Siekiant atkurti visas pensijas, dar ieškoma iki 250 mln. litų

Tariantis dėl 2012 metų biudžeto ir ieškant galimybių atkurti visas sumažintas pensijas, diskutuojama, iš kur paimti dar iki 250 mln. litų. Neatmetama, kad gali būti įvesti „prabangos“ mokesčiai, nors finansų ministrė sako, jog jie tikriausiai neduotų laukiamo efekto.

„Vien tik tam, kad išmokėtume didesnes pensijas ir atstatytume 50 proc. sumažintas pensijas, reikia 250 mln. litų, dar 250 mln. litų yra numatyta kitais metais papildomai pensininkams, kuriems nebuvo grąžintos dar ministrės Blinkevičiūtės (Vilijos Blinkevičiūtės - BNS) atimtos dirbančiųjų pensininkų pensijos - taigi jau 500 mln. litų. Tam, kad pilnai nuo sausio 1 dienos būtų atstatytos 100 proc. pensijas reikia dar 250 mln. litų - štai aš apie tai ir kalbu, kad tarp 150 ir 200 mln. litų pastangos rasti papildomų išteklių yra labai svarbios“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė dar kartą pakartojo mananti, jog politikų siūlomi „prabangos“ mokesčiai didelių pajamų neatneštų.

„Nemanau, kad tai yra sprendimas, kuris lengvai duotų 250 mln. litų“, - kalbėjo I.Šimonytė.

Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius žurnalistams sakė, jog šiuo metu nėra kuriami planai apmokestinti „viską“ - visus automobilius ar visą nekilnojamąjį turtą.

„Būtent ruošiami prabangos mokesčiai“, - kalbėjo V.Valentinavičius.
„Aš manau, kad rasime sprendimus. Galbūt apmokestinant ir tą pačią prabangą - brangesnį turtą, brangesnius automobilius“, - kalbėjo A.Kubilius. Anot premjero, yra įvairių siūlymų, esą tam dar yra laiko.

Tačiau koalicijos partnerių - Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, jog neketinama pritarti tokiems „prabangos“ mokesčiams.

„Manau, nėra sąžininga tokiu terminu (prabangos - BNS) dangstytis viešumoje ir spekuliuoti. Dalyje šalių prabanga gali būti laikomas šokoladas ar kosmetika, o kai mes kalbame Lietuvos kontekste, vardijame konkrečius daiktus ar objektus, ir aišku, kad iš tokių veiksmų galima maksimum surinkti milijoną-kitą. Tai yra tikrai nesąžiningas būdas supriešinti žmones - nekalbu apie turtingus žmones, bet apskritai apie visuomenes grupes. Mokesčių didinimas tikrai nėra tas kelias, kuris turi būti pasirinktas“, - kalbėjo G.Steponavičius.

Anot jo, frakcija nepritars ir Seimo pirmininkės siūlymui nepervesti įmokų į privačius pensijų fondus.

„Mes tikrai nepritarsime“, - sakė G.Steponavičius. Jis siūlo labiau taupyti mokant socialines išmokas.

„Socialinių įsipareigojimų srityje galima būtų daryti ženklesnius žingsnius, susijusius ne tik finansų srautų, bet ir mechanizmų sutvarkymu su pašalpomis taip, kad kaimo žmonės vietovėse gavę pasiūlymą uždirbti 1500 litų, ne atsisakytų, o eitų dirbti“, -

Jis nekomentavo, ar siūloma mažinti pašalpas ir bedarbio išmokas.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma trečiadienį sakė, jog artimiausiomis dienomis bus parengti įstatymų projektai, kuriais bus siūloma apmokestinti didelės vertės automobilius ir nekilnojamąjį turtą.
Finansų ministerijai sumažinus prognozuojamą kitų metų ekonomikos augimą ir atsiradus 1 mlrd. litų „skylei“, Vyriausybė svarstė galimybę nuo kitų metų pradžios neatkurti visų sumažintų pensijų, tačiau tam griežtai pasipriešino prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė I.Degutienė.

Premjeras pakartojo, kad bus siekiama, jog valdžios deficitas 2012 metais nebūtų didesnis nei 3 procentai.


Šiame straipsnyje: pensijospensijabiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

blede

blede portretas
jeigu 2 mili. auto. po 5lt kas men. tai as uz
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių