Sinoptikai įspėja, kad miškuose padidės gaisrų pavojus – vakariniuose rajonuose numatoma ketvirta gaisringumo klasė, kuri laikotarpio viduryje apims daugelį šalies miškų urėdijų.

Karščio banga ritasi per Europą

Karščio banga ritasi ir per kitas Europos šalis. Aukštos temperatūros prakaituoti verčia visus, gyvenančius nuo Maskvos iki Madrido. Savaitgalį karštis plūstelės ir į Lietuvą.

Europos meteorologijos tarnyba „Eumetnet“ perspėjo apie ypač didelį karštį, tvyrosiantį didesnėje Ispanijos dalyje, vakarų Vokietijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Prognozuojama, kad Berlyne iki pat pirmadienio termometro stulpelis nekris žemiau 35–36 laipsnių, o nedidelio oro atvėsimo laukiama tik kitos savaitės pradžioje, praneša šalies meteorologai.

Tuo metu ketvirtadienį Madride svilino 40 laipsnių karštis, praneša šalies sinoptikai. 34 laipsnių ir daugiau sieksiantis karštis išsilaikys ir kitą savaitę.

Romoje žmonės ieško bet kokio būdo atsigaivinti, o ledų pardavimai muša visus rekordus. Prancūzijoje, kur nakties temperatūra nekrinta žemiau 25 laipsnių, keliuose regionuose paskelbtas karščio pavojus, o Maskvoje temperatūra 8 laipsniais didesnė už vidurkį, praneša Euronews.net.

Baiminamasi, kad smarkiai išaugus naudojimuisi oro kondicionieriais, labai padidės ir elektros poreikis, apsunkinsiantis elektrinių darbą.

Ilgiau užsitęsusios karščio bangos Europa nematė nuo 2006 metų, kuomet kepinantis karštis sutrikdė kai kurių elektrinių vėsinimą. Upių ir vėsinimo rezervuarų vandens temperatūra taip pakilo, kad aplinkosauginės normos nebeleido elektrinėms vandens dar labiau šildyti.

Per dar didesnę karščio bangą 2003 metais, išaugus naudojimuisi oro kondicionieriais, keletas Prancūzijos ir Vokietijos elektrinių nutraukė darbą.


Šiame straipsnyje: oraiorasatostogos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių