Siauruko rekonstrukcijai gresia sąstingis

Panevėžio apygardos teismas penktadienį patenkino prokuroro prašymą. Jis prašė panaikinti sutartį su VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ tam tikrus objektus renovuoti laimėjusia „Pireka“. Ši bendrovė ir   Susisiekimo ministerija teismui turės sumokėti po 66 litus žyminį mokestį ir po 31 litą už procesinių dokumentų tvarkymą. Sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teisme prokuroras Remigijus Senkus siekė įrodyti, kad viešasis pirkimas renovacijos darbams vyko neskaidriai: Panevėžio apskrities administracija akivaizdžiai pažeidė lygiateisiškumo principą rengdama konkursą siaurojo geležinkelio objektų rekonstrukcijos darbams vykdyti ir pašalino vieną iš stambiausių statybos bendrovių – Panevėžio statybos trestą.

Išgirsti sprendimo neatvyko niekas, todėl teisėja neperskaitė, kodėl priėmė tokį sprendimą. Civilinių bylų skyriaus teisėja Ramunė Čeknienė teigė, kad bendrovė Panevėžio statybos trestas, kaip ir „Pireka“, atitinka konkurso sąlygas, tad buvo pažeistas lygiateisiškumo ir skaidrumo principas.

„Tokiu pagrindu negalėjo būti sudaryta teisėta sutartis. Teismas nusprendė, kad dar galima grįžti į pradinę padėtį ir ištaisyti, kas buvo neteisingai įvertinta. Tai atlikti pareigota iš likviduotos Panevėžio apskrities administracijos teises perėmusi Susisiekimo ministerija, – kalbėjo teisėja. – Ministerija patikrins ir nuspręs, ką daryti: ar vykdyti toliau veiksmus, ar nutraukti sutartį ir iš naujo skelbti konkursą.“

Pakibo ore

Kol bus aiškinamasi, ką toliau daryti – ar skelbti naują konkursą, ar atsisakyti Europos Sąjungos paramos ir nerenovuoti kultūros paveldo objektų, siauruko rekonstrukcijos klausimas gali pakibti ore.

Siaurojo geležinkelio ruože Panevėžys–Anykščiai–Rubikiai esančiose stotyse nuo liepos mėnesio pradėti rekonstrukcijos darbai. Buvo planuota pertvarkyti penkių stočių pastatus, Panevėžio depą, viaduką Senamiesčio gatvėje, pakeisti dalį geležinkelio bėgių ir įrengti penkias stoteles šalia turizmui patrauklių vietų.

Visa tai atlikti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 7,851 milijono litų, o darbus įgyvendina konkursą (jį dar iki likvidavimo spėjo paskelbti Panevėžio apskrities administracija) laimėjusi statybos bendrovė „Pireka“. Tačiau pradėti siauruko rekonstrukcijos darbai dabar gali būti  sustabdyti.

Į teismų maratoną laimėjusi bendrovė įsivėlė po to, kai Panevėžio apskrities skelbtąjį konkursą teismui apskundė kitas konkurso dalyvis – Panevėžio statybos trestas.

Pasinaudojo padėtimi

„Sekundė“ jau rašė, kad Panevėžio apskrities administracija teigė, jog  Panevėžio statybos trestas neatitiko konkurso reikalavimų, tačiau Panevėžio apygardos teismas ir Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš kurį laiką nustatė: trestas juos atitiko. Tą patikino ir teisėja R.Čeknienė. Tačiau, nors teismai buvo palankūs Panevėžio statybos trestui, paskelbus Panevėžio apygardos teismo nutartį, Lietuvos apeliacinis teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones ir leido tęsti konkurso procedūras, nes Apygardos teismo nutartyje nebuvo įrašyta „sustabdyti konkursą“. Tuo pasinaudojo tuometis Panevėžio apskrities viršininkas Viktoras Trofimovas ir kovo 31 dieną su konkurso laimėtoja „Pireka“ pasirašė sutartį ir palaimino siauruko rekonstrukcijos darbus. Tada V.Trofimovas džiaugėsi tokiu teismo sprendimu ir teigė, kad konkursuose dalyvaujantys statybinių organizacijų rangovai piktnaudžiauja, todėl teismo priimtas sprendimas – teisingas, nes kitaip būtų prarasta ES parama. Tuomet apskrities viršininkas ir patikino, kad siauruko rekonstrukcijos darbai turi būti atlikti iki 2011 metų sausio 31 dienos.

Be to, V.Trofimovas gegužės 12 dieną pasirašė sutartis su Ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Pagal šią sutartį projektui „Siaurojo geležinkelio, kultūros paveldo ir turizmo objekto plėtra 2009–2011 metais“ skirta 7,9 milijono litų, o siauruko rekonstrukcijos darbai pradėti liepos pradžioje.


Šiame straipsnyje: siaurukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių