Seimo pirmininkės I.Degutienės populiarumas šoktelėjo 13 kartų

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės populiarumas per mėnesį šoktelėjo 13 kartų. Populiariausia tarp visuomenės veikėjų išlieka kitus gerokai lenkianti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai atskleidė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" spalio 2-12 dienomis atlikta apklausa, kurios rezultatus šeštadienį skelbia "Lietuvos rytas".

Apklausos duomenimis, atsakydami į klausimą, kurie Lietuvos visuomenės veikėjai geriausiai atstovauja gyventojų interesams, daugiausia respondentų, kaip ir rugsėjį, nurodė prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Jos populiarumas - beveik toks pat kaip ir rugsėjį: atitinkamai 53,3 proc. ir 53,8 proc.

Tuo metu rugsėjį antroje vietoje buvusį premjerą, valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovą Andrių Kubilių pakeitė kita konservatorė - Seimo vadovė Irena Degutienė. Jos populiarumas, prieš mėnesį tesiekęs 1 proc., šoktelėjo iki 12,9 proc.

Trečias išliko socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius, kurį geriausiai atstovaujančiu gyventojų interesus laiko 5 proc. respondentų (rugsėjį buvo 4,5 proc.).

Į ketvirtą vietą iš penktosios pakilo finansiniais nusikaltimais kaltinamas Darbo partijos lyderis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas (3,9 proc., buvo 4,1 proc.)

Penktoji pozicija atiteko premjerui A.Kubiliui, kurio populiarumas smuktelėjo nuo 5,9 proc. iki 3,6 proc. Už jo - pašalintasis prezidentas, europarlamentaras ir partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderis Rolandas Paksas. Jo populiarumas nukrito nuo 4,4 iki 3,2 proc.

Toliau rikiuojasi Seimo narys, socialdemokratas Česlovas Juršėnas, kurio populiarumas pakilo nuo 1,9 iki 3,2 proc., bei parlamentaras, "tvarkietis" Julius Veselka, taip pat pagerinęs savo pozicijas nuo 0,8 iki 2,7 proc.

Už jų - socialdemokratų garbės pirmininkas, eksprezidentas Algirdo Brazauskas (2,3 proc.), europarlamentaras Vytautas Landsbergis (2,1 proc.).

I.Degutienė pagerino pozicijas ir kitoje lentelėje, kur respondentų buvo prašoma įvertinti savo palankumą visuomenės veikėjams.

Seimo pirmininkė, kurią palankiai įvertino 65,2 proc. respondentų, pagal šią apklausą taip pat atsidūrė antroje vietoje po prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Palankumo lentelėje tebepirmaujančiai šalies vadovei spalį palankumą pareiškė 89,6 proc. apklausos dalyvių (buvo 87 proc.)

Iš antros į trečiąją vietą nukrito kardinolas Audrys Juozas Bačkis (50,2, buvo 51,5 proc.), ketvirtas - socialdemokratų lyderis A.Butkevičius (37,5, buvo 34 proc.).

Penketuką užbaigia valdančio Liberalų sąjūdžio pirmininku perrinktas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis (33,8, buvo 33,7 proc.).

Didžiausią nepalankumą respondentai pareiškė iš Seimo pirmininko posto atstatydintam Arūnui Valinskui (72,2, buvo 69 proc.), premjerui Andriui Kubiliui (64,3, buvo 50,7 proc.) bei kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui (49,1, buvo 46,2 proc.)


Šiame straipsnyje: Degutienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

dv

dv portretas
Visi, kas nores sutvarkyti seima pirmiausiai pasikels reitingus. Nes visuomene nemyli seimo.

Pranas Morkūnas

Pranas Morkūnas portretas
Viskas teisingai. mums patinka veikėjai, kurie nieko negali: Prezidentas be seimo ar vyriausybės ar teisėjų tarybos pritarimo nieko negali, seimo pirmininkas iš viso nieko negali.

vardenis

vardenis portretas
seimas gali keisti įstatymus ir suteikti daugiau galių ir prezidentui ir seimo pirmininkui, tuo labiau, kad kituose rinkimuose visos partijos tikisi kažką laimėti. O Degutienė - bravo, tegu kovoja su seimu ir pamatysime, kokių seimūnų jau neberinksime.
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių