Seimo opozicija nori ištirti padėtį energetikoje

Seimo opozicija neatsisako planų sudaryti parlamentinę laikinąją tyrimo komisiją, kuri išnagrinėtų situaciją šalies energetikos sektoriuje.

Apie tai opozicinių frakcijų atstovai pranešė ketvirtadienį po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi ir energetikos ministru Arvydu Sekmoku. Susitikimas buvo skirtas padėčiai energetikos sektoriuje aptarti, ypač didelį dėmesį skiriant pastariesiems įvykiams, susijusiems su uždaroma Ignalinos atomine elektrine (IAE).

Susitikimą iniciavusios opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos lyderis Algirdas Butkevičius tikino, kad iš premjero ir ministro nebuvo gauti pakankamai išsamūs atsakymai apie, pasak opozicijos, „chaotišką“ padėtį energetikoje ir konkrečiai IAE.

„Tikėjomės gauti išsamius atsakymus, ar IAE dirba efektyviai, ar ji yra saugi, nes esame gavę prieštaringos informacijos, kuri dar nepasiekė visuomenės. Bet šįkart mes tik išsiaiškinome, kad darbuotojus į vadovaujančius postus priima elektrinės administracija, ji pati skiria atlyginimus, nors viešoje erdvėje buvo teigiama, jog tai derinama su Energetikos ministerija. Į kitus klausimus mes atsakymų negavome“, – tvirtino A.Butkevičius.

Todėl, pasak LSDP frakcijos seniūno, pokalbyje dalyvavusių Seimo opozicinių frakcijų atstovai „vieningai sutarė siūlyti Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją ir išsiaiškinti keliamus klausimus“ dėl padėties IAE.

A.Butkevičius pareiškė tikįs, kad laikinosios tyrimo komisijos nariai nuvyks į uždaromą jėgainę, susitiks su darbuotojais, išsiaiškins realią situaciją ir problemų mastą. „Tikimės priversti administraciją ir Energetikos ministeriją pateikti konkrečius planus, įvardinti konkrečius finansinius įsipareigojimus, kurie parodytų, ar užsibrėžtus tikslus pavyks įgyvendinti laiku“, – kalbėjo opozicijos politikas.

Pasak jo, laikinosios tyrimo komisijos tikslas įvertinti ne tik projektų įgyvendinimo eigą, bet ir darbo užmokesčio politiką, kuri šokiruoja visuomenę Vyriausybei nuolat akcentuojant taupymo vajų.

Susitikimo su opozicija metu premjeras A.Kubilius ir energetikos ministras A.Sekmokas buvo priversti aiškintis dėl pastaruoju metu įvykusių triukšmingų pokyčių IAE valdyme – atsistatydino šios jėgainės uždarymo projektą prižiūrėjęs energetikos viceministras Romas Švedas, dėl „politikavimo ir keliamos destrukcijos“ atleistas iš pareigų buvęs IAE generalinis direktorius, pastaruoju metu korporatyvinių reikalų direktoriaus pareigas ėjęs Osvaldas Čiukšys, traukiasi ir kai kurie kiti elektrinėje dirbantys specialistai, reiškiamas nepasitenkinimas dėl kai kurių ekspertų gaunamų didžiulių atlyginimų, baiminamasi dėl jėgainės saugumo bei abejojama atliekamų uždarymo darbų kokybe.

A.Kubilius ir A.Sekmokas susitikime pakartojo savo pastarojo laikotarpio pareiškimus apie padėtį IAE. Anot premjero, O.Čiukšys politikavo, todėl buvo atleistas. O jėgainėje gaunamų atlyginimų sistemą A.Sekmokas pažadėjo taisyti.

Vyriausybės ir Energetikos ministerijos vadovai tvirtino, kad ieškoma, kaip pakoreguoti prieš kelerius metus pasirašytą Lietuvai nenaudingą sutartį su įmone „Nukem Technologies“ dėl branduolinių atliekų saugyklų statybos. Jos smarkiai vėluoja ir brangsta.


Šiame straipsnyje: opocizijaenergetika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių