Seimo šokėjai: pastriksėti prieš kameras artėjant rinkimams - labai naudinga

Keturių televizijos šou projektuose dalyvaujančių parlamentarų elgesio svarstymai Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK) gali baigtis be rezultatų.

Tai mano hobis“

Trečiadienį EPK posėdyje nagrinėta, ar įstatymų reikalavimų nedirbti kito darbo ir negauti papildomo atlyginimo nepažeidžia tai, kad Seimo nariai Arūnas Valinskas bei jo žmona Inga veda televizijos projektus, taip pat dar dviejų parlamentarų - Andriaus Šedžiaus ir Žilvino Šilgalio - dalyvavimas televizijos šokių projektuose.

Etikos sargus labiausiai domino sutartys, kuriuos visi šie Seimo nariai pasirašė su televizijos kompanijomis, taip pat jose įrašyti punktai dėl įsipareigojimų bei gresiančių piniginių baudų, jeigu sutartis nevykdoma.

A.Valinskas pabrėžė, kad jokios kitos sutarties su televizija nėra, tik ta, kurioje numatyta, jog jis dalyvauja vienos talentų laidos vertinimo komisijoje, bet negauna už tai jokio atlygio. „Ši sutartis yra grynai simbolinė“, - kalbėjo politikas EPK posėdyje.

Aiškindamas, kodėl jis dalyvauja televizijos laidoje, A.Valinskas atsakė: „Sakykim, kad tai toks mano hobis – savo laisvalaikiu, sekmadienio vakarais dalyvauti televizijos laidos vertinimo komisijoje“. Jis atkreipė dėmesį, kad „kiti Seimo nariai turi kitokius hobius – kas bėgioja, kas medžioja, kas pašto ženklus renka“.

Stebėjosi didžiulėmis baudomis

A.Valinsko žmona Inga Valinskienė yra viena iš televizijos šokių projekto vedėjų. Ji EPK posėdyje irgi pabrėžė už šį darbą negaunanti jokio atlyginimo. „Tai tiesiog trijų valandų malonumas šeštadienio vakarais“, - kalbėjo I.Valinskienė.

Tačiau ji pripažino, kad sutartyje su televizija yra numatyti punktai dėl baudų, kuriuos tektų mokėti, jeigu sutartis būtų pažeidžiama. Pavyzdžiui, jeigu sutartį I.Valinskienė sugalvotų nutraukti, jai reikėtų televizijai sumokėti 20 tūkstančių litų baudą. EPK nariai stebėjosi, kodėl nustatyti tokie didžiuliai finansiniai įsipareigojimai ir ar tai nesukelia abejonių, jog už laidų vedimą gali būti kaip nors atsilyginama.

„Šioje vietoje galiu pripažinti savo ir televizijos vadovų aplaidumą. Tai tipinė sutartis, iš kurios buvo išbrauktas tik punktas dėl atlygio, kas, mano nuomone, ir yra svarbiausia. O į tą likusį punktą dėl baudų pažiūrėjome pro pirštus“, - aiškino I.Valinskienė.

Jaučia naudą iš dalyvavimo projekte

Televizijos šou laidose šokantys A.Šedžius ir Ž.Šilgalis teigė irgi negaunantys jokio atlygio. „Iš sutarties su televizija išėmiau bet kokius punktus, kurie galėjo prieštarauti mano mandatui. Piniginiai įsipareigojimai išimti. O baudos, finansinės sankcijos už sutarties nevykdymą liko, nes įsipareigojau nedalyvauti jokiuose kituose šokių projektuose. Tai visiškai logiškas punktas“, - sakė A.Šedžius. Jis pateikė pavyzdį – jeigu savaitgalį vykstančio šokių projekto filmavimo metu sugalvotų neatvykti į šou, tingėtų ar tiesiog nenorėtų jame dalyvauti, tuomet už tai reikėtų mokėti tūkstantines baudas.

A.Šedžius pabrėžė į šokių repeticijas vaikštantis tik vakarais, laisvalaikiu, arba tik savaitgaliais.

„Jaučiu naudą iš dalyvavimo tame projekte. Štai, kiek televizijų susirinko, koks žurnalistų susidomėjimas. Ir dar ir prieš savivaldybių rinkimus. Aišku, kad nauda yra“, - neslėpė jis.

Posėdžių metu tvirtina nešokantis

Kitoje televizijoje analogiškame šokių projekte Ž.Šilgalis irgi sakė į repeticijas vaikštantis tik laisvalaikiu. „Vasarą daugiau laiko repeticijos atėmė. Dabar – lygiai tiek, kiek anksčiau atėmė laikas sportui, vakarais, po penkis vakarus iš eilės. Kai baigsis šokių projektas, vėl grįšiu prie sporto“, - tvirtino jis.

Šokantis politikas pabrėžė, kad neatitinka tikrovės prieš savaitę paskelbti faktai esą jis repetuoja šokius Seimo posėdžių metu. „Posėdžių metu ir balsavimo metu niekada nešokau, nešoku ir nešoksiu. Tie kaltinimai, kurie buvo pasirodę, buvo iš piršto laužti. Tą pripažino ir tokias žinias paskleidę“, - teigė Ž.Šilgalis.

Jis aiškino, kad baudos sutartyse su televizijomis yra „logiškos ir būtinos, nes be jų sutartys prarastų bet kokią prasmę“. Ž.Šilgalis atkreipė dėmesį, jog sutartyje yra punktas, kad jokios baudos neskiriamos, jeigu įsipareigojimai pažeidžiami dėl Seimo nario veiklos.

Politikas pabrėžė negaunantis jokio atlygio už dalyvavimą šokių projekte.

A.Salamakinas nusišalino

EPK kituose posėdžiuose dar svarstys A.Valinsko, I.Valinskienės, A.Šedžiaus ir Ž.Šilgalio dalyvavimą televizijos projektuose bei jų pasirašytąsias sutartis. EPK dar lauks ekspertų išvadų dėl šių Seimo narių pasirašytų sutarčių su televizijomis.

Beje, EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas nusišalino nuo tyrimo dėl A.Valinsko dalyvavimo projekte, nes to pareikalavo pats A.Valinskas. Mat A.Salamakinas apkaltintas pats dalyvavęs vienos televizijos pramoginiame renginyje. EPK pirmininkas iš pradžių bandė prieštarauti A.Valinskui, tačiau pamatęs, kad pastarasis nenusileis, nusišalino nuo pirmininkavimo ir nuo šokėjų tyrimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių