Seimo pirmininkė: jei K.Komskis būtų garbingas politikas, pasitrauktų pats

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad Antikorupcijos komisijos pirmininko posto neketinantis atsisakyti "tvarkietis" Kęstas Komskis į keblią padėtį stumia visą opoziciją.

"Jei ponas Komskis būtų garbingas politikas, tai jis pats pasitrauktų iš atsakingų Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų ir nestumtų į keblią padėtį visos opozicijos", - pirmadienį reaguodama į K.Komskio kalbą per spaudos konferenciją pareiškė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė sako esanti nustebusi dėl K.Komskio pareiškimo, neva Antikorupcijos komisija kažkada tyrė jos ir jos šeimos veiklą, tik nerado įrodymų. "Keista, kad buvau tiriama už akių", - sako parlamento vadovė.

"Seimo pirmininkei nuostabą kelia ir faktas, kad Seimo narys K.Komskis taip ir negalėjo prisiminti nei kada toks

tyrimas buvo, nei kokie komisijos nariai jame dalyvavo. Apie tokį tyrimą negalėjo prisiminti ir kiti Antikorupcijos nariai", - rašoma Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pareiškime.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K.Komskis pirmadienį Seime per spaudos konferenciją I.Degutienės deklaruojamą nepasitikėjimą juo pavadino tuščiu politikavimu, be to, tvirtino, esą komisija buvo susidomėjusi ir pačios parlamento vadovės šeimos veikla.

"Neatmetu galimybės, kad dar viena priežastis, dėl ko gerbiama I.Degutienė, pasinaudodama savo kaip Seimo pirmininkės statusu tendencingai siekia mane kompromituoti yra ta, kad mano vadovaujama komisija dirba gerai, todėl aš kaip jos pirmininkas jiems esu neparankus. Akivaizdu, kad vos komisija paliečia kurį nors Konservatorių partijos narį ar jiems palankų asmenį, ar įmonę, tuoj pat viešumoje pasirodo mano tariamas nuodėmes linksniuojanti laida ar straipsnis", - sakė K.Komskis.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas tvirtino, kad komisijos tyrimo objektu buvo tapusi ir parlamento vadovės šeimos veikla.

"Yra patekusi (į komisijos akiratį - BNS) ir per mediciną, ir dėl statybų, yra tie dalykai, bet jie kažkaip nuplaukė paviršium, nėra rezultatų, bet akivaizdžiai matyti, kad ten buvo prasilenkta su galiojančiais įstatymais", - sakė K.Komskis.

Paprašytas patikslinti, kuo konkrečiai domėjosi komisija, K.Komskis sakė, jog "buvo tokių skundų, kad I.Degutienė įtakoja dėl medicinos, įrangą perkant ir dėl kitų dalykų, bet mes neradom tokių įrodymų, tuo labiau, kad mes neturim visų galimybių".

Paklaustas, kaip parlamento vadovės šeima esą prasilenkusi su įstatymais, sakė, jog "pastatė ant vieno sklypo tris namus, ko negalėjo daryti".

Antikorupcijos komisijos pirmininkas spaudos konferenciją surengė po to, kai Seimo pirmininkė I.Degutienė dėl kovos su korupcija sušaukė pasitarimą, į kurį K.Komskis nebuvo kviestas. Po šio pasitarimo parlamento vadovė pranešė, jog darkart kreipsis į opoziciją, prašydama į šią opozicijai skirtą postą skirti kitą atstovą.

Seimo vadovė savo abejones argumentavo žiniasklaidos pranešimais, kuriuose partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas, buvęs Pagėgių meras K.Komskis siejamas su kontrabanda.

Opozicinė partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcija Seime parlamento vadovės siūlymą atmeta, sakydama, kad įtarimai dėl K.Komskio ryšių su kontrabanda yra melas.


Šiame straipsnyje: korupcijaKęstas Komskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių