Seimo pirmininkė: man būtų gaila, jei A.Salamakinas paliktų EPK vadovo postą

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako bandysianti įkalbėti Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininką socialdemokratą Algimantą Salamakiną nesitraukti iš šio posto.

"Iš tiesų man būtų gaila, kad A.Salamakinas paliktų šį postą, nes žmogus išmanantis savo darbą, yra pakankamai principingas, būdamas pirmininku tikrai pakankamai objektyviai priima arba siūlo priimti sprendimus nepolitikuodamas, tai yra nežiūrėdamas, ar tai yra pažeidimai Seimo nario esančio opozicijoje, ar valdančioj koalicijoje", - antradienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

"Iš tiesų rytoj bandysiu su juo kalbėtis šia tema (...) pažiūrėsiu, kokie jo motyvai", - pridūrė parlamento vadovė.

Parlamente pasigirdusias kalbas, esą Etikos ir procedūrų komisijos iš viso reikėtų atsisakyti, parlamento pirmininkė sako esant keliu į Europos provinciją.

"Kartais man iš tiesų darosi baisu, kad kuo toliau, tuo labiau Lietuva einam absoliučios Europos Sąjungos valstybės provincijos keliu", - sakė I.Degutienė.

Jos žodžiais, "mes tikrai turbūt vieninteliai iš ES valstybių neturėtumėm tokios komisijos, tai yra svarbios visose valstybėse institucijos".

Įkalbėti A.Salamakiną likti komisijos vadovo poste siekia ir jį į komisiją delegavusi opozicinė Socialdemokratų partija.

"Šiandien kalbėjomės su A.Salamakinu ir paprašėme, kad jis dar neskubėtų atsistatydinti iš EPK pirmininko pareigų, jis rytoj dar susitiks su Seimo pirmininke ir turės pokalbį šia tema, ir mes jį įkalbėjome, kad galutinį sprendimą galėtume priimti ketvirtadienį ryte, po susitikimo su Seimo pirmininke", - antradienį žurnalistams sakė frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Tačiau A.Salamakinas sako savo sprendimo nekeisiantis. "Aš priėmiau sprendimą ir sprendimo nekeičiu, aš informavau frakciją, dėl ko tai darau, o pareiškimas rytoj bus įteiktas Seimo pirmininkei, Seimo pirmininkė teiks Seimui, ir Seimas priims sprendimą", - žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Tačiau komisijoje A.Salamakinas sako bent kol kas liekantis, nes sprendimą šiuo klausimu priima frakcija.

"Frakcija dar nepriėmė sprendimo, nes čia jau aš nesu laisvas, frakcija mane pati turi atšaukti, nes frakcija mane delegavo kaip narį į komisiją", - sakė A.Salamakinas.

Socialdemokratų seniūnas A.Butkevičius tvirtina, jog A.Salamakinas turi likti ne tik EPK, bet ir jos vadovo poste.

"Aš manu, kad A.Salamakinas turėtų likti šiame poste, jis yra gana principingas, darbštus, turi patirtį šiame darbe, nėra abejingas Seimo narių padarytoms klaidoms. Manau, kad žmogus puikiai susitvarko su šiomis pareigomis", - sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratas A.Salamakinas praėjusią savaitę pranešė nusprendęs trauktis iš Seimo EPK.

Jis tokį sprendimą priėmė po to, kai Seimo etikos sargai dėl pasisakymų apie "tvarkietį" Remigijų Ačą jį pripažino pažeidus Seimo statutą ir politikų elgesio kodeksą. Seimo EPK praėjusį trečiadienį tokį sprendimą priėmė 6 komisijos nariams balsavus už.

R.Ačas A.Salamakiną apkaltino jį apšmeižus ir melavus pačiai EPK. R.Ačas į komisiją kreipėsi dėl A.Salamakino žodžių, kuriais jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį Seimo narį apkaltino savavaliavimu.

Seimo statutas numato, kad komisija renka savo vadovus, o juos tvirtina Seimas. Komisija gali perrinkti pirmininką, kartu kreipdamasis į Seimą dėl naujo pirmininko patvirtinimo.

Jeigu Seimas naujo pirmininko nepatvirtina, poste lieka iki tol buvęs, o antrą kartą tuo pačiu klausimu komisija gali kreiptis į Seimą tik kitoje eilinėje sesijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių